PC nejde zapnout - nesviti ani dioda zakladni desky

Asus, MSI, Gigabyte, ... a Intel, AMD, nVidia, ...

PC nejde zapnout - nesviti ani dioda zakladni desky

Příspěvekod W3N4 » čtv 16. srp 2012 17:17:45

Ahoj,

pred asi dvema tydny odesel PC od rodicu do vecnych lovist. Zavada se zacala projevovat uz ale asi o rok driv:
- Nejdrive odesel jeden PCI-E slot na zakladni desce (po prendani GK do druheho slotu PC zase pul roku fungoval normalne).
- Pak se zacaly jednou za cas objevovat BSODy.
- Po asi dalsim ctvrt roku odesla jedna integrovana sitova karta (po prepojeni routeru do druhe sitove karty zase vsechno fungovalo jak ma, az na ty obcasne BSODy).
- Pred dvema tydny konec, dioda zakladni desky se ani nerosviti, jako by PC nebyl ani v elektrine. Obcas pry jde na par minut zapnout, ale pak se zase vypne a nic.

Tipuju to na zakladni desku, a tak jsem taky dneska jednu koupil a zitra ji tam namontuju. Druha moznost, ktera me ted napadla, je zdroj. Doufam, ze nebudu muset desku vratit a jit si pro zdroj, jestli je to zdrojem :)

Co si myslite vy?

edit: tady je presna sestava PC: viewtopic.php?f=12&t=2691#p31979
W3N4
Intel 80386 DX

Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: PC nejde zapnout - nesviti ani dioda zakladni desky

Příspěvekod flanker » pát 17. srp 2012 10:56:24

ten zdroj jsem si v popisu sestavy nevšiml...Jaký to je? Nemáš možnost si od někoho půjčit zdroj a odzkoušet? Případně zakoupit a odzkoušet a v případě že to není tím vrátit bez udání důvodu s nárokem na vrácení peněz (do 24h to bývá, ale je lepší si to zjsitit jak je to v kadém obchodě).
[size=85]Je toho tolik, že se mi to ani náhodou už nevejde do podpisu :-) [color=#BF0000]FX 8350 systém[/color] --- [url=http://www.extrahardware.cz/forum/viewtopic.php?f=45&t=5275]info o mně[/url] [/size]
flanker
AMD overclocker

Poděkoval: 17 ×
Získaná poděkování: 37 ×

Příspěvekod W3N4 » pát 17. srp 2012 12:26:26

Je to Enermax MODU82+ 525W.. je to tam napsane :)

Tu zakladni desku jsem kupoval v alfacompu pres internet, takze bych mel mit 14 dni na vraceni bez udani duvodu, pokud se neco nezmenilo. Kdyz to nebude zakladni deskou, tak ji proste vratim a koupim zdroj, zase pres internet. Takze v tom bych problem asi nevidel. Chci jenom zjistit, jaky je vas nazor na tento problem, kdyby to treba byl problem jeste jine komponenty.
W3N4
Intel 80386 DX

Příspěvekod oneill » pát 17. srp 2012 12:27:07

Když postupně odešly některé funkce desky, tak imo bude příčina tam. Však to vyzkoušíš.
oneill
Intel Pentium D

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 193 ×

Příspěvekod W3N4 » pát 17. srp 2012 23:13:04

Tak jo, zatim PC s novou zakladni deskou funguje, takze to vypada dobre. Visty se ale ani nerozjeli, kdyz jsem je zkusil spustit s novou deskou, coz je asi normalni, aspon zaminka k tomu, abych mohl rodicum nahodit Windows 7 :)
W3N4
Intel 80386 DX

Zpět na Základní desky a čipové sady