Windows 8 Customer Preview

Drby, potvrzené věci, zkrátka vše okolo „osmiček“

Windows 8 Customer Preview

Příspěvekod switch » čtv 01. bře 2012 12:54:17

Microsoft včera uvolnil ke stažení Customer Preview Windows 8, v zásadě by se mělo jednat o hotový systém a do vydání by se již pouze měly ladit chyby. Zkoušel jste již někdo CP, pokud ano, jaké jsou vaše zkušenosti?

Odkazy pro stažení:

K instalaci použijte tento licenční klíč: DNJXJ-7XBW8-2378T-X22TX-BKG7J

Za sebe musím říct, že mě systém velmi zklamal, možná až znechutil. Nenašel jsem vůbec možnost, jak vypnout Metro, které je na desktopu naprosto nepoužitelné, v některých Metro aplikacích není jasno, jak se můžete vrátit na předchozí obrazovku a po stisknutí tlačítka Windows dojde k návratu na plochu Start, tzn. kupříkladu pokud jste zrovna někde hlouběji v nastavení, dovede návrat na plochu Start místo návratu na předchozí obrazovku pořádně naštvat. Ořezaný desktop je též jedna velká tragédie, na hlavní panelu citelně chybí tlačítko Start (a klasická nabídka Start obecně), jehož funkce je nahrazena "Charm Barem", který se mi ovšem nepodařilo vyvolat jinak, než zastavením myši v pravém dolním/horním rohu obrazovky. V případě, že se chcete v režimu Desktop podívat do klasických Ovládacích panelů, nejde to jinak (aspoň já jsem jinou cestu nenašel), než otevřít Počítač, na pásu karet (ribbon) klinout na nabídku Počítač a posléze zvolit Oteřít ovládací panely. Vážně ergonomie na prvním místě.

Na desktopu bez dotykového displeje se mi Win 8 bohužel jeví jako nepoužitelný systém.
switch
Moderátor

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 7 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Windows 8 Customer Preview

Příspěvekod djbuba » čtv 01. bře 2012 14:27:35

Já si nahodil na notebook 32b verzi a mám podobné pocity jako ty.Citelně mi chybí,že po zmáčknutí klávesy Win okamžitě hledám jakýkoliv program,dokument.Tady se musím složitě proklikávat dál.
Některé Metro aplikace nejsou úplně špatné (mail,kalendář,kontakty..),jiné zase nejdou pořádně ani otevřít (endomondo..),ale jak říkáš bez dotykového displeje je to jedna velká bída.
Neporovnatelné s Windows 7 RC, které se prakticky ihned mohli dát na "hlavní" počítač.
djbuba
Intel 8088

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod W3N4 » čtv 01. bře 2012 16:51:17

Zkousel jsem to ve virtualboxu a vubec se mi to nelibi, je to absolutne neproduktivni. Na tablety a dotykove panely to je podle me nejpeknejsi a nejlepsi system, na desktopy je to absolutni fail. Taky se mi nelibi, ze pri instalaci chce microsoft zadat moc osobnich udaju.
Snad se v microsoftu proberou a treba pridaji do instalace nejakou volbu pro nainstalovani pouze aera.

Jinak mi ve virtualboxu nefunguji na win 8 guest additions, asi jeste neni podpora.
W3N4
Intel 80386 DX

Poděkoval: 1 ×

Příspěvekod Lazar » čtv 01. bře 2012 19:37:29

Možná z tohoto důvodu u Windows 7 prodloužil MS podporu do roku 2020. Dá tak šanci verzi Win 8 podnikové sféře úplně přeskočit, pokud vůbec MS v potřebu další desktop verze Windows věří.

Nakonec v historické řadě (ne)akceptace jednotlivých verzí (NT 3.5, NT4, W2K, WXP, WVista, W7, W8, ?) asi ani nic jiného čekat nelze. ;-)
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 4 ×
Získaná poděkování: 78 ×

Příspěvekod Jimmiatus » čtv 01. bře 2012 20:34:10

Nainstaloval jsem, plny ocekavani, system hned vecer,ale po pocatecnim nadseni vyvolanem rychlym downloadem a relativne sviznou instalaci me prvni zarazil velky pocet zadanych osobnich informaci, nu coz,nejspis dan z ochrany proti zpirateni. Kazdopadne v dalsich zkusenostech se zatim musim pridat k prispevkum kolegu vyse. Ergonomie ,z pohledu desktopu, je asi sproste slovo. Novy start sice vypada pekne,ale ocesany desktop, tezkopadny pohyb v menu, jeden brutalni zasek,kdy jsem se ani stiskem vsech moznych tlacitek a jejich kombinacemi nedokazal dostat z jiz zmineneho metro startu a pochybne vyvolavani "charm baru" jsou zatim rozcarovanim. Intuici ovladani take podle meho w8 dost zaostavaji za wxp a w7. Nedokazu si predstavit,ze by se s tim meli naucit mi relativne pocitacove gramotni rodice. Hul zatim ale nelamu,treba je to jen otazka zvyku. Tak trochu doufam;-)
Nutno dodat, ze s touch screenem je to nejspis o necem uplne jinem.
Jimmiatus
"Where is a will, there is a way"
Jimmiatus
Intel 8008

Příspěvekod Richmond » čtv 01. bře 2012 22:22:22

Jimmiatus píše:Nutno dodat, ze s touch screenem je to nejspis o necem uplne jinem.

Musím Vás zklamat, ale je to ještě více nepoužitelné. Na metru se zobrazí sice krásné velké pexeso dlaždice, ale je jich tak málo, že se 10s prohrabávám na konec (jak na UMPC s rozlišením 1024x600 tak na HP tabletu s 1280x800). Start je vlevo dole přesně tam, kam se blbě trefuje i stylusem kvůli zapuštěnému displeji. U té předchozí verze s polo-startem se to ještě dalo použít jako rychlé přepnutí pro ikonky, které nebyly na klas. ploše, ale teď je to opravdu ještě vtipnější systém než jsem doufal :down:
X2 5000+ Black Edition @ 3.4GHz ■ Asus M3N-HT ■ Patriot LLK @ CL3 ■ 8800 GTS 320-bit ■ Enermax PRO82+ ■ Cavalier 3 ■ Eizo + Samsung ■ UMPC @ 1.2-1.6GHz ■ touchscreen ■ Windows 7 + Origami ■ OS X Leopard
Richmond
Intel 8080

Příspěvekod K.L. » pát 02. bře 2012 17:19:15

stáhl jsem, nainstaloval jsem, zkusil jsem, smazal jsem. Něco tak otřesného jsem už dlouho neviděl. Kam se hrabe doba kdy přišli Visty a lidi na ně nadávali.
K.L.
Intel 8080

Příspěvekod siddhi » úte 06. bře 2012 4:15:40

W3N4 píše:Zkousel jsem to ve virtualboxu a vubec se mi to nelibi, je to absolutne neproduktivni. Na tablety a dotykove panely to je podle me nejpeknejsi a nejlepsi system, na desktopy je to absolutni fail. Taky se mi nelibi, ze pri instalaci chce microsoft zadat moc osobnich udaju.
Snad se v microsoftu proberou a treba pridaji do instalace nejakou volbu pro nainstalovani pouze aera.

Jinak mi ve virtualboxu nefunguji na win 8 guest additions, asi jeste neni podpora.

Jaký by mělo význam Win8 bez metra? Systém jako takový je téměř schodný s Win7, hlavní změnou je právě způsob ovládání. Po chvilce tápání sem si na systém zvyknul a jsem spokojený. Nějaké dlaždice teda v metru vůbec neřeším a nepoužívám. Veškěré nastavení člověk najde v desktopu jednoduše v záložce co vyjde po přesunutí myši do pravého rohu. Než se proklíkávat start menu při hledání nějakého programu je jednoduší použít tlačítko search.
V každém případě ještě by měli zapracovat na těch dlaždicích. V současné podobě se po nainstalování více programů objeví hromada nepřehledného balastu. Každý program má více položek (uninstal, connfig a pod.) a dělá v tom neskutečný zmatek.
siddhi
Motorola 6800

Příspěvekod Vojtas » pát 20. dub 2012 2:11:45

Muzete mi prosim vas nekdo poradit? Nedavno jsem si W7 upgradoval na 8 a po chvili naznal, ze bych to s nema nevydrzel a jelikoz jsem to neudelal pres virtualbox tak jsem je musel cely reinstalovat. A byt jsem disk naformatoval, tak se me to pred spustenim systemu porad pta, jestli chci spustit 7 nebo 8.
Vojtas
Intel 8080

Příspěvekod mara_t1979 » stř 02. kvě 2012 0:28:02

Můžete mi někdo proím poradit jak se dostanu na emailového klienta pod win8. Pokud je tím myšlena dlaždice "mail" tak to hcce účet u microsoftu, ale já chci na mail na googlu?
mara_t1979
Zilog Z80

Příspěvekod Vlastik80 » stř 02. kvě 2012 9:31:53

Všechno je pryč, všechno, pryč ... oudilli-doudilli...
Vlastik80
AMD Phenom X2

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 12 ×

Příspěvekod mara_t1979 » sob 23. čer 2012 7:55:40

Čas 0:10 byl pro mne konečná... :( Nemám hotmail.
Nicméně, by to stejně nic neřešilo protože používání "dlaždic" pro práci nezle.
Vyřešil jsem to thunderbirdem.
Teď se spíš peru s padání a modrou obrazovkou v 3D .(
mara_t1979
Zilog Z80

Příspěvekod Swamp » stř 22. srp 2012 15:38:44

Já jsem nahodil Windows 8 Release Preview a jsem spokojen. Metro mi nevadí, sice trochu překáží, ale vždyť ho stejně nepoužívám... Spustím PC, otevře se mi normálně plocha. Z taskbaru naklikám obvyklé aplikace a pracuju, potud žádný rozdíl oproti Windows 7. Když chci otevřít aplikaci, zažilé "Win+ xxx + Enter" funguje úplně stejně, jinak do Metra lézt stejnak nepotřebuju.

Plusem je perfektní Správce úloh, celkově rychlejší systém, taskbary na obou obrazovkách nezmenšené zbytečným tlačítkem Start, vůbec lepší správa dvou displejů, hezčí a zbytečně nepřezdobený design, lepší fonty apod. . Líbí se mi, že jak ve Windows 8, tak v Office 2013 Microsoft vyměnil otravná vyskakující miniokýnka za vyjíždějící lištu. Když připojím externí disk, nevyskočí na mě hned dvě okýnka, co musím zavřít, jen se v rohu plochy objeví rámeček, který mi nabídne, jestli chci něco udělat s disky, a když ho ignoruju, zase zmizí.
Swamp
Redaktor

Příspěvekod Johanides » čtv 22. lis 2012 10:07:07

Máte niekto skúsenosti s online upgradom na Win 8 pro z customer preview verzie?
Na stránke píšu, že sa to dá. A za 30€, no nekúp to. :up1:
http://windows.microsoft.com/sk-SK/windows/buy?ocid=GA8_O_WOL_Hero_Home_FPP_Null
Johanides
Intel 8008

Příspěvekod Lazar » sob 24. lis 2012 12:14:42

Otázkou je, nakolik z totoho textu vyplývá technická proveditelnost upgrade na W8 a nakolik jeho licenční korektnost. Text zmiňující situaci počítače bez nainstalované předchozí verze Windows (odkazující na nákup OEM) sice budí zdání přípustnosti upgrade z Windows 8 Customer/Release Preview -> Windows 8. Na druhou stranu opomenutí W8 GGK, které by měly být apriori určeny k pořízení Windows 8 na starší PC budí obavy ohledně obsahové úplnosti textu.
http://www.alza.cz/search.htm?exps=GGK

Z totoho vyjádření MS chápu jako nezbytnost existenci přechozí licence XP,VIsta,W7 na takovém počítači.
Kód: Vybrat vše
Again, Microsoft has confirmed this information, as well. After posting details about the deal on July 2, Windows Communication Manager Brandon Leblanc added an update about the ability of Windows 8 testers to upgrade. He said (in the comments of the post:

"(P)eople can move from the Windows 8 Release Preview to Windows 8 Pro using the Windows 8 Upgrade Assistant and will only have the options to migrate their personal files or keep nothing at all when upgrading. People moving from the Windows 8 Release Preview will need to make sure you have an underlying license for either Windows XP, Windows Vista or Windows 7."

http://www.zdnet.com/microsoft-confirms-windows-8-testers-to-get-40-upgrade-price-too-7000000409/
Lazar
AMD Phenom II X6

Příspěvekod Johanides » sob 24. lis 2012 15:53:57

Hneď sa mi to zdalo podozrivé. Preto som sa aj pýtal na to, či to má niekto odskúšané.
Viac ako licenčná korektnosť ma hlavne zaujímala praktická aplikácia takéhoto riešenia.
(Teda či to má Mrkvosoft nejak ošetrené.)
Ale vďaka aj za objasnenie tejto stránky.
Johanides
Intel 8008

Příspěvekod Lazar » sob 24. lis 2012 17:00:34

Osobně si myslím, že "přípustnost" aktivace Windows 8 Upg si může Microsoft ověřit na základě informací (otisku typu/kusu HW) uložených v rámci aktivací předchozího OS na daném HW. Tak tomu pravděpodobně bylo například v případě downgrade W7Pro->XPPro, kdy pro úspěšnou aktivaci byla podmínkou předchozí úspěšná aktivace W7Pro(OEM).

Při instalaci Windows 8 Upg na samostatném HDD (disk s aktivovanými dosavadními W7x64HP Retail byl v době instalace W8 pro jistotu odpojený) jsem nenarazil na zjevný problém. Nakoupený Product Key W8Pro Upg šel zadat, ale v Aktivace Windows není ID produktu k dispozici. Takže těžko říct v jaké stavu je licence v takovém případě.
Lazar
AMD Phenom II X6

Příspěvekod tmizera » pát 07. čer 2013 13:54:07

switch píše:Microsoft včera uvolnil ke stažení Customer Preview Windows 8, v zásadě by se mělo jednat o hotový systém a do vydání by se již pouze měly ladit chyby. Zkoušel jste již někdo CP, pokud ano, jaké jsou vaše zkušenosti?

Odkazy pro stažení:

K instalaci použijte tento licenční klíč: DNJXJ-7XBW8-2378T-X22TX-BKG7J

Za sebe musím říct, že mě systém velmi zklamal, možná až znechutil. Nenašel jsem vůbec možnost, jak vypnout Metro, které je na desktopu naprosto nepoužitelné, v některých Metro aplikacích není jasno, jak se můžete vrátit na předchozí obrazovku a po stisknutí tlačítka Windows dojde k návratu na plochu Start, tzn. kupříkladu pokud jste zrovna někde hlouběji v nastavení, dovede návrat na plochu Start místo návratu na předchozí obrazovku pořádně naštvat. Ořezaný desktop je též jedna velká tragédie, na hlavní panelu citelně chybí tlačítko Start (a klasická nabídka Start obecně), jehož funkce je nahrazena "Charm Barem", který se mi ovšem nepodařilo vyvolat jinak, než zastavením myši v pravém dolním/horním rohu obrazovky. V případě, že se chcete v režimu Desktop podívat do klasických Ovládacích panelů, nejde to jinak (aspoň já jsem jinou cestu nenašel), než otevřít Počítač, na pásu karet (ribbon) klinout na nabídku Počítač a posléze zvolit Oteřít ovládací panely. Vážně ergonomie na prvním místě.

Na desktopu bez dotykového displeje se mi Win 8 bohužel jeví jako nepoužitelný systém.
Nelze mi stáhnout ani 64b verze, ani 32b verze
tmizera
Intel 4004

Zpět na Windows 8