TrueCrypt a System Favorites

Antiviry, antispyware, firewally, šifrování,..

TrueCrypt a System Favorites

Příspěvekod durib » sob 27. úno 2010 21:37:58

Zdravim. Mam timto programem zasifrovany cely systemovy disk. Pote mam zasifrovany jeste jeden (celkem 2 disky v PC). Heslo prvniho zadam pred bootem. Heslo druheho je stejne, ale po prihlaseni do windows mi to napise, ze je spatne heslo, nebo nebyl nalezen svazek truecrypt. Je to divne, protoze jsem postupoval presne dle navodu. Save as system favorites- mount on windows start.
Mohl by byt problem s heslem? Znaky jsou stejne, ale pri boot je pisu na EN klavesnici a heslo na druhy disk je psane na CZ klavesnici. Ale jsem si jist, ze znaky mam stejne. Ma nekdo s timto zkusenost?
durib
IDT WinChip

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 2 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: TrueCrypt a System Favorites

Příspěvekod pepak » ned 28. úno 2010 6:44:55

Mohl by byt problem s heslem? Znaky jsou stejne, ale pri boot je pisu na EN klavesnici a heslo na druhy disk je psane na CZ klavesnici. Ale jsem si jist, ze znaky mam stejne.

Ano, mohl by být problém s heslem.
pepak
Intel 80486 SX

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod Lazar » ned 28. úno 2010 11:29:00

Mam na NTB(XP SP3) zasifrovanu systemovou partition a pak jeste dalsi datovou (vse v ramci jednom HDD). Heslo zadane pred bootem a postup v manualu mi automaticke primoutovani druhe sifrovane partition zajisti (TC 6.3).

Druhy disk rucne se zadanim hesla namountovat jde?

Krome odlisneho hesla mne napada, zda v dobe snahy o automaticke primountovani neni druhy disk z pohledu TC identifikovan odlisne. V takovem pripade by sifrovanou volume/disk nemusel najit.
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 6 ×
Získaná poděkování: 98 ×

Příspěvekod durib » ned 28. úno 2010 11:36:59

Ano, druhy disk namountovat rucne lze bez problemu. U hesla jde o znaky ze? Je uplne jedno, jestli napisu cislo "pet" pres shift+ř, nebo pres num klavesnici. Podle navodu jsem rucne pripojil disk a dal Save currently mounted as system favorites. Sifrovanou nemam partition, ale cely disk. Tam by ale snad nemel byt problem.
Disk TC vidi jako \Device\Harddisk0\Partition0
durib
IDT WinChip

Příspěvekod Lazar » ned 28. úno 2010 12:24:16

Melo by jit o znaky.

\Device\Harddisk0\Partition0 ??
Zvlastni, Harddisk0 bych cekal prave u prvniho(systemoveho) HDD. Mozna, ze v tom je ten problem. Pri bootu (v BIOS poradi) je prvni (0.) harddisk systemovy a ve Windows pak druhy (datovy).

Je mozne dat screenshot TC s namoutovanymi vsemi svazky?
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 6 ×
Získaná poděkování: 98 ×

Příspěvekod durib » ned 28. úno 2010 13:18:26

Takze problem je vyresen a byl zpusobeny mou neduslednosti. Znaky NEbyly stejne, meli jste pravdu, ze je problem s heslem. Nejak jsem absolutne zapomnel, ze pri zmene CZ/EN se strida pozice pismena Z a Y, kde byl zakopany pes. Timto se Vam omlouvam za plytvani Vaseho casu a za zalozeni "zbytecneho" vlakna.
Oznaceni HDD je nejspise zpusobene tim, ze ten druhy je ATA a prvni systemovy SATA s AHCI. BIOS nejdrive nacita ty ATA a az pak ostatni.
durib
IDT WinChip

Příspěvekod pepak » pon 01. bře 2010 7:22:10

durib píše:U hesla jde o znaky ze? Je uplne jedno, jestli napisu cislo "pet" pres shift+ř, nebo pres num klavesnici.

1) Nejde o znaky, jde o scan-kódy.
2) Shift+ř ti nedá číslici 5 ale symbol %. V pre-boot prostředí se klávesnice tváří jako US.
pepak
Intel 80486 SX

Příspěvekod pepak » pon 01. bře 2010 7:31:21

pepak píše:
durib píše:U hesla jde o znaky ze? Je uplne jedno, jestli napisu cislo "pet" pres shift+ř, nebo pres num klavesnici.

1) Nejde o znaky, jde o scan-kódy. *)
2) Shift+ř ti nedá číslici 5 ale symbol %. V pre-boot prostředí se klávesnice tváří jako US.

*) I když, u TrueCryptu možná stačí i znaky. Ale v tom případě to musí být znaky na US klávesnici.
pepak
Intel 80486 SX

Příspěvekod cheetah » úte 10. srp 2010 14:00:32

Zdravím, chtěl bych se Vás zeptat jestli je možné zašifrovat externí disk i bez nutnosti zformátování.
cheetah
Intel 8080

Zpět na Bezpečnost