Mobilní displaye a jejich limity dotyků

Mobily, smartphony, PDA…

Mobilní displaye a jejich limity dotyků

Příspěvekod Acastus » pát 13. bře 2015 21:10:24

Zdravím všechny,

dnes jsem se ve škole setkal s tvrzením že každý mobilní display má limit dotyků a že po jeho překročení přestane fungovat. Jakožto člověk který se zajímá o IT víc než jen tím že vybírá nový PC, tak mi to přijde jako obrovská blbost, ale na jednu stranu mi tato myšlenka nedá a rád bych si potvrdil že je to opravdu kravina. Nevidím důvod proč by měl být limitovaný počtem dotyků který by se měl odrazit v životnosti. Odhaduji že si to spolužačka spletla s multi-dotykovým displayem a limitem maximálního počtu dotyků najednou. Jinak si bych byl velmi překvapen.

Netvrdím že to je nemožné... Ale vysoce nepravděpodobné aby něco takového vůbec fyzicky fungovalo. Ale i tak mi to nedá spát a radši se zeptám někoho kdo o tom bude vědět víc než já...

S pozdravem,
Acastus :)
Acastus
Intel 8080

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Mobilní displaye a jejich limity dotyků

Příspěvekod Emil Pastelka » pát 13. bře 2015 22:04:36

Tak z dnešního úhlu pohledu je první reakcí "to je ale kravina!", každopádně je možné, že spolužačka má opravdu zmáknutou technologii dotykových panelů a obzvláště jejich historii. Z možných technologií detekcí doteků se dnes setkáte hlavně s kapacitní - to je ta, která se uzemní přes vodivý předmět, třeba prst. Dříve ale byla nejrozšířenější technologie odporová. V jejím případě se display musel promáčknout tak, aby se dotkly dvě vodivé vrstvy uvnitř. Pokud tedy některá z technologií má omezenou životnost "počtem dotyků", bude to díky své mechanické povaze právě tato.
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Příspěvekod NAJA » sob 14. bře 2015 7:19:05

Přesně jak píše Emil , na staré NOKII , jednom z prvních dotykáčů (odporovém)přestávala sloužit nejčastěji používaná ikonka v menu .
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 142 ×

Příspěvekod Acastus » sob 14. bře 2015 23:29:06

Díky moc všem za odpovědi :)

Tak naštěstí je tedy můj S5 mini v bezpečí před "Cookie Clickers", doufám...

Ptal jsem se protože za poslední 3 dny jsem kliknul na display tolikrát že by na tom mohlo něco být. Klikám protože hraji hru Cookie Clikers, proč hraju takovou hru bez cíle? Mno, vsadil jsem se že doženu spolužáka no :D

Ještě jednou všem moc díky za odpovědi! :)

S pozdravem,
Acastus
Acastus
Intel 8080

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod Spouter » úte 17. bře 2015 1:20:44

No že by displej přestal po určitém počtu dotyků fungovat je nesmysl. Diskuze o "kurvítkách" tu taky již byly, tohle by bylo jedno z nejméně oblíbených.

Domnívám se, že kamarádka si buď spletla to jak píšeš - termín multidotyk a nebo si zkrátka někde přečetla, jak se mobily nebo i jiná zařízení konstrukčně testují. To že například daný displej byl otestován na určitý počet dotyků ještě neznamená, že po dosažení této hranice přestane fungovat. Je to jen statistické číslo, které bylo zjištěno nějakým zátěžovým testem. Například se testují i panty u dveří aut. To ale ještě neznamená, že po překročení tohoto limitu ti dveře u auta upadnou:) Opět je to jen statistické číslo, které říká, že ve většině případů při překročení limitu již docházelo k nějakým defektům.
Spouter
Intel 80486 DX

Poděkoval: 12 ×
Získaná poděkování: 8 ×

Zpět na Mobility