Step

Není nad internetové přátele
V tomto fóru nejsou příspěvky započítávány do celkové počtu v profilu

Step

Příspěvekod Step » čtv 03. črc 2014 23:34:28

Dlouhych necinnych veceru se mi v zasade vubec nedostava, protoze treba jeste nemam ani zpracovane fotky z NZ a dnes jsem privezl dalsi dve pametovky napechovane Islandskou krajinou. Po vecer stavim uz 7 let Tirpitz a pajeni si uzivam dosyta, protoze je rizena elektronicky a stale nemam vyresene synchronizovane ovladani ctyr delovych vezi. Tirpitz a mikrokontrolery Atmel mi zaberou vsechen volny cas, ktereho si mi tak nedostava. Az to jednou dostavim, tak to bude pro panelakove schodiste poradny orisek, jen trup (2x 1.5KW motory, baterie, nadrze, chlazeni, trojice cerpadel, stabilizace vezi, rizeni kormidel atd.) vazi uctyhodnych 85kg suche vahy (251cm). Sucha hmotnost bude cinit 129 - 132kg (nejzassi hranici cini 162,0364kg ... pak se potopi). Cilem jsou 4 sady nezavisle ovladanych delovych vezi se synchronim zamerovanim pres opticky zamerovac a rizeni palby z nastavby. Zatim je to rozestavena kostra trupu, bez "opancerovani" a vlastnich vnejsich prepazek. Kazdy provedeny pokrok zastarava, vyzaduje predelavky a leze do penez (jen za sonar 60°/120° Deeper s otevrenym API si uctuji 4875kc bez DPH) i casu. Snad si do duchodu splnim svuj davny sen.
" Always forgive your enemies - nothing annoys them so much. " Oscar Wilde
Uživatelský avatar
Step
Zilog Z80000
 
Příspěvky: 105
Registrován: 4. 11. 2013
Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 5 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Step

Příspěvekod Tomix » pát 04. črc 2014 0:00:30

To já velkou část volného času zabíjím tady na fóru, furt lepší jak čumět na bednu...

Ale před tebou teda klobouk dolů, vždycky obdivuji tyhle "modeláře". A o takovém velkém projektu jsem nikdy neslyšel. Vždycky jsou to prťavé měřítka, o nějaké elektronické automatizaci ani nebyla řeč.

A co se používá za munici? Klasika 6/8mm airsoftové kuličky? BBčka? Ostrejma 9mm to asi nestřílí :)
Core i5 4670K | Scythe Mugen 4 | GTX 760 Hawk | Asus Gryphon Z87 | 16 GB DDR3L Crucial VLP | Delta DPS-500QB | Samsung 840 EVO | Mionix Avior 8200 | NEC EA244WMi | Denon PMA-720AE | Asus Zenbook UX303LA-R4390H
Uživatelský avatar
Tomix
Moderátor
 
Příspěvky: 4558
Registrován: 17. 1. 2011
Bydliště: Velké Němčice
Poděkoval: 54 ×
Získaná poděkování: 246 ×

Re: Step

Příspěvekod Lazar » pát 04. črc 2014 11:31:03

Z délky předlohy usuzuji na měřítko 1:100, takže ráže největších děl by měla být úměrně 3,8mm?
Lazar
AMD Phenom II X6
 
Příspěvky: 12816
Registrován: 8. 7. 2008
Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 126 ×

Re: Step

Příspěvekod Tomix » pát 04. črc 2014 11:42:53

Střílí to 8mm kuličky, takže pravděpodobně větší ráže :)
Core i5 4670K | Scythe Mugen 4 | GTX 760 Hawk | Asus Gryphon Z87 | 16 GB DDR3L Crucial VLP | Delta DPS-500QB | Samsung 840 EVO | Mionix Avior 8200 | NEC EA244WMi | Denon PMA-720AE | Asus Zenbook UX303LA-R4390H
Uživatelský avatar
Tomix
Moderátor
 
Příspěvky: 4558
Registrován: 17. 1. 2011
Bydliště: Velké Němčice
Poděkoval: 54 ×
Získaná poděkování: 246 ×

Re: Step

Příspěvekod Step » pát 04. črc 2014 15:56:08

V meritku 1:100 zatim neni mozne postavit, nebot bych do prostoru trupu nedokazal dostat vsechno potrebne vybaveni a byl by prilis lehky, tedy i nestabilni na hladine. Na rady nekolika modelaru se trup rozsiril o 9.4mm. V konstrukci Tirpitz i lodi Bismark (jeji osud zname vsichni) jsou dva velke segmenty nad a pod carou ponoru. Vnejsi plast nad carou ponoru byl silne pancerovany a zasahoval do spodni casti kylu. Pod carou ponoru byla silne pancerovana vnitri prepazka jadra lodi. Vnejsi plast byl tvoren slabe pancerovanymi protitorpedovymi pasy ve 4/5 delky lodi plnenych vodou (absorbce energie) - v mem pripade tudy povedou elektricke rozvody, korekce vyvazeni nastavby a penova vypln zabranujici potopeni v pripade prevraceni lodi. Zatim mam hotove jen 8 potazenych zeber z celkovych 14 a uchyceni pro oba motory. Treti motor se mi tam uz nevejde, protoze bych nemel jak ulozit dve zadni delove veze. Nejmensi mne znama hlaven s elektrickym nabijenim v 4.5mm stoji pekny balik (8 del ve 4 vezich) a protoze kazda vez je vlastne samostatna a pripojena do celku, neni takovy problem s dostupnou technikou umoznit upgrade nebo vymenu za autentictejsi variantu, treba i s trochou koure po vystrelu. Veze i nastavba musi pockat, nejdrive musim dokoncit jadro trupu a az pote resit dela, nastavbu a mikrokontrolery rizeni (pro ty se najde misto v nastave spolecne s dvojici baterii). Prozatim nosim v hlave 8mm reseni.

Protozatim nejdokonalejsi reseni se naslo pro delo Mark 45 a jeho modifikace v razi .22LR 6.5mm (malorazka) s vyhazovacem slepych naboju (standardni naboj s projektilem se nevejde a hlavne neumozni vystrelit projektil). Cele je to stabilizovane ve trech osach, vybavene kamerou a plne programovatelne. I kdyby to nestalo 3200 Euro, stale je to prilis rozmerne a do lodi bych to nedokazal dostat.

Dale bych to nerozebiral mimo modelarska fora. Tema jsem nezalozil a nechci se tomu priis venovat. Az dnes jsem konecne vymenil grafickou kartu s novym chladicem S1 (lepeni usychalo celou noc) a prace mam nad hlavu. Lod musi i uceni za pochodu s naslednou rucni hodinarskou vyrobou pockat. Mluvime o velkem snu jednoho prestarleho ditete, ktere miluje prave tuhle do boju nezatazenou lod. Dokonalejsi byla jiste bitevni lod Roma, avsak ja mam rad prave Tirpitz. Nektere veci nebylo mozne pred lety realizovat a budoucnost teprve bude. Kutilsko modelarska mafie se dere kupredu.
" Always forgive your enemies - nothing annoys them so much. " Oscar Wilde
Uživatelský avatar
Step
Zilog Z80000
 
Příspěvky: 105
Registrován: 4. 11. 2013
Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 5 ×

Re: Step

Příspěvekod Lazar » pát 04. črc 2014 19:59:47

Držím palce.

Je třeba si plnit sny, či se o to aspoň pokusit.
Lazar
AMD Phenom II X6
 
Příspěvky: 12816
Registrován: 8. 7. 2008
Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 126 ×

Re: Step

Příspěvekod Step » stř 14. zář 2016 10:58:14

Tento víkend vezu nedokončený model na první větší plavební zkoušku na Lipně. Kdyby měl kdokoliv zájem (pomocné ruce a fyzická síla se hodí), může se přijit podívat (nebo se vysmát) na Lipno a jedno místo v autě z Prahy mám volné (přespání v soukromé chatě). Model je kompletně dokončený s plně funkční navigací, řízením, sonarem a opatřen základním šedým nátěrem. Podotýkám, že se jedná o plavební zkoušku a nebudu provádět střelbu na cíle. Největší vzrušení a akce nastane v okažimku mého selhání, dolování nafukovacího člunu z rakve na střeše a veslovat pro utopený model lodi. Nepotopí se, ale může cokoliv selhat.

A nyní menší otázka k patentům. V první řadě jsem kontaktoval našeho právního a patentové specialisty, kteří mi sdělili základní informace o patentové napadnutelnosti (životnost a napadnutelnost patentových nároků), formální, technické a právní vyhotovení podkladů pro zahájení patentového řízení EPÚ - Evropského Patentového Úřadu v délce 3, 4 ale také 6 let. V tom je celý problém, protože celý systém jsem navrhl jako vysoce modulární, v době, kdy neexistoval výkon dnešních mikropočítačů a průběžně pracuji na vylepšení základního systému, komunikace v reálném čase, elektrooptický infra režim a systém automatické palby pracující na principu laserového dálkoměru s detektory odraženého paprsku, které jsou nezávislé umístěné ve věžích. Další prvky, využívajíc běžných komerčních snímačů s API a mikropočítačů. Systém bude zastaralý a změněný během nákladného patentového procesu a podle slov patentové specialisty přestane platit a stane právně napadnutelným. Již v počátku „klukovského snu“ jsem se pevně rozhodl, umožnit všem zapáleným modelářům zpřístupnit kompletní technikou dokumentaci, výrobní plány, zdrojové kódy a umožnit všem systém vylepšovat. Cílem je ochránit systém tak, aby nemohla přijít libovolná komerční společnost, změnit název a vyrábět za účelem zisku. To prostě nechci.

Bohužel, co se nemělo stát se stalo, na modelářském klání, kde jsem ukázal stejným nadšencům plně funkční prototyp věže s palebným systémem, o který projevila zájem komerční společnost. Na pozvání, letím do USA s celým prototypem lodi, o kterou projevili zájem. Tak velký, že zařídí všechna povolení.

- Dokumenty pro podání patentu k EPÚ
- Správní poplatky
- Technické výkresy (CAD) elektroniky řízení
- Technické výkresy (CAD) mechanických dělových věží
- Technické výkresy (CAD) elektroptického synchronizačního zaměřování
- Technické výkresy (CAD) synchronizační elektromechaniky
- Výrobní plány jednotlivých součástí
- Detailní technická dokumentace v ČJ/EN
- Zdrojové kódy elektromechanického řízení-synchronizace
- Plně funkční plovoucí říditelný prototyp lodního trupu
- Plně funkční muniční komory, nabíjení a ze 4 nezávislých věží
- Plně funkční řídící SW s přenosem v reálném čase

K dnešní dni se systém dokáže aktivně zaměřit na jeden hladinový cíl ve vzdálenosti 200m (dle povětrnostních podmínek - maximální dostřel 3.8mm projektilu činí 120m 30°), sledovat cíl s korekcí vzdálenosti, kterou předává do řídícího systému dělových věží, které se natáčí ná základě ředaných parametrů. Věže mohou pálit všechny současně, nebo jednotlivě. Věže jsou schopné palit na 4 cíle současně (s manuálním mířením a ovládáním). Momentálně intenzivně pracuji na vylepšení, které umožní zaměřit a sledovat více cílů za pomocí centrálního systému umístěného v nástavbě (každá věž nese svůj sekundární 2Mpix optický senzor).

Po plném dokončení a otestování (včetně střelby), uveřejním fotky, dokumentaci a všechno nezbytné, pro postavení vlastního modelu.
" Always forgive your enemies - nothing annoys them so much. " Oscar Wilde
Uživatelský avatar
Step
Zilog Z80000
 
Příspěvky: 105
Registrován: 4. 11. 2013
Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 5 ×

Re: Step

Příspěvekod Step » stř 05. dub 2017 12:27:47

Má-li někdo zájem o modelářské téma, výměnu zkušeností a víkendový výlet na soukromý rybník s testem palebného systému, nabízím jedno místo v autě volné (odjezd v pátek 7. dubna okolo 17 hodiny z Prahy). Přespání v soukromé chatě, sud 12° piva a pečené sele. Ideálně modelář, schopný řídit dron (... vylovit z rákosu/sundat ze stromu), nafukovací člun s elektromotorem (zavezení modelů cílů) a šikovnýma rukama.
" Always forgive your enemies - nothing annoys them so much. " Oscar Wilde
Uživatelský avatar
Step
Zilog Z80000
 
Příspěvky: 105
Registrován: 4. 11. 2013
Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 5 ×


Zpět na Všeobecný pokec

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník