Vhodny software na time-lapse

O programech pro práci s obrázky, fotografiemi a videem

Vhodny software na time-lapse

Příspěvekod Radka49 » stř 30. dub 2014 11:18:09

Zdravim vsechny,
Potrebuji poradit s vyberem LEVNEHO softwaru na upravy videi, a predevsim na time-lapse. Vlastnim kamerku http://www.magicam.cz/obsah-baleni-aee-magicam-s70/aee-magicam-s70-akcni-sportovni-kamera/ (MagiCam270), ktera jinak funguje vyborne, ale ta integrovana funkce videotimelapse mi zrovna moc nesedi, chci si to udelat po svem.

Nemam momentalne k dispozici moc penez, ostatne uz kamera stala nejake ty prostredky, takze potrebuji pokud mozno zdarma nebo velmi levny software na upravu videi.

Pocitac by mi mel zvladat dost programu... jsem sice slecna, ale s nadupanym hardwarem ;) :

CPU: Intel Core 2 Quad Q6600 (core speed pretaktovan na 2,8 MHz)
8 GB memory
GPU: AMD Radeon HD 7700
Radka49
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vhodny software na time-lapse

Příspěvekod ifkopifko » stř 30. dub 2014 13:51:05

Zdravím, možno ak by si sa trochu viac rozpísala o požiadavkách a čo vlastne chceš s videom spraviť, dal by sa nejaký vhodný SW nájsť. Čo znamená "po svem" a čo je zlé na tej funkcii timelapse čo poskytuje kamera?
ifkopifko
Moderátor

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 22 ×

Příspěvekod Emil Pastelka » stř 30. dub 2014 23:24:58

Pravda, chtělo by to rozvést potřeby a rozsah plánované editace. S legálními Windows je relativně dostatečný Movie Maker

Z free editorů je asi ten nejlepší Lightworks
Nicméně, je to už docela složitý nástroj na profesionální editaci. Verze zdarma je omezená exportem jen 720p.
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Příspěvekod Radka49 » sob 03. kvě 2014 11:24:10

Ahoj, diky za reakce ;)

Na te funkci samo o sobe neni spatne vlastne nic, ale nesedi mi, ze si nemohu presne sestrihrat ty casti, ktere tam chci, vytvori to timelapse samostatne bez zasahu z celeho videa, coz se uplne nehodi pro to, co chci delat. :)
Co chci delat je vytvorit timelapse z nekolikadenniho nataceni Nuselskeho mostu v Praze, pricemz z kazdeho dne jen nekolik hodin. Chci si hrat se svetly projizdejicich aut, vypadalo to velmi zajimave, kdyz jsem to zkousela natocit jen tak sama o sobe.

Windows legalni mam, takze asi zkusim Movie Maker. Na Lightworks se taky podivam, ale to uz asi na me bude moc slozity. Kazdopadne zatim dekuji obema. :)
Radka49
Intel 4004

Příspěvekod Anetas » pát 23. kvě 2014 15:27:51

Já mám starší verzi té tvojí kamery, MagiCam SD21 (http://www.magicam.cz/), a používám na ni AviSynth http://avisynth.nl/index.php/Main_Page. Jde o open-source program, skvělý. Manipulace s ním je zprvu trochu složitější, ale když si zvykneš, je to to nejlepší co existuje!
Hele, a jaká ta S70 je? Slyšel jsem zatím jen samou chválu.
Anetas
Intel 4004

Příspěvekod pepikstalin » pon 21. črc 2014 15:09:11

Nejdřív fotky hromadně upravit (xnview) a pak pomocí ffmpeg sloučit - ffmpeg umí jako input i obrázky s maskou (maska souborů)
Vybíráte notebook?
Srovnejte výkon procesoru v single thread a multithread aplikacích
Dotaz na rádio Jerevan: "Slyšela jsem, že v Černobylu zařvali jen dva občané.
Odpověď: "Ano. Jeden zařval: "Vypni to!" a druhý "Nejde to!"
pepikstalin
Intel Pentium

Poděkoval: 12 ×
Získaná poděkování: 1 ×

Zpět na Foto a video