Profesionální zálohovací software pro malou firmu - jaký?

Antiviry, antispyware, firewally, šifrování,..

Profesionální zálohovací software pro malou firmu - jaký?

Příspěvekod Jirk4 » pát 06. úno 2015 18:29:47

A jeste tu mam druhy dotaz:

Mate nekdo zkusenost se zalohovacim software? Potrebuju neco funkcniho. Z funkci mi staci zaklad - full backup (disk image) a potom rozdilove, nejake planovani a tak, ale musi to proste fungovat, mozna separatne par slozek jako soubory (dokumenty), ale to vesmes umi vsechno free co jsem zatim zkousel, problem byl, ze to nikdy nefungovalo moc spolehlive.

Koukal jsem treba na Acronis (ta "prostredni" placena verze), zkousel jsem trial, a vypada to celkem schopne, nez ale nakoupim hromadu licenci, tak by me zajimalo jestli nemate tip na nejake dobre/levnejsi alternativy (Acronis je tesne pod 2000 Kc s DPH na rok + obnova asi tretina).

Potrebuju zalohovat cca 5-8 PC + 1 server (1 fyzicky a 3 virtualni - tady popravde receno ani moc nevim, jak zalohovani resit, aby v pripade hypotetickeho zmizeni serveru bylo schopne ho nahodit hned zpet, primarne mi jde ale o ty pracovni stanice).

Diky :)
profil: [url]http://bit.ly/2j6FRrX[/url]
Jirk4
Intel Pentium D

Poděkoval: 3 ×
Získaná poděkování: 1 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Profesionální zálohovací software pro malou firmu - jaký

Příspěvekod Emil Pastelka » pát 06. úno 2015 23:31:45

Co základní záloha ve Win7Pro? Umí vše požadované (obraz disku i samotné adresáře) a lze ji konfigurovat jako časovou úlohu. U toho serveru záleží na OS - na čem běžíte?
Toto řešení v kombinaci s NAS provozuji v jedné firmě (4 PC), kde dělám administraci a zatím je to nejméně problémová záležitost.
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Příspěvekod Jirk4 » ned 08. úno 2015 13:18:19

Budu asi za blbce ale vubec jsem nevedel ze W7Pro neco takoveho ma, tak na to kouknu a kdyztak bych se sem vratil. Neni to ale nejaka novinka treba od SP1 nebo tak? Doted jsem zil v domneni ze treba bitovou kopii umi jen Ultimate, proto jsem se kdysi vztekal jaktoze to sakra neumi edice ktere maji byt nasazene ve firmach...

Server je W2k8 + virtualy to stejne. Kazdopadne diky, omrknu to :)
profil: [url]http://bit.ly/2j6FRrX[/url]
Jirk4
Intel Pentium D

Získaná poděkování: 1 ×

Příspěvekod LonelyWise » pon 09. úno 2015 13:20:56

Ja jsem si oblibil program Duplicati. Neni profesionalni, je to klasicky open-source postaveny na duplicity, resp. rdiff-backup, nicmene zatim mi funguje na ruznych mistech spolehlive uz nekolik let. Jo a je tedy file-based, nikoliv disk image.

Windows 7 zalohovani je urcite taky super. Myslim, ze jej umi i Home verze, akorat jsou tam pak nejaka omezeni, ze nelze zalohovat na sitovy disk, napr.; od Win8 vyse uz vsak neni mozne jednoduse delat disk image, resp. neni na to GUI, takze je potreba vyuzit Powershellu. Samotne Win8 vsak ale obnovu z toho image pak umi.
LonelyWise
Motorola 6800

Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod Lazar » pon 09. úno 2015 19:00:53

Trochu mne překvapují dosavadní návrhy když není tazatelem řečeno o jaký typ dat na serveru/stanicích jde (co je na stanicích/serverech provozováno, jaký typ dat obsluhují). Bál bych se osobně toho, že zajištení datové konzistence (například u SQL databází) může být nad schopnosti navrhovaných řešení. Návrh režimu/způsobu zálohování by se měl odvíjet od charakteru dat a od definované přípustné ztráty dat.

Doplnění: Pokud jde pouze o uživatelské soubory (MS Office atd) pak je asi má obava/výhrada zbytečná.
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 126 ×

Zpět na Bezpečnost