Šikovný firewall

Antiviry, antispyware, firewally, šifrování,..

Šikovný firewall

Příspěvekod nanuqcz » čtv 21. lis 2013 11:39:55

Dobrý den,
sháním jednoduchý free firewall pro Windows 7. V podstatě po něm chci jen dvě funkce:

1. Aby mi při dosud nepovolené síťové komunikaci vyskočilo okno (něco takového: dialog.png) s možnostmi "Povolit", "Zakázat", "Povolit pro následujících 10 minut". Hlavně ta poslední možnost je pro mě důležitá, protože ji budu používat např. na instalačky programů (nepotřebuji je mít ve whitelistu věčně) a programy, u kterých jsem se ještě nerozhodl, jestli jim síťovou komunikaci chci natrvalo povolit.
  2. Nějaký přehled, které programy aktuálně komunikují po síti (něco takového: prehled.png).

Googlil jsem, ale je strašně těžké hledat na webu každého firewallu, jestli podporuje právě tyto funkce. Proto prosím o vaše zkušenosti a rady.

Děkuji
nanuqcz
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Šikovný firewall

Příspěvekod rousini » pát 22. lis 2013 19:42:43

Firewall je o tom, jak ho dovedeš nakonfigurovat. Pěje se chvála na Comodo, ale pokud si chceš nastavit co potřebuješ, tak není nejjednodušší. Spousta lidí to má bez dalšího zásahu, protože jim čísla portů, směr komunikace, jestli má aplikace právo naslouchat a já nevím co dalšího nic neříká.
Používám PCtools FW+. Má GUI, že nastavíš co potřebuješ a přitom nemusíš ničemu rozumnět. Neumí povolit komunikaci na 10 minut, ale vybereš si trvale/jednorázově. V sočasnosti už není vyvíjen, ale to má význam jen pro předdefinovaná pravidla, které potřebuje pouze ten, kdo si sám nic nenastavuje...
Když se zeptáš budeš vypadat jako blbec jen pět minut, když se zeptáš na Google nikdo nepozná, že seš blbec.
P.S. Přečti si můj podpis než se zeptáš...
rousini
Intel Celeron Dual-Core

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 13 ×

Příspěvekod Nox » čtv 05. pro 2013 14:33:58

Jak to je s PCTFW? Na oficiální webu i foru píšou, že je to "discontinued"/"retired"

Jinak taky momentálně hledám (v bezplatných), nemám speciální nároky, ale:

Comodo - BSOD, zamrzání
Outpost - nekompatibilita s MySQL
(ani komplet vypnutí služby nepomůže)
ZoneAlarm - kompletně odpojí od netu, pomůže jen odinstalace
(od doby co jsem ho zkoušel posledně ubylo nastavení a přibudlo reklam)

Zkouším teď Privatefirewall (dle seznamu matousec) ... jejich web zaspal 15 let, ale hodnocení je teď z léta, tak snad už...
Nox
Motorola 6800

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod JejKey » čtv 05. pro 2013 21:23:27

CPF 6.2 pouzivam a nemam problemy z hlediska funkcnosti (jak to nastavim, tak to jede, stabilita ok).... Ale neco tam nastavit, to je aby clovek rodil jezky - nechapu, proc nemuzou pouzit nejaky normalni rozhrani, kde normalne funguje rolovaci kolecko a bezne klavesove zkratky. Nastavit neco v techto omalovankach je dilo - nastesti to ale clovek nemusi delat nejak casto.
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN)
X3 (i7 4700MQ, 12 GB DDR3, GTX765M, Crucial M500, Intel X25-M 80 GB G2, ST500LT012) + NEC 2070NX
JejKey
AMD Phenom X2

Poděkoval: 9 ×
Získaná poděkování: 18 ×

Zpět na Bezpečnost