hláška avastu HTML:Script-inf - Virus/červ !!!

Antiviry, antispyware, firewally, šifrování,..

hláška avastu HTML:Script-inf - Virus/červ !!!

Příspěvekod Pit » pon 11. dub 2011 22:48:15

Dobrý den,
můj problém zní takto: Dnes jsem po restartování počítače byl zahlcen hláškami "HTML:Script-inf - Virus/červ !!!"
Mám antivirus AVAST automaticky upgradovaný. Před tím jsem nedělal nic neobvyklého. Zprvu jsem si myslel že opravdu šlo o pokus viru, ale hláška nebíhá při jakém kolik pokusu o připojení na internet, na jakou koliv stránku tak i při přihlášení icq. A dokonce hlásí chybu i v různých nevynných programech jako Abby FineReader a pod. A všude takhle samá hláška, nechápu to, včera bylo ještě vše bez problémů a žádný změny v nastavení sem nedělal, ani neproběhla aktualizace (aspon tedy viditelná).
Pit
Intel 80386 SX

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: hláška avastu HTML:Script-inf - Virus/červ !!!

Příspěvekod Pit » úte 12. dub 2011 13:36:43

Problém vyřešen, dneska byla vydána nová databáze virů a vše je v pohodě.
Pit
Intel 80386 SX

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod Kadel33 » úte 12. dub 2011 18:57:36

Bohužel se mi to včera večer stalo taky a dokonce s větším repertoárem "virů". Všechny začínaly a končily stejně - měnilo se prostřední slovo Iframe, RedirBA, Framer a taky výše uvedený Script. Když jsem už měl zablokované všechny stránky (včetně EHW :!: ), tak jsem dal kontrolu disku - našlo to 108 infikovaných souborů. Po doporučeném restartu a kontrole ještě před naběhnutím woken už to vyplivlo 3,5k souborů :down: Přiznám se, že jsem měl z toho dost nahnáno.
Průzkumem situace z jiného kompu a u povolanějších osob jsem zjistil, že je to problém pouze Avastu (a že cca před dvěma rokama mělo něco obdobného AVG). Takže jsem vymlátil Avasty z kompu, jenom vyčištění registrů trvalo na můj vkus dost dlouho. Na doporučení kolegy jsem nainstaloval MS Essential.
Je to sice od Mrkvosoftu, ale přesto zadarmo. Registrace není nutná, jen tam bylo upozornění na legální wokna. Komunikuje to se mnou česky a při kontrole to v kompu nenašlo žádný problém. Vše běhá jak má. Snad to tak i vydrží.
Není hanba, že nevíš, ale že se neptáš.
Kadel33
Intel Pentium III

Poděkoval: 23 ×
Získaná poděkování: 32 ×

Příspěvekod rousini » úte 12. dub 2011 19:21:14

No tohle je dost zásadní info, protože já bych infikované soubory (relativně nepotřebné) určitě nechal smazat a druhý den by černé bylo zase bílé. No tak tento produkt je drahý i zadarmo. Zatím ujíždím na Aviře...
Když se zeptáš budeš vypadat jako blbec jen pět minut, když se zeptáš na Google nikdo nepozná, že seš blbec.
P.S. Přečti si můj podpis než se zeptáš...
rousini
Intel Celeron Dual-Core

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 13 ×

Příspěvekod Kadel33 » úte 12. dub 2011 19:30:39

S tím smazáním to nebylo až tak jednoduché. Těch 108 souborů skončilo v truhle, ale u těch 3,5k už nefungovaly žádné volby kromě ignorovat. Oprava, přesun do truhly ani smazání nefungovalo :? To byl taky hlavní důvod proč jsem Avasta smazal, i když jsem s ním byl až do včerejška spokojený.
Není hanba, že nevíš, ale že se neptáš.
Kadel33
Intel Pentium III

Poděkoval: 23 ×
Získaná poděkování: 32 ×

Zpět na Bezpečnost