nuff

Naše počítače, fotky, informace o nás, ...
V tomto fóru nejsou příspěvky započítávány do celkové počtu v profilu

Re: nuff

Příspěvekod nuff » sob 11. led 2014 1:34:52

Raspbmc bylo poměrně náročné distro. Hodlám použít distribuci OpenELEC, která je o něco méně náročnější na HW. Dalším velmi důležitým aspektem je použití SD karty Class10. Neslibuji si od XBMC, že bude švihat jako na klasickém PC, ale Samsung Oceanic Demo na to fakt přehrávat nebudu :) .

Zvážím do budoucna, jestli budou chybějící kodeky potřeba. Hlavně se mi líbí podpora HDMI-CEC v základu a tudíž nebude muset být na konferáku další ovladač.
Obrázek
nuff
AMD Phenom X3

Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 4 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Příspěvekod nuff » stř 15. led 2014 0:23:56

Takže včera jsem si vyzvedl malina PC s večer zkoušel první kroky s tímto zařízením. Podle zahraničních diskuzních fór jsem zvolil jako distribuci OpenELEC, verze XBMC je 12.2 Frodo. Neměl jsem k dispozici klasickou SD kartu a proto jsem použil volně se povalující microSD a přes adaptér na klasickou velikost. Bohužel se potvrdily informace, že tato kombinace není doporučována. Po hodině laborování s instalací OS na microSD kartu jsem to vzdal.

Dnes jsem si zapůjčil klasickou SD kartu o velikosti 8 GB a klasifikaci Class10. Start systému s touto kartou je za cca 32s. Raspberyy Pi ovládám pomocí ovladače od TV skrze HDMI-CEC ( LG tuto fičurku nazývá Simplink ). RPi je napájen z USB portu televize. Zatím jsem měl připojen jeden USB disk, takže uvidíme jestli přes LAN a při přehrávání fullHD videa bude tento způsob napájení stačit.

Další pokusy včetně instalace doplňků budu provádět až po připojení RPi k datové síti a zprovoznění datacentra, kde bude umístěna filmotéka.
Obrázek
nuff
AMD Phenom X3

Příspěvekod nuff » čtv 16. led 2014 16:26:14

Nevydržel jsem a doplňky jsem nainstaloval z USB disku. Zatím jsem se spokojil s níže uvedenými:

- XBMC Doplňky
- DMD Doplňky
- ČSFD sraper
- ABRadio
- Youtube

Jako motiv používám základní Confluence, Zkoušel jsem i Ace, ale ten mi tolik nepřirostl k srdci. Případné další skiny budu testovat na PC verzi XBMC, protože na RPi trvá změna skinu snad minutu.

Začal jsem taky dávat do kupy filmotéku, protože jsem v tom měl opravdu nepořádek a chci s tím mít v XBMC potom co nejméně práce. Takže každý film do svojí složky a pomocí programu Ember Media Manager načíst metadata do *.nfo souboru a stáhnout si poster a fanart. A jelikož toho mám doma hodně, tak mám o zábavu postaráno. :)
Obrázek
nuff
AMD Phenom X3

Příspěvekod nuff » pon 20. led 2014 9:49:40

Videa na Youtube a Stream.cz v 720p nejsou pro RPi žádný problém.

Dnes ( konečně - po 2 měsících ) zapojím svůj standardní PC a uvedu ho do provozu jako provizorní data centrum. Spotřeba kolem 100W opravdu není ideální, i když při ceně cca 2,20 Kč za kWh to není zase tak tragické a provoz nebude v režimu 24/7.
Obrázek
nuff
AMD Phenom X3

Příspěvekod nuff » úte 21. led 2014 10:53:05

Včera proběhlo první přehrávání video obsahu přes domácí síť. RPi nemá problém s fullHD videem High@L4.1. Ovšem všiml jsem si drobného škubání obrazu v prvních cca 2 minutách po začátku přehrávání. Po čase to ustane a přehrávání je plynulé. A je jedno jestli se jedná o SD video či fullHD rip.

Budu muset zmenšit velikost fanartu. Některé mají i více jak 2MB a to se při listování v knihovně projevuje v pomalejším načítání. U fotek velikosti kolem cca 1MB je přechod plynulý.
Obrázek
nuff
AMD Phenom X3

Příspěvekod nuff » ned 18. led 2015 0:55:18

Ufff, tak jsem po 5-ti letech provedl reinstal W7 a rovnou jsem toho svého lenochoda pošťouchnul SSD diskem, který jsem před časem dostal. Kingston HyperX 120GB. Darovanému koni ... :)

Je ale neuvěřitelné, že mi systém vydržel tak dlouho. I když je pravda, že poslední dva roky více méně na PC sedá prach.
Obrázek
nuff
AMD Phenom X3

Příspěvekod Jirk4 » sob 31. led 2015 14:35:52

Taky se na to chystam, ale ja bych se po tech asi 6 letech mel koukat spis uz po celem novem pocitaci. Treba zpracovavat video z novyho GoPro (1080p@120fps) uz neni moc sranda :( :D

O pi-based HTPC jsem minule roky taky premyslel, nakonec jsem to ale vyresil krabickou s Androidem, ma to RK3188 a 95% veci to (Kodi/xbmc) prehraje zcela bez problemu :)
Jirk4
Intel Pentium D

Poděkoval: 3 ×
Získaná poděkování: 1 ×

Příspěvekod nuff » pát 20. bře 2015 10:00:32

Dneska mi dorazila na stůl nová malina a to ve verzi Raspberry Pi 2 Model B. Zkusím z toho udělat takový malý ChromeBox, když to nebude ono, tak to půjde na nové Kodi k TV.
Obrázek
nuff
AMD Phenom X3

Předchozí

Zpět na Uživatelské info