Správce fontů - který zvolit?

Programy, které přímo nesouvisí s laděním hardwaru

Správce fontů - který zvolit?

Příspěvekod bluenite » stř 30. zář 2015 23:40:02

Při větším množství písem ve Windows 7 nastává problém jejich přehlednosti. Vestavěný "správce" je pro seriózní přehled nedostačující. Řeším tuto věc dlouhodobě, od časů ATManagera a podobných. Jsem dost náročný, dávám ale přednost na jednoduchost použití. Zvláštní je, že každý sw přistupuje k písmům jakoby jinak. Zkusil jsem mimo výšeuvedeného snad všechny dostupné. Např. Font Navigator, Font Fitting Room, Font Manager X3, Printers Apprentice, Main Type, nebo FontExpert. Nejvíc mým požadavkům se blíží poslední dva, nicméně i tyto mají velké nedostatky. Např. zmíněný přístup ke správě nebo instalaci/odinstalaci je poměrně chaotický.
Hlavní požadavky:
-přehledná správa nainstalovaných fontů, která souhlasí se stavem os (aktuální fonty ne vždy souhlasí s informací těchto programů)
-podobný přehled u nenainstalovaných, s možností instalování s/bez nutnosti kopírování do Windows/Fonts složky
-co nejpodrobnější tisk přehledů a seznamů fontů (něco na způsob programu Printers Apprentice, i ten ale má mouchy s wysivyg zobrazením...)
-podpora ttf/otf/pfb
Dá se doporučit nějaký jiný, jestli vůbec existuje? Vím, že odpověď není jednoduchá, každému může vyhovovat něco jiného, žáleží na prioritách. Zajímá mne také, jak podobné věci řeší jiní, kteří chtějí mít aspoň trochu přehled a vládu nad písmy.
díky za reakce
Petr
bluenite
Zilog Z80000

Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Správce fontů - který zvolit?

Příspěvekod Emil Pastelka » pát 02. říj 2015 23:34:32

Na pracovních PC používám Bitstream Font Navigator (v rámci balíku Corel), ale to je opravdu jen pro základní on/off a je to tak nějak ze zvyku :) Zrovna dnes jsem trochu probíral nainstalovaná písma, protže mi systém dával jasně najevo, že víc než tisíc nerad. Doma pak mám Serif FontManager X3, který prakticky splňuje vše zde uvedené, jen má trochu nepřehledné počáteční budování databáze písem a tuším, že už není běžně dostupný.
Mimo sesnam, který jste uvedl bych doplnil zajímavý nexus font nebo Font Runner.

Z placených a dle mne nejlepší Suitcase Fusion (30 dní demo), ale to je opravdu už nad limit, který bych správci písem přisoudil.
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Zpět na Programy