Program který vypne zatuhlou hru

Programy, které přímo nesouvisí s laděním hardwaru

Program který vypne zatuhlou hru

Příspěvekod Radek67 » pát 24. črc 2015 20:37:39

Prosím Vás mám problém z hrou Fallout3 která na Win7 64bit dost problémů. Sice jsem problémy dost vyřešil, ale přesto hra občas zatuhne. Přes dvě třetiny obrazovka zčerná, vyskočí okno z údajem že vyhledává problém a celý počítač zatuhne. Musím ho vypnout přes hlavní tlačítko a pak zase zapnout. Jednou jsem našel program který se dokázal spustit a dal se vypnout problémový exe soubor bez nutnosti vypínat Pc. Jenže to bylo za dob WinXP. Tak chci poprosit jestli někdo nevíte o nějakém podobném programu já ho už nemám a ani nevím jak se jmenoval .
Radek67
Motorola 68020

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Program který vypne zatuhlou hru

Příspěvekod NAJA » sob 25. črc 2015 4:45:05

Ten prográmek byl jakýsi KILL nebo KILLER .
Nikdy jsem ho nepotřeboval mám bezproblémový chod Fallout3 , Fallout3 New Vegas na Win 8.1/64bit , totéž bylo na Win7/64bit protože si to systém nainstaluje do složky C : Program Files (X86) kde se instalují 32bitové aplikace .
Tak si říkám jestli můj bezproblémový chod nebude tím , že mám originály .
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 142 ×

Příspěvekod Emil Pastelka » sob 25. črc 2015 12:04:17

:) Ten program se jmenuje Správce úloh a vyvolá se Ctrl+Shift+Esc, případně přes klasickou kombinaci Ctrl+Alt+Del. Stačí ukončit proces, který zlobí. Pokud PC nereaguje na uvedené klávesové kombinace, nezbývá než HW restart. Nejsnazší test, zda je systém opravdu v háji, je klávesa a ikonka NumLock - pokud klávesnice nereaguje na přepnutí, je to opravdu konec.

Další věcí je Fallout samotný - máte-li pokoutnou instalaci bez patche, můžete zkusit omezit běh aplikace na dvě jádra:
V souboru fallout.ini v Dokumenty\My Games\Fallout3

najděte zápis:
bUseThreadedAI=0

a změňte na:
bUseThreadedAI=1

na nový řádek pod připište:
iNumHWThreads=2

uložte.
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Příspěvekod Radek67 » sob 25. črc 2015 16:04:32

Originál hru má, jen používám Fallout 3 G.O.T.Y. Patch 1.7 UK No-cd (0,5 MB) No-cd patch pro majitele originálních verzí. Tohle jsem nevěděl že se 32bit systémy instalují do C : Program Files (X86). Mám dva disky, tak jsem hru nainstaloval na D:. Ale když jsem hru instaloval poprvé tak jsem nechal cestu na C:, jenže tam byl výsledek stejný. Už jsem pátral a udělal všechny postupy, které se doporučují pro Win7 64bit a hra mi už jede. Jenže vkládám módy, a padání hry mi způsoboval mód. Problém jsem vyřešil, hru zatím hraju krátce, tak nevím, na co narazím, proto se sháním po tom programu. Hra mi na XP jela bez problémů na starém Pc, jenže to je o ničem když mám teď výkonnější Pc. Jenže já už mám problém s tím, že můj systém nevidí cd. Po vsunutí do mechaniky mi to hlásí problém, a že mám aplikaci resetovat a zkusit to znovu. Musím otevřít v ložené cd a spustit Setup.exe. A i po nainstalování hry, hra nevidí vložené cd a nejde bez Patch No-cd spustit. Program Správce úloh znám ale nejde spustit, Pc na nic nereaguje. I když tenhle příkaz Ctrl+Alt+Del neznám, teď jsem ho zkusil a naskočila obrazovka z možnostmi, tak to schválně skusím až se hra znovu zasekne. Teď si dávám větší pozor na vkládání módu, tak uvidím.

Děkuji za pomoc.
Radek67
Motorola 68020

Příspěvekod Emil Pastelka » ned 26. črc 2015 0:43:36

Klid, aplikace můžete instalovat kamkoliv. Program Files a Program Files (X86) jsou jen výchozí složky. U starších aplikací pomáhá režim kompatibility - klikněte na ikonu zástupce pravým tlačítkem myši > vlastnosti > Kompatibilita > Tento program spustit... > Windows XP Service Pack 3 > OK.
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Příspěvekod NAJA » ned 26. črc 2015 4:13:27

Emil Pastelka píše:Klid, aplikace můžete instalovat kamkoliv. Program Files a Program Files (X86) jsou jen výchozí složky. U starších aplikací pomáhá režim kompatibility - klikněte na ikonu zástupce pravým tlačítkem myši > vlastnosti > Kompatibilita > Tento program spustit... > Windows XP Service Pack 3 > OK.

Já Ti nevím , noCD patch používám taky a režim kompatibility jsem nemusel používat ani u jednoho Fallout 3 .
A jak píše Radek67 správce úloh není všemohoucí . Kdysi se mi stávalo totéž s nějakou warez hrou a pomohl jen ten prográmek (jehož jméno se mi vykouřilo z hlavy)
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 142 ×

Příspěvekod Radek67 » čtv 06. srp 2015 21:56:10

Tenhle příkaz Ctrl+Alt+Del spolehlivě funguje, vždy jsem s tím ukončil zatuhlou hru bez nutnosti násilně vypnout Pc. Jinak už jsem to vyřešil, hra přestala padat a zamrzat. Dělali to módy, chce je vkládat přes FoMM který nerozbalí a nevloží vadný mód a také to chce kontrolovat při vytváření meged patchu programem FO3Edit v pravé části nenahlásí u některého modu chybu. Odstranil jsem vadné módy a hra jede bez problémů. Jakmile jsem do hry manuálně vložil vadný mód, hra začala dělat problémy. Např. FO3Edit mi hlásí error u Darkness.esp, nebo mi FoMM při vkládání módu IMPERFECTION - The Definitive Creature Mod hodil chybovou hlášku a nevložil ho do hry (tady se ale musím podívat, jestli nevyžaduje další módy). Jinak hru mám pořád na D: , u Fallout.exe, Fallout _launcher.exe, Fomm.exe a u fose_loader.exe mám nastaveno spouštět v režimu kompatibility Win XP Sp. 3 a jako správce. V souboru fallout.ini v Dokumenty\My Games\Fallout3 mám nastaveno bUseThreadedAI=1 iNumHWThreads=2 a vložil jsem do adresáře z hrou d3d9.dll.
Radek67
Motorola 68020

Zpět na Programy