Micro SD karty zahadne nefunguju

Solid state a flash disky, paměťové karty, disketové mechaniky, ...

Micro SD karty zahadne nefunguju

Příspěvekod groso » čtv 24. dub 2014 10:46:24

zdravim tak stala sa mi taka zvlastna vec, na mojom fone som mal 32g kingston class 10 kartu ktora prestala fungovat kopletne telefon u neregistruje ani moj pc, skusil som ju dat do priatelkinho telefonu ani tam nesiel , zvlastna vec nastala ked si priatelka dala z5 svoju kartu a zacala blbnut, zo zaciatku bolo mozne vidiet obsah cez file manager ale veci sa nezobrazovali v aplikaciach ako galeria a hudba atd ,, na dalsi den sd karta mrtva ako na mojom telefone

su nejake moznosti nejakej opravy alebo zachrany dat ? problem je ze mi ju proste pc neregistruje
groso
Intel 8008

Poděkoval: 3 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Micro SD karty zahadne nefunguju

Příspěvekod oneill » pát 25. dub 2014 10:43:47

Mrtvou kartu nezachráníš. Kingston už nekupuj, lepší jsou SanDisk.
oneill
Intel Celeron Conroe-L

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 201 ×

Příspěvekod Step » sob 26. dub 2014 17:44:55

Osobne si nemyslim, ze pricinou problemu zustava vyrobek Kingston, ale v jejim zpusobu pouzivani. Kazda NAND ma velmi omezeny pocet P/E cyklu a Compact Flash nedisponuji wear levelingem, ktery rozlozi zatez na bunky a zabranuji pretizeni se souvisejicim opotrebenim bunek. Nainstalovane aplikace na karte, ktere z ni bezi a pouzivaji prostor jako docasne uloziste znici velmi rychle jakoukoliv kartu bez ohledu na vyrobce. Predevsim proto, ze na kazde karte byl k dispozici souborovy system FAT a pri neustalem prepisovani se poskodi bunka prave se FAT se znacnou casti prostoru karty. Pri nespravnem pouziti a nasobnym prepisem konkretni bunky muzes novou kartu znicit doslova za par hodin a nezalezi vubec na tom, kdo kartu vyrobil.

Jedine reseni je myslet na omezeni souboroveho sytemu a zivotnosti NAND pameti a podle toho se ke karte take chovat. Zadny souborovy system nebyl nabyl navrzeny s omezenim poctu prepisu bloku, tedy i samotnych bunek. Souborovy system FAT, Ext, NTFS, XFS, UFS a libovolne dalsi jsou navrzene jako diskove souborove systemy a nepocitaji s fyzikalnim omezenim NAND pameti. I z toho duvodu maji SSD disky wear leveling a pokrocile algoritmy, ktere kompenzuji pevne omezenou zivotnost NAND pameti.

Prodlouzit zivotnost muzes predevsim tim, ze nebudes instalovat aplikace na pametovou kartu, ktere pouzivaji jako ulozite temp apod. Podobnym zpusobem se chovej i ostatnim souborum (fotky, video, hudba) a vymaz provadej az pri zaplneni namisto mazani dvou fotografii kazdych 5 minut.

Take muze byt proste jen rozbita jako kterakoliv jina od vyrobcu jako Lexar nebo Sandisk. Nepises v jakem je karta stavu, ale nemusi byt nezbytne znicena a existuje moznost castecne obnovy.
" Always forgive your enemies - nothing annoys them so much. " Oscar Wilde
Step
Zilog Z80000

Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 5 ×

Příspěvekod Tomix » ned 27. dub 2014 11:17:21

Já měl naprosto stejný problém- Kingston, class 10, 32GB a po týdnu náročného používání chcípla (do zrcadlovky pro ukládání RAW fakt Kingston nebrat :) )

Poté jsem si koupil Sandisk Extreme a maximální spokojenost. Při reklamaci mi řekli, že Kingston má teď velmi problémové paměťovky stejně jako Adata.
Core i5 4670K | Scythe Mugen 4 | GTX 760 Hawk | Asus Gryphon Z87 | 16 GB DDR3L Crucial VLP | Delta DPS-500QB | Samsung 840 EVO | Mionix Avior 8200 | NEC EA244WMi | Denon PMA-720AE | Asus Zenbook UX303LA-R4390H
Tomix
Moderátor

Poděkoval: 54 ×
Získaná poděkování: 246 ×

Příspěvekod Step » ned 27. dub 2014 11:39:25

Neni to ani tri tydny, co mi odesel v D7100 Lexar a zrovna Queenstownu (centralni Ottago) a bylo po krajinkach. Pripadal jsem si jako Glum, co v nadhernych horach s kulichem na hlave supti "Milasek", protoze jsem mel na plno a laptop jsem nechal v u postele a mohl jsem tak zapomenout na ledovce v Rob Roy.

Kdyz neni dukaz, tak obvykle selhal uzivatel a kdyz se dari, tak se teda poradne dari ... ale uz jsem tez slysel, ze problemu s kvalitou neni zrovna malo.

Tomix: Zakony schvalnosti spolehlive funguji. Vazne, jsou asi tim nejlepsim na trhu radu let. Jeden kus se rozbil, smolik a zivot jde dal. Horsi by to bylo v Mongolsku, kam se letos chystame, ale ze vsech zemi se chci vratit prave na NZ, protoze nikde jsem se necitil tak dobre. Uzasna zeme, jen nikdy nesmis fotit Posuma, protoze pro mistni znamena nepritele cislo 1! Behem odletu posla vekem Xperia X10. Hold nam pralo, elekronika nikoliv. :)
Naposledy upravil Step dne ned 27. dub 2014 12:20:32, celkově upraveno 2
" Always forgive your enemies - nothing annoys them so much. " Oscar Wilde
Step
Zilog Z80000

Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 5 ×

Příspěvekod Tomix » ned 27. dub 2014 11:52:25

Hmm, já měl Lexar za kvalitní značku. Asi štěstí na kus v tom nejméně vhodném okamžiku.

Mám Nikon D5100 a podařilo se mi zničit 2 paměťovky od Vánoc. První Adata, pak ten Kingston. Uvidíme, jak dlouho vydrží Sandisk, budu rád když vydrží 3 roky, pak stejně budou řádově rychlejší za nižší cenu...

EDIT: V Mongolsku? To by byl celkem problém :) Já bych tam ani nechtěl, ale NZ je fakt pěkná země. Známá tam byla a ukazovala mi fakt nádherné fotky. Taky bych se tam někdy chtěl podívat. Hodně mě láká taky Austrálie.
Core i5 4670K | Scythe Mugen 4 | GTX 760 Hawk | Asus Gryphon Z87 | 16 GB DDR3L Crucial VLP | Delta DPS-500QB | Samsung 840 EVO | Mionix Avior 8200 | NEC EA244WMi | Denon PMA-720AE | Asus Zenbook UX303LA-R4390H
Tomix
Moderátor

Poděkoval: 54 ×
Získaná poděkování: 246 ×

Příspěvekod Bimbo.borec » sob 28. říj 2017 23:02:53

Pánové, z výše uvedeného jsem pochopil, že pokud takto přestane fungovat karta, jediné řešení je vyhodit ji do koše. Mi nyní takto odešel SANDISK Extreme Cl.10 64 GB :-(. Pravda nějaký čas jsem ji používal, a odešla v nejméně vhodný okamžik, tedy v době, kdy na ní bylo spoustu zajímavých fotografií.
Bimbo.borec
Intel 8008

Poděkoval: 3 ×
Získaná poděkování: 1 ×

Zpět na SSD a další úložná zařízení