GoPro 4 - záznam na externí disk

Vaše postupy, fotonávody, optimalizace...

GoPro 4 - záznam na externí disk

Příspěvekod daw1d » pon 11. led 2016 20:13:31

Zdravím,
potřeboval bych poradit s jedním úkolem co teď řeším. Cíl mého snažení je záznam dat z GoPro 4 (fotky z time lapse) na externí disk co nejdéle to bude možné. A pokud by zároveň bylo možný vzdáleně (přes internet) kontolovat jestli všechno maká, bylo by to dokonalý. Napájení mám vyřešený.

Zatim to mám vymyšlený takto:
1. GoPro 4 fotí timelapse
2. do GoPro je píchnutej adaptér, kterej mi dovolí připojit SD kartu
3. do adaptéru mám připojenou SD kartu (Eye-Fi Connect X2) , která přes wifi posílá data na externí disk a zároveň maže už poslaná data na kartě samotné. (popis přenosu)
4. Vedle kamery leží smartphone, přes který se dá vzdáleně (TeamViever) připojit na Wifi HDD a zkontrolovat jestli se data nahrávají. Smartphone má v sobě datovou sim.

Bohužel mám hned dva problémy:
1. Nové karty od Eyefi už neumí funkci "Endless Memory" tedy mazání již zkopírovaných dat a nevím jestli starší karty, které to podporují budou makat s novýma aplikacema do telefonu a PC.

2. Nedaří se mi rozmakat ovládání telefonu přes internet. TeamViewer QuickSupport sice nainstaluju, ale na mém Nexus 5 mi dovolí jen screen mirroring a na starší Galaxy S2 s CM12 se nechce nainstalovat potřebný doplněk. (Tohle si myslím vyřeším.. zkusím jinou ROM, kernel atp.)

Nevěděl by někdo jak to všechno vyřešit nějak elegantěji? Nějaké mini PC, Arduion nebo tak něco? Jde mi hlavně o ten přesun dat z SD karty na HDD. Celé to zařízení bude přidělané ve vodotěsném vyhřívaném obalu na telegrafním sloupu. Předem díky za tipy a rady.
daw1d
Motorola 6800

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Zpět na Návody a postupy