Zprovoznění GPU akcelerace HD

Rady a diskuze kolem 3D a 2D akcelerátorů nejen od nVidia a ATI

Zprovoznění GPU akcelerace HD

Příspěvekod Lazar » pát 15. úno 2008 17:26:31

Rešení přehráváni HD videa pomoci DXVA (akcelerace pomoci GK s nizkou zatezi CPU).

Zde dále popsaný postup využívající přehrávač Media Player Classic Home Cinema (dále jen MPC HC) umožňuje využít akceleraci HD obsahu na bázi (H.264,VC-1) na určitých GK/IGP ATI a (H.264) na určitých GK nVidie a (H.264,VC-1) na modernich IGP nV + 40nmGK. V současné době se v MPC HC objevuje podpora H.264 pro IGP X4500MHD Intelu. Uspechu bylo dosazeno i na S3G. Více k omezením tohoto řešení na stránkách autorů MPC HC(pozor údaje uvedené na stránkach autorů neobsahují vyjímky). Pro jistotu si ještě předem v kapitolách Podporovaný/Nepodporovaný hardware ověřte zda Vaše GK je mezi podporovanými. Pokud by to z kapitol nebylo jasné, položte dotaz ve vláknu.

Tato problematika je dost dynamickou, navod nepostihuje nejnovejsi fakta. Pri zajmu o novinky sledujte aktualni konec vlakna. ;-)

Podporovaný hardware
Postup by měl fungovat u GK ATI řady HD3x00, HD2x00, HD4x00, IGP HD3200,HD3300 a GK nVidia Geforce 8,9,GTX2x0(H.264), IGP 8x00,9x00(H.264,VC-1). Známé vyjímky (neumožňující uplatnit zdejší postup) z těchto řad GK jsou uvedeny v kapitole Nepodporovaném hardware.
Zmiňovaným postupem (MPC HC) bylo dosazeno uspěšného využití DXVA zdejšími přispěvately například s GK a řadou dalších:
ATI HD48x0, HD38x0, HD36x0, HD3200, HD3850AGP, Mobility Radeon 2400XT
nVidia 8500GT, 8800GTS512, 8800GT, 9300M, 8400M GS, GTX260, IGP 8200
v různých prostředích OS Windows XP, Vista32/64.

Nepodporovaný hardware
Zde uvedený postup není uplatnitelný (pokud je nám známo) u nVidia Geforce 8800GTS320, 8800GTS640, 8800GTX, 8800Ultra. Důvodem je nejspíše chybějící podpora VP2 na karte.
Také grafické karty řady HD2900XT, HD2900Pro, HD3100, HD3000 nedisponují potřebnou funkcionalitou (UVD).

DXVAChecker
Pro usnadnění vyřešení problému akcelerace HD obsahu si připravte informace o využívaném HW (model GK, verzi OS (XP, Vista 32/64), použitou verzi ovladaců GK. Pro zjištění stavu podpory DXVA v OS si stáhněte a spusťte utilitu DXVAChecker, která ověří úroveň akceleračních schopností OS (zobrazí dostupnou podporu pro DXVA).

Podstatnými v DXVAcheckeru jsou položky s H.264, VC-1 (nejrozšířenější standardy pro HD obsah) a to ty obsahujicí řetězec VLD (což značí Variable Length Decoder - představuje schopnost plné interpretace video streamu)
Obrázek

Download
Ke staženi je v současnosti verze DXVACheckeru http://bluesky23.yu-nagi.com/dxvac/DXVAChecker32_2.3.0.0.zip (stránky v anglictine, zde se dá dohledat aktuální verze pokud by přímý link nefungoval .. když umístí novou verzi tak se starý odkaz stane neplatným)

Požadavky DXVACheckeru
K jeho spustění musí být v počítači k dispozici Visual C 2005 Runtime a .net 2.0 Framework. Je vhodné též ověřit dostupnost MS VC++2008 SP1 Runtime. v OS.

Pozor !!!
U ovladačů Catalyst 9.1, 9.2 na 780G(HD3200) byly zaznamenány problémy s DXVA (v XP úplně zmizí většina schopností DXVA a ve Vista64/HD3200/9.1 kolísa výrazně rychlost přehráváni). Mějte tyto skutecnosti na paměti při případných pokusech.

Media Player Classic Home Cinema (MPC HC)
Ve zdejším vlákně se jako jedna z nejpřímějších cest využívá přehrávače MediaPlayerClassic HomeCinema, který obsahuje řadu interních filtrů pro přehrávání multimediálního obsahu a není v takové míře závislý na stavu kodeku jiz nainstalovanych v OS. Pro uspěšnou akceleraci by měl být vliv externích filtrů spíše omezen na minimum (View->Options->External Filters). Neplést si MPC HC s puvodni verzí MPC, který akceleraci HD obsahu v základu neumožňuje.

Ve Vistách64 se vcelku uspěšně využívá 32bitová verze MPC HC (64bitová má zatím určitá omezení).

Download
Stabilní verze MPC HC
http://sourceforge.net/project/showfiles.php?group_id=170561
Aktuální vývojové verze (SVN) MPC HC
32bit - http://www.xvidvideo.ru/content/category/1/1/2/
64bit - http://www.xvidvideo.ru/content/category/1/2/3/

Požadavky
K správné funkci posledních verzí MPC HC je zapotřebí mít nainstalován DirectX Redistributable November 2008, .Net Framework 3.5 Runtime, případně Haali Media Splitter (při vypnutí interního). Pro správnou funkci akuálních buildů je zapotřebí mít nainstalován DirectX Redistributable March 2009.

Nastavení
Doporučená nastavení proti defaultním:

View->Options->InternalFilters - vše zaškrtnuto ... tím se sdělí přehrávači, že se má snažit (co lze) přehrávat vlastnimi silami.
Obrázek

Pozor, při použití novějších verzí MPC HC může dialog Internal Filters vypadat jinak (zvlášť jsou filtry pro DXVA a FFmpeg přehrávaní)
Obrázek

Nastavení pro OS Windows Vista/W7 menu View->Options->Playback->Output (*) EVR Custom Pres. detaily viz obrázek
Obrázek

Nastavení pro OS Windows XP menu View->Options->Playback->Output (*) VMR9 (renderless**) detaily viz obrázek
Obrázek

Ověření funkčnosti DXVA při přehrávání
K ověření funkce DXVA je zapotřebí vhodný multimedialní soubor. Zjednodušeně se dá říci, že každý soubor splňující specifikaci H.264(MPEG-4 AVC) do High@L4.1 by měl vyhovovat (duležitý je počet RefFrames maximálně 4). Abychom eliminovali vliv nekompatibilního obsahu, doporučuji ověřit typ přehrávaného HD souboru pomocí utility MediaInfo http://mediainfo.sourceforge.net/cs.

Zde jsou volně ke stažení HD trailery k filmům (doporucuji 1080p - nejvyšší kvalitu) http://www.hd-trailers.net/, na kterých se dá funkčnost DXVA dobře ověřit (zatím vyhovovaly všechny zkoušené).
Pro otestování akcelerace formátu VC-1 pak například video z webu MS. http://download.microsoft.com/download/e/d/6/ed64fedc-fdc9-421f-a71a-c4fad9d450fd/FlightSimX_720p60_51_15Mbps.wmv

Pokud máte vše připraveno, můžete zkusit v přehrávači MPC HC soubor otevřít. Pokud se začne soubor přehrávat včetně obrazu můžete zkontrolovat zatížení CPU (přes správce úloh). Při úspěšné akceleraci se zátež CPU pohybuje spíše v řádu jednotek % (na rozdíl od softweroveho prehravani kdy je zátěz CPU spíše v řádu desítek procent).

Při přehráváni lze funkci DXVA ověřit též volbou menu přehrávače Play->Filters-> MPC Video Decoder. Měl by se zobrazit dialog s volbou [*] Enable DXVA, DXVA Mode [text odpovídajicí GK např. H.264 bitstream deco..] a Video card [popis modelu GK]. U novějších verzí MPC HC je při přehrávní možné zmačknout CTRL J , což zobrazí status DXVA a statistiky přehrávání.

Obrázek

Obrázek

Zobrazení externích titulků by nemělo být problémem (vhodné nastavení Output jsou v XP VMR9 Renderless, ve Vista EVR Cust.). V menu je nutné mít nastaveno automatické zpracování titulků (View->Option->Playback->(*)Auto-load subtitles).
http://www.monitos.cz/tmp/mpc_hc_1.1.0.2_r527_xp_s_titulky.jpg

Pokud jste uspesně došli až sem, máte akceleraci HD obsahu prakticky vyřešenu. Pokud ne, přispěvatelé vlákna Vám rádi individuálně poradí.

Tipy a triky
1) Odinstalace VobSub: Jakýkoli filtr, ktery se vřadí do zpracování HD obsahu může zabránit akceleraci.
2) Odinstalace QuickTime: Při prehrávání .mov a přítomnosti QT se nedostanou "ke slovu" schopnosti MPC HC a k akceleraci nedojde.
3) Občas se neúspěšným přehráváním schopnosti DXVA zablokují (v takové situaci pomůže restart OS) více zde
4) Při vypnutí "VMR9 mixed mode" se v XP/HD3200 objevuje šedy pruh pod obrazem. Prý má souvislost s ořezem na obrazu na výškových 1088->1080.
5) Při syndromu snížené FPS (u VMR9 renderless) by mělo pomoci snížit v nastavení Subtitles->Texture settings menší počet subpictures (při hodnote <2 už titulky poblikávaly).

Pro pokročilé
V případě nezbytnosti instalace filtru VobSub je možné přidat tento filtr do External Filters a nastavit mu atribut Block. Tím se dá jeho aktivitě (negativní vliv na fungovaní DXVA) zabránit.
Obrázek

Ostatní hardware
Ostatní GK podporujicí DXVA se v dnešní době musí spolehnout na akceleraci, kterou poskytují kodeky komerčních řešení např. Cyberlink AVC/H.264 Decoder (součást vyšších verzí PowerDVD). Při jejich využití je tu šance na budouci akceleraci i u VIA Chrome, X4500 (verze s HW podporou VLD). Společnost Cyberlink v poslední době širší podporu těchto produktu ohlásila (nebo už ji má).

Radeon Mobility HD2x00
Uživatel Cybersan svou nezlomnou trpělivostí a vůlí dosáhl akcelerace i na tomto vzdorujícím kusu HW. Zakladní podstatou řešení je cestovat zpět v čase (tj. použít vhodné starší drivery). Více již zde
http://www.extrahardware.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=653&st=0&sk=t&sd=a&start=450#p32631 a zde http://www.extrahardware.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=653&p=32759#p32757

Omezení: Akcelerovat lze pouze HD obsah (H.264), který nepřekročí možnosti implementace DXVA v UVD či VP2. V současnosti je to přibližně Mpeg-4 AVC High@L4.1. U souborů přesahující možnosti těchto specifikací hlavně z hlediska maximálního počtu RefFrames k uspěšné akceleraci nedojde a obsah bude přehráván pouze silou CPU. Proto ověřte splnění těchto podmínek u přehrávaných souborů například pomocí utility MediaInfo (viz výše).
Poznámka: U novějších verzí ovladačů vybraných GK nVidia se objevila podpora akcelerace obsahu H.264 i s vyšším počtem RefFrames, v prostredich Vista/W7 dokonce pro magickych 16RF. Od verze Cat 10.4 by mely L5.1(16RF) ve Vista/W7 podporovat i HD4xx0+ a IGP 3200+.

GOM Player a jiné přehrávače
Doplnění3: Akceleraci HD se podařilo oživit v GOM Playeru DXVA včetně titulků (pouze v prostředí XP SP3, ve Vistach chybí nejspíše podpora EVR outputu v GOM P.)
Nastavením se zabýají tyto následující příspěvky (GOM Player muze poslouzit jako alternativa k MPC HC, při nutnosti mít v systému QuickTime (napr. z duvodu iTunes). Jeho přítomnost má negativni vliv na chování MPC HC (při přehrávání .mov)

KMPlayer - http://www.extrahardware.cz/forum/viewtopic.php?p=21541#p21541

Doplnění4: Akcelerace v jiných přehrávačích
Pro docílení akcelerace v jiných přehrávačích je možné využít součásti projektu Media Player Classic HomeCinema jíž je i standalone filtr MPCVideoDec.ax. Po jeho registraci v OS a jeho případné preferenci v přehrávači je možne využít DXVA akcelerace. Zkušenosti s tímto postupem viz vlákno.

Přehrávání Blu-ray
Doplnění5: Vzhledem k uzavřenosti/ochranám technologie Blu-ray je možné tento multimediální obsah v PC přehrávat pouze v oficiálně podporovaných SW prehrávačích jako jsou některé verze PowerDVD společnosti Cyberlink, Nero Show Time společnosti Nero a další. Pokud existuje více edic těchto produktů, bývá přehráváni B-R podporovano v těch nejvyšších (např. Cyberlink PowerDVD Ultra). Podpora akcelerace DXVA pro snížení záteže CPU je u těchto produktu již delší čas na různé úrovni podporovana.

Zdroje:
Zevrubný anglický návod týkající se akcelerace HD obsahu v kombinaci s MPC HC.
MPEG-4 AVC (H.264) - formát, omezení levelů/profilů
Fórum o MPC HC na Doom9.org
Encoding souborů komp. pro DXVA akceleraci za pomocí x264
Naposledy upravil Lazar dne stř 29. zář 2010 16:11:25, celkově upraveno 43
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 111 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Zprovoznění GPU akcelerace HD

Příspěvekod Onecar » pát 15. úno 2008 19:46:01

Zdravím,

řeším momentálně problém, o kterém jsem si nemyslel, že bude obtížné ho řešit. Situace se má takhle - mám několik (hodně) HD ripů v .mkv vytvořené kodekem h.264 nebo vc-1 a potřeboval bych je akcelerovat při přehrávání pomocí GPU, protože CPU na to trošku nestačí. A tady přichází kámen úrazu - ono to zřejmě není možné.

Nenajde se někdo, kdo má s tímhle zkušenosti a poradil by? Předem velikánský dík..
„Pokud je ateismus náboženství, je poté zdraví forma nemoci a pleš barva vlasů.“
Onecar
VIP

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 1 ×

Příspěvekod Lukáš V. » pát 15. úno 2008 20:17:48

Nemusí to podporovat přehrávač a už vůbec nemusíš mít nainstalované kodeky. Téměř všechny dnešní přehrávače jsou založeny na DirectShow filtrech, základní 3 jsou: dekodéry videa, dekodéry audia, splittery (další jako filtr na vykreslí titulků apod. nebudu rozebírat). Ty potřebuješ nainstalovat video dekodér, který umožní akceleraci pomocí grafické karty. Takových dekodérů je více: Cyberlink, Nero, Elecard, Purevideo,... Smůla je, že všechny jsou placené.

Jeden takový si tedy budeš muset pořídit, nainstalovat, v nastavení přehrávače vybrat prioritně tento dekodér a v nastavení dekodéru zatrhnout volbu Hardware Acceleration (nebo podobný název).

Cnews - Denní zpravodajství ze světa IT | Cnews Twitter | Sestava | CSFD | Steam
Můj Twitter

Necitujte celé předchozí příspěvky, neštvěte mě s userbary a barevnými podpisy.
Lukáš V.
Administrátor

Získaná poděkování: 6 ×

Příspěvekod Onecar » pát 15. úno 2008 20:53:28

Luki, díky moc. PureVideo mám, ale nemohu tam najít žádný decoder.exe - nemáš s ním zkušenosti? Jediné exe, co tu mám, je nStantMedia.exe, ale to je nějaká aplikace na přehrávání (a neumí .mkv, takže je na nic).

Používám Media Player Classic a v jeho nastaveních filtrů jsem nalezl NVIDIA Video Decoder, nahodil ho mezi používané a v jeho nastavení zaškrtnul volbu Hardware acceleration. Akcelerace ale veškerá žádná, RivaTuner žádné vytížení GPU neregistruje a CPU je okolo 55% (a subjektivně se mi zdá obraz pomalý).
„Pokud je ateismus náboženství, je poté zdraví forma nemoci a pleš barva vlasů.“
Onecar
VIP

Příspěvekod telstor » pát 15. úno 2008 22:22:14

Lukáš V: Cyberlink je přehrávač a pokud chceš i dekodér svým způsobem což jsem psal .....
telstor

Příspěvekod Onecar » pát 15. úno 2008 22:30:47

To PureVideo mi nějak nevoní, ne a ne to rozjet, jdu zkusit PowerDVD, od toho tu mám originální disk ;-).
Onecar
VIP

Příspěvekod Onecar » pát 15. úno 2008 22:55:16

Zeptám se jinak - zprovoznil někdo někdy akceleraci u .mkv kódovaných v H.264?

Cyberlink taky nejede... :roll:
Onecar
VIP

Příspěvekod Smith » sob 16. úno 2008 0:31:31

ne, akcelerovat HD ripy (.mkv, x264 kodek) snad ani nejde ... bez problemu jdou akcelerovat Blu-Ray a HD DVD disky přehrávané pomocí CyberLink PowerDVD.

btw, Intel Core 2 Duo na 2,66GHz musí zvládat i 1080p zcela bez problémů.
Smith
Intel 8080

Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod Lukáš V. » sob 16. úno 2008 0:44:22

Zrovna takový žádný rip doma nemám, pokusím se sehnat příští týden a vyzkouším. Měl jsem jen zkušební verzi PureVideo, která po 30 dnech vypršela, snad bude někdo v mém okolí některý z těch dekodérů doma mít, ať to můžu přezkoušet.

Media Player Classic je perfektní volbou. Nastavení filtrů je tam příkladné, zřejmě nejlepší přehrávač vůbec.

Ad. Cyberlink, samozřejmě to není ani přehrávač a ani dekodér, je to společnost, který tyto věci vyvíjí, špatně jsem se vyjádřil. Dekodér se myslím dá samostatně zakoupit, nebo se nainstaluje spolu s CyberLink PowerDVD Ultra. Není na to žádný spouštěcí exe soubor.

Cnews - Denní zpravodajství ze světa IT | Cnews Twitter | Sestava | CSFD | Steam
Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Příspěvekod Onecar » sob 16. úno 2008 12:03:55

Smith píše:ne, akcelerovat HD ripy (.mkv, x264 kodek) snad ani nejde ... bez problemu jdou akcelerovat Blu-Ray a HD DVD disky přehrávané pomocí CyberLink PowerDVD.

btw, Intel Core 2 Duo na 2,66GHz musí zvládat i 1080p zcela bez problémů.

Nezvládá. Jsem náročný a pokud to nejde na 100% plynule, nejsem spokojen. Má E8200 (dneska budu taktovat) to na nominálním taktu prostě nedává, Matrix Reloaded v 1080p 90% času jede plynule, ale v rychlých scénách nestíhá.

Dík za informaci, myslel jsem si to, když jsem googlil a nemohl jsem se dobrat funkčního návodu. V tom případě mě to ale mrzí, tím pádem akceleraci HD nikdy nevyužiju :-(.
Onecar
VIP

Příspěvekod Lukáš V. » sob 16. úno 2008 12:18:53

V noci mi to ještě nedalo, stáhnul jsem trailer na Indiana Jonese v MPEG-4 AVC (H.264) 1080p 21 Mb/s a zkoušel a zkoušel.

Musel jsem nainstalovat DXVA záplatu od MS, která navíc chtěla .NET Framework 3.5.
Stáhnul jsem trial verze Cybelink PowerDVD (obsahuje cb264 decoder), NV PureVideo Decoder, Elecard Decoder i Nero AVC Decoder.

Ale po 2 hodinách hraní si s tím, jsem se akcelerace nedočkal, i když jsem v dekodéru zatrhnul HW podporu :( Byl jsem ale přetažený, třeba jsem na něco zapomněl. Dneska nebo zítra se do toho vrhnu znovu.

BTW: Mám GF 7600GT, která by to měla určitě zvládat. Zjistil jsem ale, že NV PureVideo Decoder dekóduje pouze MPEG-2 video a DD+DTS zvuk, takže na h.264 je krátký. Ale s jeho použití jsem opravdu dosáhl nižšího zatížení MPEG-2 přehrávání, takže akcelerace fungovala.

Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Příspěvekod Smith » sob 16. úno 2008 12:23:02

Onecar píše:Nezvládá. Jsem náročný a pokud to nejde na 100% plynule, nejsem spokojen. Má E8200 (dneska budu taktovat) to na nominálním taktu prostě nedává, Matrix Reloaded v 1080p 90% času jede plynule, ale v rychlých scénách nestíhá.

Aby to jelo plynule chce snad každý :) Každopádně na mém C2D E6750 (tedy stejný takt jako tvoje E8200) jede 1080p plynule, bez problémů (zatižení jednoho jádra tak 70-80%, jen občas to jde k 90%).

Onecar píše:Dík za informaci, myslel jsem si to, když jsem googlil a nemohl jsem se dobrat funkčního návodu. V tom případě mě to ale mrzí, tím pádem akceleraci HD nikdy nevyužiju :-(.

Já to nedávno řešil na jednom zahraničním fóru v souvislosti s upgradem HTPC (btw, C2D E4500 a taktéž jsem na něm neměl s 1080p problém) a výsledkem bylo, že to chce lepší procesor (dřívější Athlon X2 BE-2400 1080p vůbec nezvládal) :)
Akceleraci pomocí grafiky využiješ jedině při přehrávání Blu-Ray a HD DVD disků.
Smith
Intel 8080

Příspěvekod Lukáš V. » sob 16. úno 2008 12:28:32

Smith píše:Akceleraci pomocí grafiky využiješ jedině při přehrávání Blu-Ray a HD DVD disků.

To si myslím není pravda. Dekodér nevidí, že se jedná o BR nebo HD DVD, on vidí zdrojové video a to pak dekóduje. Když přehráváš DVD, tak vidí jenom MPEG-2 video. Nezáleží na jakém médiu je uloženo.

Navíc musíš brát ohled na bitrate takového videa. Do takových 20 Mb/s ti e6750 určitě zvládne, ale jsou BR nebo DVB-S2 vysílání, které mají bitrate i přes 30,40 apod. a na to už ti bude procesor krátký (na základním taktu).

Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Příspěvekod Lukáš V. » sob 16. úno 2008 14:05:50

Jsem si jistý, že u mě k nějakému urychlení došlo, na screenech jsou vidět průběhy grafů zatížení cpu (ten druhý jsem pozdě típnul, tak zatížení už padá k nule)

DXVA akcelerace zapnutá
Obrázek

DXVA akcelerace vypnutá
Obrázek

I při zapnuté akceleraci to občas dojde až ke špičce, deje se tak ve videu, kde dochází až k bitrate přes 40 Mb/s. Furt to ale není ono, u mé AGP 7600GT to prý obecně moc nejde, jiné to bude u nových karet 8. generace, jiné zase u ATI HDxxxx a jiné je to také u OS Vista :( Navíc jsem toho docílil pouze v PowerDVD, MPC nastavení dekodéru nějak ignoroval.

Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Příspěvekod Onecar » sob 16. úno 2008 14:10:14

Dík moc za ochotu, budu pátrat dál, třeba to nějak půjde :-).
Onecar
VIP

Příspěvekod Lukáš V. » ned 17. úno 2008 13:34:14

Tak už se mi to podařilo i MPC. Důležité je použít jako rendere VMR9, já zapomněl a nechal tam standardní Overlay.
Pořád to ale není ono, vím, že z té grafiky musím vymáčknout více. Kdyby to tak někdo vyzkoušel na některé z nových GF8 nebo ATI HD.

Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Příspěvekod Onecar » ned 17. úno 2008 13:40:35

Já to s chutí testnu. Mohl bys mi tu hodit návod step-by-step, abych něco nepo*ral? ;)
Onecar
VIP

Příspěvekod Power » ned 17. úno 2008 19:17:54

Tiez by som to skusil (ATI HD 3870)
Power
Intel 80286

Příspěvekod Lukáš V. » ned 17. úno 2008 20:57:10

Nejednodušší způsob bude zkusit nainstalovat poslední verzi PowerDVD 7.něco, která v sobě h.264 dekodér má. V nastavení přehrávače pak zatrhnete Enable Hardware Acceleration a je to. Pak už jen otevřete nějaké video.

Konfiguraci v MPC rozepíšu někdy podrobněji až dostanu čas a chuť. Momentálně nechcu žádné HD video ani vidět :)

Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Příspěvekod Smith » ned 17. úno 2008 23:34:50

Zítra to zkusím otestovat na GeForce 8600GT

Lukáš V. píše:Momentálně nechcu žádné HD video ani vidět :)

to já jo :) ale není čas.
Smith
Intel 8080

Příspěvekod jkmaxfli » ned 17. úno 2008 23:52:11

Já používám KMplayer a codec pack all i one + sestava viz.podpis a 1080p jak na 20´lcd monitoru,tak na 40´lcd televizi přehrávám bez sebemenších zádrhelů,prostě plynulé,hlavně teda MKV. ;)
ASUS P8Z77-M PRO
Intel Core i5-2500K
ASUS STRIX-GTX960-DC2OC-2GD5
8GB DDR3 1333MHz PC10600 CL9-9-9-24, ZEPPELIN
Seasonic M12II-520 (520W/80 PLUS Bronze)
SSD Samsung 850 EVO 120GB - Systémový disk
jkmaxfli
Intel Celeron Conroe-L

Získaná poděkování: 2 ×

Příspěvekod peteb » pon 18. úno 2008 1:45:20

Nedavno jsem docilil akcelerace videa H.264 v MKV (stream ze satelitu) na HD3870.

Zkusil jsem sample HD vysilani (.ts) prevest do MKV coz se podarilo.

Vynuceni akcelerace (ktera fungovala v PowerDVD 7.0 a v prehravaci DVDviewer) pro MKV jsem pouzil tento postup (je odnekud z Inetu).

1. Nainstalovani CCCP kodeku (ma umoznit pristup k MKV kontejneru aplikacim co ho nepodporuji).
2. prejmenovani souboru xyz.MVK -> xyz.AVI
3. Po tomto triku jiz "MVK" otevrel a obsah h.264 + AC3 prehraval se zatizenim v radu jednotek procent. Samozrejme zapnutou se HW akceleraci v PowerDVD. Presny postup jsem si nepoznamenal, takze ruku do ohne bych za to nedal ;-)

Pozn. Verze PowerDVD 7 byla bundlovana se Skystar HD (DVB-S2) kartou, vzhledem k vlastnostem bych to videl cca na ekvivalent verze okolo PowerDVD Deluxe.
peteb

Příspěvekod Lukáš V. » pon 18. úno 2008 9:22:22

Proto je PowerDVD naprd, protože mu nevoní MKV, MOV ani TS kontejner. Většinou stačí jen přejmenovat na AVI, ale i tak nevím, co by udělal s více audio/video/subtitle stopami. TS přímo ze satelitu nebo DVB-t mu nechutná vůbec :roll: Ale to je vina přehrávače, protože dekodér funguje v pořádku.

Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Příspěvekod jet » sob 23. úno 2008 23:24:45

je mozne provozovat hw akceleraci a titulky u filmu zaroven?
jde mi o to, ze jakmile zapnu v mpc vobsub nebo jiny filtr na titulky, tak hw akcelerace prestane fungovat, resp. funguje, ale cele to znovu kresli procesor. vim proc, ale nevim co s tim :)
existuje nejaky filtr, ktery nekresli titulky do obrazu, ale pres nej?

schiza rules, odpovim si sam. ano. mpc umi vlozit titulky do videa aniz by ho znovu prekreslil.. nicmene cyberlink dekoder funguje asi podle pocasi, protoze u pulky h264 filmu mi jde a u pulky je cerno...
jet
Intel 8086

Příspěvekod Lukáš V. » ned 24. úno 2008 13:34:30

Na co používáš v MPC na titulky vobsub? MPC má dobrý vykreslovač titulků už v sobě. Nastav jako renderer VMR Renderless, který tuhle možnost aktivuje a někde v nastavení pak změníš polohu a formát písma a je to ;-)

Vobsub myslím kreslí titulky do overlay vrstvy, ve které ale nefunguje akcelerace.

Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Další

Zpět na Grafické karty