Recenzia VIA QuadCore E C4650 2.0GHz (Isaiah - CNR)

Vaše testy, recenze a postřehy týkající se SW a HW

Příspěvekod Tralalák » ned 11. říj 2015 15:05:58

Obrázek

Takmer pred troma rokmi sme Vás informovali, že VIA Technologies Inc. (ďalej len "VIA") skrz svoju dizájnerskú spoločnosť Centaur Technology Inc. (ďalej len "Centaur") finišuje s prípravou 28nm štvorjadra, ktoré má obsahovať L3 cache a podporu AVX2. Glenn Henry čo by hlavný architekt, zakladateľ a CEO Centauru sa v článku pre IT web The H (neskôr publikovaný v c't magazin) rozhovoril o prácach na novom procesore pod kódovým označením VIA CNR.

VIA finišuje nativní 28nm čtyřjádro. Prý bude mít L3 cache a podporu AVX2
zdroj: www.cnews.cz

VIA CNR malo byť natívne monolitické štvorjadro (teda one die) čo mal byť podstatný redizajn oproti v tej dobe zaužívanému procesoru VIA QuadCore (Isaiah - CNQ), ktorý obsahoval dva kusy kremíka teda skladal sa z takpovediac z dvoch procesorov VIA Nano X2 (two die), čo sa vo svete IT hardwaru nazýva ako MCM (Multi-Chip-Module).
MCM minulosti využívali obe konkurenčné spoločnosti Intel (Intel Core2 Quad) a AMD (AMD pri niektorých Opteronoch).

Tu sa však treba podzastaviť pretože samotné dvojjadro (DualCore) VIA Nano X2 je v podstate zlepencom dvoch jednojadrových (SingleCore) VIA Nano procesorov na jednom kuse kremíka (one die) takže VIA QuadCore - CNQ bol a stále je v štvorjadrom (QuadCore) procesorom so štyrmi VIA Nano (Isaiah - CNQ) procesorovými jadrami na dvoch kusoch kremíka (two die).

Pre upresnenie ešte doplním, že pôvodný VIA CNR QuadCore procesor prvotne rátal až so 4MB L3 cache, ktorá sa neskôr ako uviedol Glenn Henry z ekonomických dôvodov (veľkosť waferu a z => počet die) zcvrkla na 2MB L3 cache.

Obrázek

Keď som začiatkom leta minulého roka našiel v SisoftSandra Ranker a neskôr aj Geekbench results zalistované nové VIA QuadCore procesory bolo už zjavné, že oba systémy ich detekujú len s 2MB L2 cache na čo po tomto "rumours" objave zhodou okolností zareagoval aj web Centauru s tým, že pripravuje kompletný redizajn web stránky. Opakujem bola to zhoda okolností pretože v tom čase sme nevedeli, že v Centaure prebieha natáčanie dokumentárneho filmu o 20. ročnej histórii a súčasnosti Centauru. Samozrejme už bolo zjavné, že sa niečo deje a tomu kto sa pohybuje vo svete VIA procesorov vyše desať rokov nemuseli hodiť väčšiu udičku aby sa chytil...

source: www.cognitivefilms.com

Ale áno redizajn stránky naozaj súvisel aj s novým VIA CNR procesorom čo vidieť od jej prvopočiatku kedy stránka dostala vdeovizuál, v ktorom sa objavilo nové jadro.

Potom sa testovalo, testovalo, vychytávali bugi až kým sa kruh neuzatvoril a procesory dostali na implementáciu pracovníci materskej VIA divízie VIA Embedded, ktorí s nimi refrešli kompletnú radu svojich VIA embedded produktov, ktoré boli dovtedy postavené na VIA QuadCore (Isaiah - CNQ) alebo VIA Eden X2 (Isaiah -CNQ) prípadne VIA Nano X2 E (Isaiah -CNQ).

Obrázek vs Obrázek
VIA QuadCore E C4650 2.0GHz (Isaiah - CNR) vs VIA QuadCore E L4700 1.2GHz (Isaiah - CNQ)

VIA QuadCore (Isaiah - CNR) má L1 cache 64kB na jadro (32kB pre dáta + 32kB pre inštrukcie) a zdielaná L2 cache predstavuje 2MB.
Starší kolega VIA QuadCore (Isaiah CNQ) má L1 cache 128kB na jadro (64kB pre dáta + 64kB pre inštrukcie) a L2 cache je 1MB na jadro - celkovo však 4MB L2 cache.
Cache (L1 + L2) sa v absolútnom vyjadrení VIA QuadCore Isaiah - CNR voči VIA QuadCore Isaiah - CNQ zredukovala o 2 304 MB.

Tento refreš produktov som mohol zhliadnuť na tohtoročnom - jarnom veľtrhu Embedded World 2015, ktorý sa tradične koní v Nemeckom Norimbergu.

Obrázek

A ako môžte vidieť VIA skrz svoju divíziu VIA Embedded, na ktorej web sa mimochodom tento mesiac samotná VIA presťahovala, tak od konca letných prázdnin refrešuje svojej Embedded produkty. Začala fanless embedded PC VIA AMOS-3005 pokračovala cez VIA EPIA P910-12QE Pico-ITX, VIA EPIA M920-16QE Mini-ITX, VIA EPIA M920-20Q Mini-ITX a takto pokračuje ďalej takpovediac týždeň čo týžden... Pravdou však zostáva, že VIA nikterak na svojej stránke bližšie nešpecifikovala nové VIA QuadCore CNR procesory a nateraz mlčí aj stránka Centaur.

V súčasnoti poznáme tri procesory založené na microarchitektúra VIA Isaiah - CNR:
1. VIA Eden X4 C4250 1.2+GHz @ 1.73GHz PMON - adaptívny ovecloking (pasívne chladený)
2. VIA Eden X4 C4450 1.2+GHz @ 2.0GHz PMON - adaptívny ovecloking (pasívne chladený)
3. VIA QuadCore E C4650 2.0GHz (aktívne chladený)

__________________________________________________________________________________
VIA uvedla v barebonu Amos-3005 procesor Eden X4. Nová 28nm architektura zde?
source: www.cnews.cz

__________________________________________________________________________________

A práve preto sme tu my dvaja "aVIAtici" Löschzwerg a Tralalák, ktorí Vám prinesú nižšie uvedené grafy. Pozravujem aj Arno a rastiho, ktorí si tiež M920 zakúpili a delia sa snami na fórach o skúsenosti...
K recenzii len dodám, že obaja sme ju robili vo svojom voľnom čase nad rámec načich pracovných povinností mnohdy dlho do noci (rána) bez akejkoľvek vonkajšej podpory. Mnohé samotné či už detekčné programy, benchmarkové aplikácie ešte VIA QuadCore CNR nedetekujú správne prípadne Vás upozornia, že ho nepoznajú. Špeciálna vďaka však patrí Martinovi Malíkovi z www.hwinfo.com, ktorý nám vyšiel z HWiNFO 64 pre-release: v5.05, Build 2635 v ústrety. (stále síce chýba zaškrtnutá podpora AES-Ni, čo ale veríme sa ďalším updatom vychytá)

Vráťme sa teda k VIA QuadCore (Isaiah - CNR) procesoru, ktorý ako sim už vyššie uviedol postráda L3 cache. Aj ako môžte vidieť z obrázku, ktorý odfotil Löschzwerg pri demontáži chladiča samotné jadro (die) je naozaj veľmi, ale veľmi malé kde sa vlastne potvrdili fotografie nešpecifikovaného jadra Centauru na jeho stránkach vyššie.

Obrázek
zdroj: Löschzwerg (upravil Jan Olšan)

A to je aj zrejme pravý dôvod prečo VIA CNR nemá pri 28nm litografii pôvodnú L3 cache. Jednoducho povedané náklady na kremíkový wafer, kde sa musí zmestiť čo najviac procesorových die VIA CNR nepustia. Je ťažké konkurovať nielen technicky, ale aj finančne (zabezpečenie najmodernejšej litografie) gigantu ako je spoločnosť Intel, ktorý je už nejaký ten pátek na 14nm (a generáciu predtým bol už aj na 22nm).

Zároveň s najväčšou pravdepodobnosťou VIA má s týmto malým die resp. microarchitektúrou dozaista aj ďalšie plány a nielen v tom, že si ju (licenčne) adoptoval aj spoločný podnik join-venture VIA Alliance Semiconductor Co Ltd. (ďalej len "Zhaoxin"), ktorý pod označením Zhaoxin ZX-C 4x60 bude vyrábať ekvivalenty postavené na VIA CNR microarchitektúre (niečo podobné ako kedysi jestvovali procesory Cyrix/IBM s jednou microarchitektúrou).

Končí VIA s procesory x86? Vývoj vyčlení do společného podniku s čínskou účastí
www.cnews.cz

VIA Alliance Semiconductor Co Ltd.
www.zhaoxin.com

Zhaoxin totiž pracuje na "Katherine core" čo zrejme ako prvý čínsky SoC nebude nič iné ako tak ARM SoC a x86 SoC, ktoré budú mať rovnakú hardwarovú infraštruktúru (chipset, iGPU, atď.) spárovateľnú buď s ARM alebo x86. Ale o tom niekedy v budúcnosti pretože to nieje predmetom tejto recenzie...

Obrázek

Obaja (Löschzwerg a ja) sme testovali VIA EPIA M920-20Q s proceosom VIA QuadCore E C4650. Všetky dosky, ktoré som testoval ak boli pasívne chladené tak som im pridal 60mm x 60mm x 10mm ventilátor Evercool, ktorý bol v biose nadstavený na max otáčky. Zároveň všetky zostavy boli vo Win 10 nadstavené v režime Performance mod.
Najmenej pamäti žiaľ obsahovala doska s AMD Athlon 5350 (Jaguar, Kabini), nakoľko nedisponujem viac než 4GB DDR3 modulom, ale iba SO-DIMM modulmi. Aj napriek tomuto "handicapu" ako uvidíte nižšie - Jaguar hrdo potvrdil povesť mačkovitej šelmy a právom bude veľká časť jeho microarchitektúry využitá aj v pripravovanej microarchitektúre AMD Zen.

Všetky mnou testované zostavy boli takto "naholo" testované:
Obrázek

Ja som testoval VIA QuadCore E C4650 2.0GHz s iGPU VIA Chrome 645/640 takže moje výsledky sú označené v grafoch ako VIA QuadCore E C4650 2.0GHz /Tr (zároveň všetky mnou testované dosky s procesormi boli testované s iGPU a výsledky majú v grafoch koncovku /Tr).

Vyhlasujem, že všetky mnou prevedené testy sú korektné a správne, tak ako ako som ich nameral a zaznamenal a učinil som ich podľa najlepšieho vedomia a svedomia, tak aby som sa ráno mohol pozrieť do zrkadla a videl tam chrbtovú kosť.

Výsledky nehodlám v recenzii komentovať pre svoju náklonnosť k jednej trojpísmenkovej značke a nechám to až na voľnú diskusiu pod článkom...

Tak nech sa páči (naozaj s tým bolo kopec práce) a ešte raz ďakujem Löschzwerg-ovi, ktorého recenziu nájdete na www.forum-3dcenter.org

Software:

• AIDA64 Extreme 5.30.3500
• Cinebench R11.529
• 7-Zip 15.07 beta (64-bit)
• POV-ray v3.7
• CPU-Z 1.73
• HWBot x265 v1.1.1
• SiSoft Sandra 2015 SP3 Lite 21.47
• VeraCrypt 1.15
• 3DMark 2013

Hardware:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Multi-Thread
Obrázek

Single-Thread
Obrázek

Multi core performance:

Obrázek

Single core performance:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
- CPU Z 1.73 benchmark obsahuje bug pri procesoroch (Intel, AMD, VIA), ktoré detekuje ako 2 cores / 2 thresads

Obrázek

Sisoft Sandra 2015 SP3 21.47

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
- VIA QuadCore E C4650 2.0GHz nedokončil benchmark

VeraCrypt 1.15

Obrázek

Obrázek

Obrázek

3DMark 2013

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Skúsil som akceleráciu videa iGPU VIA Chrome 645/640

U P D A T E : 25.10.2015

Môj obľúbený - dnes už vyše 15-ročný - samozrejme single-threaded benchmark domácej produkcie TestCPU verze 0.96, na ktorom som vyrastal.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

UPDATE GAMES:

Nano Personal Gaming Console Platform Project

U P D A T E : 15.10.2015

U P D A T E : 28.10.2015

U P D A T E : 05.01.2016

U P D A T E : 21.02.2016

U P D A T E : 08.03.2016

U P D A T E : 29.05.2016

U P D A T E : 04.06.2016

U P D A T E : 16.09.2016

U P D A T E : 02.11.2016

• VIA EPIA M920-20Q Mini-ITX Embedded Mainboard
• VIA QuadCore E C4650 2.0GHz processor (up to AVX2, 28nm native monolithic die)
• 16GB SO-DIMM DDR3 1600MHz@1333MHz (2x 8GB moduls)
• GIGABYTE NVIDIA Geforce GTX 960 OC 4GB GDDR5 or
• EVGA GeForce GTX 1050 Ti SC GAMING 4GB GDDR5
• 2,5" SSD Kingston SSDnow V300 64GB SATA 3
• 2,5" SSD OCZ Trion 100 128GB SATA 3
• Cooler Master Elite 110 Mini ITX Case
• FSP Aurum Series GOLD 400W
Naposledy upravil Tralalák dne čtv 03. lis 2016 2:59:06, celkově upraveno 14
"The VIA Nano processor was designed to bring power efficiency and performance to everyone, with no compromises"
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 23 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Recenzia VIA QuadCore E C4650 2.0GHz (Isaiah - CNR)

Příspěvekod flanker » stř 14. říj 2015 23:28:58

bylo by zajímavé zkusit ještě pár her s Nano grafikou, jeli to v tvých silách :)
Je toho tolik, že se mi to ani náhodou už nevejde do podpisu :-) [url=http://forum.cnews.cz/viewtopic.php?f=45&t=5275&start=1250]info o mně[/url]
flanker
AMD overclocker

Poděkoval: 20 ×
Získaná poděkování: 40 ×

Příspěvekod Tralalák » čtv 15. říj 2015 2:54:37

Zdar,

Löschzwerg má kombináciu s AMD Radeon R9 NANO 4GB HBM a ja mám NVIDIA GeForce GTX 960 OC 4GB GDDR5. Testuje tie herné tituly čo máme - ale moc toho nie je.

On bude testovať Dirt Rally, Risen 3 a Ashes of the Singularity.

Ja som včera skúšal BF3 MP a objavil som, že mám vrámci GeForce Experience ShadowPlay takže to nemusím už nahrávať ako taká trúbka mobilom:

Nano Personal Gaming Console Platform Project

• 1080p ULTRA Graphics Settings = perfectly playable and huge graphics
(Battlefield 3 Multiplayer)

• VIA QuadCore E C4650 2.0GHz processor (SIMD up to AVX2, 28nm native monolithic die)
• GIGABYTE NVIDIA Geforce GTX 960 OC 4GB GDDR5
• 25" ASUS VE258 LCD (1920 x 1080)

Nový HWiNFO64 v5.06 - Released on: Oct-14-2015

Obrázek
"The VIA Nano processor was designed to bring power efficiency and performance to everyone, with no compromises"
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod zumpar1234 » sob 17. říj 2015 3:18:30

Je možne tento procesor nejakym spôsobom pretaktovat? Na frekvencii 3 GHz by to uz bolo aj pouzivatelsky zaujimave pre core VIA fanusikov... :) Skoda tej absencie L3 cache s nou by to teoreticky pekne zdvyhlo výkon a hlavne v hrach by to bola rozpravka, teeda na VIA pomery... :)
zumpar1234
Intel 8086

Získaná poděkování: 1 ×

Příspěvekod Tralalák » sob 17. říj 2015 16:53:00

» » zumpar1234 :
Dá sa to, ale nehodlám sa teraz do toho púšťať. Zrejme nie na 3.0GHz. Reálne tak 2.4GHz až 2.5GHz by zrejme dal.
Jedná sa o Embedded Mini-ITX board - bios je značne obmedzený. Zrejme nový bios ponúkne aj PMON teda adaptívny overclocking až do 2.4GHz.
Treba si počkať na consumer SOHO dosky s ekvivalentným Zhaxon ZX-C4x6x procesorom a omnoho väčšími možnosťami v ňom...
zdroj: www.en.zhaoxin.com

_______________________________________________________________________________________________________________

» » flanker and all :

VIA QuadCore C4650 + Radeon R9 Nano // Dirt Rally

Benchmark run of Dirt Rally.

Setting:
3840x2160, CMAA, "very high" preset

Hardware:

VIA EPIA-M920-20Q with Quadcore C4650 @ 2.0GHz
2x 4GB DDR3-1333
AMD Radeon R9 Nano

source: Löschzwerg - www.forum-3dcenter.org

VIA QuadCore C4650 + Radeon R9 Nano // Star Swarm Demo (Mantle)

VIA EPIA M920-20Q with VIA QuadCore C4650 and Radeon R9 Nano running Star Swarm demo using Mantle API.

Settings: 1080p, Extreme, Follow

source: Löschzwerg - www.forum-3dcenter.org
Naposledy upravil Tralalák dne sob 17. říj 2015 17:04:26, celkově upraveno 2
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod AllowedCry » sob 17. říj 2015 16:58:49

Naprosto nehratelné, karta je jasně bržděna procesorem.
AllowedCry
AMD Athlon 64 X2

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 59 ×

Příspěvekod Tralalák » sob 17. říj 2015 22:06:40

Áno je to tak - frekvencia 2.0GHz je dozaista bottleneck avšak je tam ešte jeden veľmi dôležitý bottleneck, ktorým je grafická karta brzdená a to je PCIe zbernica, ktorú tak pri VIA QuadCore (Isaiah - CNR), ako ako aj AMD QuadCore (Jaguar - Kabini) disponujú len 4-likami so 16-stnástich PCIe 2.0 gen.

PCI-Express 2.0 x16 @ x4 /2.0 GB/s (20 GT/s)/
• 2 GB/s for 1-way ->
• 4 GB/s for 2-way ->

vs.

AMD R9 NANO ako aj NVIDIA GeForce GTX 960 dokážu využiť PCI-Express 3.0 x16 /15.75 GB/s (128 GT/s)/
• 16 GB/s for 1-way ->
• 32 GB/s for 2-way ->
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod zumpar1234 » ned 18. říj 2015 15:54:58

Kde sa nachadzaju PCIE? Su vyvedene priamo z CPU alebo sa o to stara chipset? A pametovy radič je integrovany v CPU?
Pokial ide o PCIE teoreticky by to mohol zariadit lepsi chipset ktory by tam mohli k nemu dat. Neviem ale cez aku zbernicu je prepojeny CPU s chipsetom ci to zvlada aj nejake vecsie prenosy aby to 16 liniek PCIE uzivilo...

Inak ako sa napaja ta graficka karta na PCIEx4 socket? to si na zasuvnej casti PCB grafickej karty vyrezal otvor??

Ja by som si zo zvedavosti aj VIA CPU kupil ale musel by to byt system kde je PCIE x16 slot a CPU musim mat zdielanu L3 cache a frekvenciu aspon 3 GHz inak to nema pre mna zmysel vobec skusat.
zumpar1234
Intel 8086

Získaná poděkování: 1 ×

Příspěvekod AllowedCry » ned 18. říj 2015 18:37:09

zumpar1234 píše:Ja by som si zo zvedavosti aj VIA CPU kupil ale musel by to byt system kde je PCIE x16 slot a CPU musim mat zdielanu L3 cache a frekvenciu aspon 3 GHz inak to nema pre mna zmysel vobec skusat.

Ale o tom VIA CPU není, takže se nedočkáš :lol:
AllowedCry
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod Tomix » ned 18. říj 2015 21:09:05

O čem jsou vlastně VIA procesory? V čem přesně tolik vynikají proti konkurenci?

Zvažuji koupi pasivně chlazeného minipočítače do dílny (přehrávání hudby, internet) a nějaký ten novější VIA procesor by mi plně dostačoval, ale výkonu musí odpovídat cena. Což zde asi nehrozí, když jsem slyšel, že tyhle mini-ITX desky stojí klidně pět tisíc nebo kolik. Za pětku mám 15W Core i3 s 128 GB SSD a 8 GB RAM včetně duální síťovky s Wi-Fi.

Mám očekávat, že se v budoucnu objeví cenově zajímavá řešení?
Core i5 4670K | Scythe Mugen 4 | GTX 760 Hawk | Asus Gryphon Z87 | 16 GB DDR3L Crucial VLP | Delta DPS-500QB | Samsung 840 EVO | Mionix Avior 8200 | NEC EA244WMi | Denon PMA-720AE | Asus Zenbook UX303LA-R4390H
Tomix
Moderátor

Poděkoval: 54 ×
Získaná poděkování: 246 ×

Příspěvekod AllowedCry » ned 18. říj 2015 21:16:15

Ne.
AllowedCry
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod Tralalák » ned 18. říj 2015 21:41:18

zumpar1234 píše:Kde sa nachadzaju PCIE? Su vyvedene priamo z CPU alebo sa o to stara chipset? A pametovy radič je integrovany v CPU?
Pokial ide o PCIE teoreticky by to mohol zariadit lepsi chipset ktory by tam mohli k nemu dat. Neviem ale cez aku zbernicu je prepojeny CPU s chipsetom ci to zvlada aj nejake vecsie prenosy aby to 16 liniek PCIE uzivilo...

Inak ako sa napaja ta graficka karta na PCIEx4 socket? to si na zasuvnej casti PCB grafickej karty vyrezal otvor??

Ja by som si zo zvedavosti aj VIA CPU kupil ale musel by to byt system kde je PCIE x16 slot a CPU musim mat zdielanu L3 cache a frekvenciu aspon 3 GHz inak to nema pre mna zmysel vobec skusat.

Procesor s čipsetem komunikujú cez zbernicu VIA V4 Bus, de-facto ekvivalent starej známej FSB.

Je tam otvor od výroby takže som samozrejme nič nevyrezával.

A ako uviedol AllowedCry o tom VIA procesory nie sú. Do frekvencie na 28nm vyššie nepôjdu - pôjdu cestou MultiCore.

Tomix píše:O čem jsou vlastně VIA procesory? V čem přesně tolik vynikají proti konkurenci?

...

Mám očekávat, že se v budoucnu objeví cenově zajímavá řešení?

Low cost a low power x86 procesory. To, že Vám ukazujem Embedded dosku neznamená, že tieto VIA procesory sú drahé. Sú to úplne iné segmenty trhu consumer SOHO (horizontálny) a Embedded, Digital Signage (vertikálne) a tomu odpovedá aj cena.

Spoločný podnik VIA Technologies so Šanghajskou vládou alias VIA Alliance Semiconductor Co Ltd. sa špecializuje (výskum, vývoj, predaj) práve na consumer SOHO segment a štartuje najprv na tamojších trhoch. Uvidíme či sú Číňania patrioti a budú kupovať ich vlastné procesory pod brand name Zhaoxin ZX-C, ZX-A (x86) a ZX5850, ZX5880, Elite1000, Elite 2000 (ARM).
link: www.en.zhaoxin.com

Top left: VIA Nano 2000/3000 Series (65nm) and top right: VIA Nano X2 4000 Series (40nm)
Obrázek
Bottom left: VIA QuadCore 4000 Series (40nm) and bottom right: new VIA Eden X4 Series / VIA QuadCore E (28nm)

Opäť uvediem, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa dočkáme VIA OctaCore či už ako starý známy MCM (Multi-Chip-Modul) alebo možno zlepenec dvoch VIA QuadCore na jednej die. Netreba zabúdať, že die má cca 30mm².

Obrázek
• On the left is VIA Nano QuadCore and VIA Eden X4; in the middle is Hypothetical OctaCore X8; on the right is Hypothetical 16-core X16
Naposledy upravil Tralalák dne ned 18. říj 2015 21:45:45, celkově upraveno 1
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tomix » ned 18. říj 2015 21:44:36

Díky, odteď jsem o něco moudřejší.
Core i5 4670K | Scythe Mugen 4 | GTX 760 Hawk | Asus Gryphon Z87 | 16 GB DDR3L Crucial VLP | Delta DPS-500QB | Samsung 840 EVO | Mionix Avior 8200 | NEC EA244WMi | Denon PMA-720AE | Asus Zenbook UX303LA-R4390H
Tomix
Moderátor

Poděkoval: 54 ×
Získaná poděkování: 246 ×

Příspěvekod Tralalák » úte 20. říj 2015 17:17:08

Löschzwerg new toy
VIA ARTiGO A1250 with Eden X4 C4250 1.2+GHz processor

Obrázek

Obrázek

Obrázek
PMON is supported as well [AUTO] Speed (VIA V4 bus 266MHz x 6.5): 1729MHz

3DMark 2013
Cloud Gate and Ice Storm results with Chrome 645/640 IGP (GPU clock: 700MHz / Shader clock: 350MHz :
Obrázek Obrázek

source: www.forum-3dcenter.org
link: www.viatech.com

VIA QuadCore U4650 CPU & VIA/S3G DirectX 11 iGPU mini user review
12-05-2013, 07:34 PM | Tralalak
source: www.forums.anandtech.com
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tralalák » pát 23. říj 2015 11:14:19

Ashes of the Singularity Benchmark

Settings: 1920x1080, "High"

H A R D W A R E :
• VIA QuadCore E C4650 2.0GHz processor (up to AVX2, 28nm native monolithic die)
• GIGABYTE NVIDIA Geforce GTX 960 OC 4GB GDDR5
• 25" ASUS VE258 LCD (1920 x 1080)

DirectX 11
Obrázek

Obrázek

DirectX 12
Obrázek

Performance is not playable: only 2.0GHz processor frequency and PCIe x4 bus...

PCI-Express 2.0 x16 @ x4 /2.0 GB/s (20 GT/s)/
• 2 GB/s for 1-way ->
• 4 GB/s for 2-way ->

vs.

NVIDIA GeForce GTX 960 can use PCI-Express 3.0 x16 /15.75 GB/s (128 GT/s)/
• 16 GB/s for 1-way ->
• 32 GB/s for 2-way ->
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tralalák » ned 25. říj 2015 1:14:34

U P D A T E : 25.10.2015

Môj obľúbený - dnes už vyše 15-ročný - samozrejme single-threaded benchmark domácej produkcie TestCPU verze 0.96, na ktorom som vyrastal.

POZNÁMKA: Na benchmark v grafoch sa pozeráme z nadhľadu Intel Cere i3 2367M 1.4GHz.

New CPU-Z 1.74 (64bit) / / / WinRAR 5.21 (64bit) / / / Neclearus Multi Core v. 2.0.0 has been added to review.
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tralalák » úte 27. říj 2015 13:54:41

Ashes of the Singularity Benchmark

NVIDIA Geforce GTX 960 OC 4GB GDDR5 vs AMD Radeon Nano 4GB HBM

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tralalák » stř 28. říj 2015 4:29:54

U P D A T E : 28.10.2015

New VIA QuadCore C4650 + GeForce GTX 960 / / GTA V has been added to review.
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tralalák » stř 06. led 2016 0:30:10

U P D A T E : 05.01.2016

New VIA QuadCore C4650 2.0GHz + GeForce GTX960 // Star Wars Battlefront has been added to review.
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tralalák » ned 21. úno 2016 20:42:26

U P D A T E : 21.02.2016

New Call of Duty Black Ops 3 Multiplayer // VIA QuadCore E C4650 2.0GHz has been added to review.
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tralalák » úte 08. bře 2016 3:39:39

U P D A T E : 08.03.2016

New Gears of War: Ultimate Edition DirectX 12 // VIA QuadCore E C4650 2.0GHz has been added to review.
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tralalák » ned 29. kvě 2016 17:22:54

U P D A T E : 29.05.2016

New World of tanks update 9.15 || 2.0GHz VIA QuadCore E C4650 has been added to review.
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod Tralalák » sob 04. čer 2016 21:21:11

U P D A T E : 04.06.2016

New Dota 2 || VIA QuadCore E C4650 2.0GHz has been added to review.
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Příspěvekod flanker » pon 06. čer 2016 11:48:25

škoda, že ty CPU nejde alespoň trochu přetaktovat a nebo ano? Je na to nějaký návod jak vyždímat nějaké stovky MHz navíc z VIA?
Je toho tolik, že se mi to ani náhodou už nevejde do podpisu :-) [url=http://forum.cnews.cz/viewtopic.php?f=45&t=5275&start=1250]info o mně[/url]
flanker
AMD overclocker

Poděkoval: 20 ×
Získaná poděkování: 40 ×

Příspěvekod Tralalák » pát 16. zář 2016 14:32:00

flanker píše:škoda, že ty CPU nejde alespoň trochu přetaktovat a nebo ano? Je na to nějaký návod jak vyždímat nějaké stovky MHz navíc z VIA?

BIOS mi to pri tomto modely neumožňuje - samozrejme možné to je nakoľko sesterské procesory VIA Eden X4 C4250 1.2+GHz je 1.73GHz capable ako aj VIA Eden X4 C4450 1.6+GHz je 2.0GHz capable. Pri tomto VIA QuadCore E C4650 2.0GHz nedali možnosť (+) capable napr. do 2.4GHz zrejme usúdili, že max TDP 18W je strop.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

U P D A T E : 16.09.2016

New Halo 5: Forge (DirectX 12) // VIA QuadCore E C4650 2.0GHz has been added to review.
Obrázek
Tralalák
aVIAtik

Další

Zpět na Recenze SW a HW