ZyXEL NAS326

Vaše testy, recenze a postřehy týkající se SW a HW

ZyXEL NAS326

Příspěvekod bazmyslik » ned 23. črc 2017 10:11:00

Dosluhovalo mi moje 7 let staré diskové pole vlastní výroby s HW RAID 5 a tak jsem si pořídil ZyXEL NAS326 (2x 5TB RAID 1) a ZyXEL NAS542 (4x 3TB RAID 5). Zprovoznění obou naprostá hračka, velmi příjemné a žádné problémy se zapojením do domácí sítě.

Vytvořil jsem si u OBOU modelů sdílenou složku DATA, kam jsem nahrál všechny potřebné soubory ze starého diskového pole. Potud vše v naprostém pořádku. Problém mám se ZyXEL NAS326. Nevím proč, ale v mnoha adresářích (ve všech) kde jsou nějaké obrázky a videa si NAS326 vytváří adresář .thumb a v něm malou kopii KAŽDÉHO obrázku či videa tak, že si za příponu souboru xxxxx.jpg přidá další příponu .jpg (xxxxx.jpg.jpg, nebo xxxxx.flv.jpg, nebo xxxxx.mp4.jpg) !!!

ZyXEL NAS542 to nedělá. Proč to píši? ZyXEL NAS542 mám doma v Praze. ZyXEL326 mám na chalupě. Data z Prahy z NAS542 si programem Allway Sync nahraji na přenosný USB 5TB disk. Na chalupě stejným programem data z USB disku nahraji na NAS326, abych měl na chalupě přesně to samé co v Praze. Když se vracím z chalupy do Prahy, tak zase opačně, abych co na chalupě vzniklo nově, abych to pak měl i v Praze.

Jenže data z chalupy z NAS326 obsahují tisíce adresářů .thumb a v něm tisíce souborů xxxxx.jpg.jpg, xxxxx.flv.jpg, xxxxx.mp4.jpg, xxxxx.avi.jpg, které nechci a nepotřebuji a na původním NAS542 v Praze nebyly !!! :-(

Má někdo nápad co s tím? Děkuji
bazmyslik
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Zpět na Recenze SW a HW