Esxi 6.0 a VMware Client

Připojení k internetu, LAN, síťové prvky a hardware...

Esxi 6.0 a VMware Client

Příspěvekod diablo311 » sob 05. lis 2016 21:46:22

Ahoj, chtěl bych se zeptat, jestli mohu provozovat Esxi 6.0 a Windows na jednom PC? Doma mám stolní PC, v PC jsou 3 disky. Chtěl bych nainstalovat na jeden disk Esxi 6.0. Na druhém disku mám nainstalovaný Windows, k němu bych chtěl nainstalovat VMware Client a připojit se na Esxi 6.0. Mohu takhle provozovat virtualizaci nebo je potřeba mít 2 PC nebo jeden server a jeden PC? Díky všem za jakoukoliv radu.
diablo311
Intel 8008

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Esxi 6.0 a VMware Client

Příspěvekod michal.fajta » pon 07. lis 2016 10:20:44

Ak mas jeden PC tak pouzi radsej VMWare Workstation, Virtualbox, Hyper-V. To tvoje riesenie nema logiku kedze Windowsu by si sa nikam nepripojil lebo esx nepobezi, ked budes mat zapnute windows. Ak mas windows 10 a chces virtualizovat Windows platformu tak skus Hyper-V inak odporucim ten VMware workstation ( bohuzial plateny, exzistuje ale free player), alebo virtualbox ....

Plus ESXi uz je vo verzii 6.5 a isiel by som rovno do neho ked uz, tam uz ani tucny klient nie je ma to iba webovu konzolu ...
michal.fajta
Motorola 6800

Poděkoval: 6 ×
Získaná poděkování: 2 ×

Re: Esxi 6.0 a VMware Client

Příspěvekod SpaceExplo » úte 08. lis 2016 11:21:21

diablo311 píše:... jestli mohu provozovat Esxi 6.0 a Windows na jednom PC? Doma mám stolní PC, v PC jsou 3 disky. Chtěl bych nainstalovat na jeden disk Esxi 6.0.
V jednom okamziku muze byt na jednom HW/PC/Server nabootovan jen jeden OS - tedy budto budes bootovat (startovat PC) do Windows nebo do ESXi.
PS: A ESXi nema nic jako "uzivatelsky desktop".

diablo311 píše:... mám nainstalovaný Windows, k němu bych chtěl nainstalovat VMware Client a připojit se na Esxi 6.0."
NE, to neni mozne.

diablo311 píše:Mohu takhle provozovat virtualizaci nebo je potřeba mít 2 PC nebo jeden server a jeden PC?
Mluvis o "virtualizaci" - co tim mas presne na mysli? Ceho se snazis dosahnout a proc?

Pokud ti jde "pouze" o to, bezet v jednom okamziku vice OS na jednom PC a znas Windows, doporucil bych VirtualBox - zdarma, caste aktualizace a vylepseni, jednoducha instalace i sprava, disky s VM si muzes dat kam chces -> ano, nejlepe tedy na jiny disk, nez ze ktereho bezi Windows do ktereho bootuje PC.
Hyper-V moc neznam, VMware Workstation je placeny, VMware Player mi jaksi nesednul, ale taky jsou to moznosti. Domnivam se, ze ESXi (neboli VMware vSphere) je ve tvem pripade "kanon" na vrabce - je to zamerenim serverovy produkt nejlepe do firem.

Poznamka: aby jsi mohl slusne virtualizovat (a jeste ke vsemu na Windows), musis mit dostatek RAM - 8GB bych ve tvem pripade videl jako naprosty minimum, cim vice tim lepe. A samozrejme taky CPU, pokud mas pouze nejakej DualCore, tak to s tou virtualizaci taky nebude zadnej zazrak.
SpaceExplo
NexGen Nx586

Poděkoval: 14 ×
Získaná poděkování: 36 ×

Zpět na Sítě