Výpadky internetu/O2 TV při uploadu-modem Comtrend VR-3031eu

Připojení k internetu, LAN, síťové prvky a hardware...

Výpadky internetu/O2 TV při uploadu-modem Comtrend VR-3031eu

Příspěvekod mushabelka » pon 02. kvě 2016 14:58:38

Dobrý den.

Chtěla bych moc poprosit o radu.

Mám internet a TV od O2. Od loňského roku vlastním nově modem Comtrend VR-3031eu a od té doby pozoruji při uploadu na internet sekání internetu a TV. Sekání internetu bych chápala, ale to, že zčerná a nefunguje TV je obtěžující (musím proto nahrávat data v době, kdy spíme a nebo nekoukáme na TV). S předchozím modemem jsem tyto problémy nepozorovala, ale díky výpadkům internetu (jiného charakteru) byl modem reklamován a vyměněn za tento nový.

Opakovaně jsem problém řešila s technickou podporou O2 a bylo doporučeno modem reklamovat - poprvé reklamace uznána nebyla, ale během reklamace jsem měla zapůjčený modem jiný (ZyXEL VMG1312-B30B) a zde k výpadku při uploadu nedošlo. Proto jsem reklamovala podruhé, zapůjčený jsem měla tentokráte modem Comtrend VR-3026e v2, zde také výpadky nebyly.
Nyní při reklamaci ale zjištěna závada, modem uznán jako nefunčkní a dostala jsem nový modem (opět Comtrend VR 3031eu). Dnes jsem opět nahrávala data přes internet (upload fotek na Facebook, cca 3O fotek) a při uploadu opět černá obrazovka na TV, nefunkční TV, ihned po ukončení uploadu TV opět jde (stejně tak se v tu chvíli nepřipojím notebookem k wifi, internet seklý, pomalý). Přitom třeba včera večer jsem nahrávala přes uschovnu fotky a video a vše šlo bez výpadku.

Opět jsem kontaktovala technickou podporu, mám znovu reklamovat nový modem, závada na síti O2 nezjištěna.

Než budu opět reklamovat, prosím zde o radu, zda nemůže být problém se zapojením u mě doma (ale i zapůjčené modemy byly zapojené stejně a problém nebyl).

Mám modem Comtrend VR-3031eu připojený síťovým kabelem, k modemu je připojená O2 TV (do zdířky pro O2 TV) , dále je k němu připojen kabelem Playstation, počítač a Apple airport Time capsule, přes který mám doma nastavenou wifi (na modemu Comtrend mám tedy wifi vyplou). Problém s výpadky byl ale již před zapojením Time Capsule, myslela jsem, že to koupí Airport Apple vyřeším, nevyřešila. Data většinou odesílám ze stolního PC, který je kabelem (přes switch) připojen k modemu Comtrend. Zajímavé je, že když odesílám data přes wifi z notebooku k sekání nedojde, hlavní problém je, když odesílám ze stolního PC přes kabel, co je zapojen do modemu Comtrend.

Nenapadá prosím někoho důvod, proč by se tam mělo dít, nemám něco špatně zapojené.

Děkuji za případně rady, tipy.
mushabelka
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Výpadky internetu/O2 TV při uploadu-modem Comtrend VR-30

Příspěvekod Mikorot » čtv 30. bře 2017 9:01:12

Počítám, že je to nějaká vnitřní chyba modemu. Pokud vše je zapojeno u jiných modemů stejně (stejnými kabely atd.) je chyba určitě v modemu nebo v jeho nastavení. zkusil bych se trošku podívat na nastavení v modemu a pokud by nic nepomohlo, tak vyreklamovat a žádat jiný modem a ne výměnu za nový stejný kus.
Mikorot
Intel 8086

Poděkoval: 8 ×
Získaná poděkování: 2 ×

Zpět na Sítě