LAN Párty pro 50 Hráčů

Připojení k internetu, LAN, síťové prvky a hardware...

LAN Párty pro 50 Hráčů

Příspěvekod Ondřej Rimel » sob 30. dub 2016 12:50:07

Zdravím, chceme s přáteli uspořádat větší LAN Párty z našeho portálu a potřeboval bych nějaké rady a tipy na co si dávat pozor při výběru HW a nastavování sítě LAN..

Chceme to tahat z Switche: https://www.alza.cz/edgecore-ecs2000-50 ... 2923#popis
pěkně 1Gb/s přes síťové kabely kategorie CAT 6 (cca 20m). Chceme co nejkvalitnější HW aby jsme minimalizovali Lágy a taky mezi sebou mohli tahat soubory (Filmy, hudba..).

Hlavně bych potřeboval poradit s výběrem Routeru. Je mi jasné, že potřebujeme Giga/s, ale to je tak vše.

Hry:
Quake 3
BF4
CS:GO
COD 2
TF2
Arma 3

Dále by mě zajímalo jaké Pingy se dají dosáhnout na LAN Síti při takovém počtu hráčů a jestli se musí nějak speciálně nastavovat síť nebo stačí jen píchnout kable do Switche a je vystaráno.

Samozřejmě jelikož nebudou mít všichni síťovou kartu s Gigabitovým Ethernetem, tak to řešíme pomocí externí síťové karty, která se zapojuje přes USB. (https://www.alza.cz/axago-ade-sg-d480281.htm?o=31)

Předem děkuji za jakékoliv rady.
Ondřej Rimel
Intel 8008

Poděkoval: 8 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: LAN Párty pro 50 Hráčů

Příspěvekod ch3vr0n » úte 03. kvě 2016 15:16:01

hoj,
nemas nakou topologii po ruce jak to presne ma vypadat? co konkretne tam ma delat router, kabely Cat6 zbytecny, Cat 5e staci bohate na ten vas switch ... dale chces to pro 50 hracu ale mas "jen" 48portu (rj45) co se tyce her..tam nejsou buhvi jaky naroky na propustnost.. ale stim tahanim filmu si to muzete pekne "zazdit"... spis nez prenosove rychlosti je dulezitejsi kolik to uswitchuje paketu. vam by se hodil nejlepe tupej flatrate switch... jakou presne roli tam ma ten router? bude prez nej veden internet ?, DHCP, bo co... samotnej switch si to v klidu uswitchuje na L2 vrstve ..neni treba do toho tahat router... na DHCP bych se vybod..at si vsichni nastavej na tvrdo IPcka z privatniho rozsahu
A: 10.0.0.0 - 10.255.255.255
B: 172.16.0.0 - 172.31.255.255
C: 192.168.0.0 - 192.168.255.255

pokud to bude switch zvladat-> ping v radu jednotek ms bych si tipnul

Bohuzel nemam zkusenosti s timhle typem akci, tak si netroufnu tvrdit jake naroky jsou na propustnost switche(pps) ale snad je to dostatecne.

nastaveni:
je to managed switch ... zalezi na defaultnim nastaveni a na topologii/dalsich prvcich a co presne to ma dle vas delat.
ch3vr0n
Intel 8008

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 2 ×

Příspěvekod Ondřej Rimel » úte 03. kvě 2016 16:54:31

Router chceme využít jen na připojení ke Steamu + ty zbývající dva porty RJ45, tahání souborů mezi sebou chceme provádět samozřejmě mimo hraní zápasu, vím že to docela (Docela hodně :-D) žere z rychlosti sítě. Takže když budeme hrát zápas, tak posílaní mezi sebou bude zakázáno. Switch jsem se snažil vybírat podle rychlosti na jednotlivé porty, je to jeden z mála switchů (Alespoň co jsem se díval na Alze), který má rychlost 1GB/S na všech 48 portech. Co se týče nastavování switche ani nemám představu co se tam dá všechno vykutit xD Mě jde hlavně o co nejnižší ping a celkovou rychlost. (Chci prostě co nejlepší zázemí s maximální rychlostí, proto jsem se snažil volit standart 1GB/S u Switche a kabelů)

"spis nez prenosove rychlosti je dulezitejsi kolik to uswitchuje paketu. vam by se hodil nejlepe tupej flatrate switch"
Jen mi prosím objasni co je vlastně paket a flat rate switch. Jinak díky moc za odpověď. :ano:
Ondřej Rimel
Intel 8008

Příspěvekod ch3vr0n » úte 03. kvě 2016 17:43:10

paket viz odkaz
http://www.samuraj-cz.com/clanek/tcpip- ... -vs-ramec/
flatrate: v podstate 1G port dokaze jet 1Gbps nezavisle na ostatnich portech

vas switch dokaze zvladnout teoreticky dle dokumentace 74.4Mpps

predpokladam ze ty hry nejdou hrat po lanu tak to vsechno navic potece prez ten routrik a pak uz bude tez zalezet na kvalite pripojeni.. od toho se budou tez odvijet odezvy

meli by ste si na to schrastit nakyho sitare at vam to poladi zvlast pokud nemate zadne zkusenosti.
ch3vr0n
Intel 8008

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 2 ×

Příspěvekod Ondřej Rimel » stř 04. kvě 2016 10:09:15

Ok, díky moc
Ondřej Rimel
Intel 8008

Zpět na Sítě