IP kamery - 3G modem

Připojení k internetu, LAN, síťové prvky a hardware...

IP kamery - 3G modem

Příspěvekod Petrenka » čtv 11. úno 2016 11:31:26

Prosím o radu:
Mam sadu IP kamer připojenou do jednotky, která má LAN výstup.
Pokud to připojím k modemu pevné linky O2 Zyxel tak na telefonu vidím on-line přenos obrazu OK.

Potřebuji to napojit na USB 3G modem Huaw. od O2. Pořídil jsem si TP-LINK TL-MR3020. Do něj jsem připojil USB modem a přes LAN internet funguje - test na PC. Jakmile připojím kamery na LAN, tak na telefonu vidím jen jeden obrázek, ale on-line přenos nejede. Při přihlášení se zobrazí aktuální obraz, ale není přenášen živě. Rychlost uploadu je 2MBit, takže dostačující. na modemu zyxel je cca 0,3MBit.

Může mi někdo prosím poradit ? Potřebuju to zprovoznit na USB modem, ale takto je to nefunkční.

děkuji
Petr
Petrenka
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: IP kamery - 3G modem

Příspěvekod Lazar » čtv 11. úno 2016 16:29:07

Obecně: Aby byly služby provozované v rámci LAN přístupné z Internetu musí WAN rozhraní routeru disponovat routovatelnou(překládanou) veřejnou IP adresou (ideálně statickou) a na routeru musí být zajištěno přesměrování (NAT) z veřejné IP/portu na privátní adresu/port LAN zařízení poskytujícího služby(služby nesmí být omezeny na LAN).

Pozn. Na mobilních připojeních od O2 se za věřejnou IP zvlášť platí (APN: internet.open.s za 210 Kč/měsíc bez DPH). Navíc tato služba není dostupná na dnes nejzajímavější 4G(LTE) infrastruktuře.

Nesplnění požadavků na rychlost/latence upstreamu (obraz/zvuk z kamer) může být dalším problémem.
O datovém omezení FUP a případné zranitelnosti takto veřejně dostupné služby nemluvě.
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 126 ×

Příspěvekod Petrenka » čtv 11. úno 2016 16:49:47

Jasné, máš pravdu.
já teď řeším něco malinko jiného.
V telefonu mám aplikaci, která se přes servery výrobce připojí vzdáleně na NVR jednotku kamer připojenou přes LAN kabel na internet. Pokud to připojím do LAN na modemu Zyxel (pevný interner,ale jsem daleko od ústředny, takže hrozně pomalý upload) tak vidím on-line kamery živě, ale pomalé načítání a hlavně to nebudu moci mít takto trvale.
Jestě vlastním externí USB modem Huaw. se SIM jen data. Tento USB Huaw. připojím do modemu s USB vstupem na 3G modem(to splňuji) TP-LINK TL-MR3020 a pomocí kabelu z LAN připojím dále. Když toto připojím do PC, tak normálně internetuju, když to připojím k NVR kamer a pokusím se přes telefon spojit na dálku, tak se mi místo živého přenosu zobrazí jen statický snímek a nic víc.
Zkoušel jsem víc variant a problém je mezi tím 3G modemem Huaw. a TP-LINK TL-MR3020 - asi něco není dobře nastavené, ale co ?
Petrenka
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod Lazar » čtv 11. úno 2016 17:23:26

Pokud to jde přes servery v Internetu pak je to mozna otazkou dostupne rychlosti/latence upstreamu. Odchozi TCP/UDP spojení by asi nemělo být jakkoli omezované. Možná při obou zapojeních ve statistikách routeru porovnat dosahované odchozí rychlosti. Dostupná odezva na 3G moc realtime službám nepřeje.
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 126 ×

Příspěvekod Petrenka » čtv 11. úno 2016 17:50:39

3G
- Down - 5 Mbit
- UP - 2 Mbit
- ping 133ms
Zyxel
- Down - 5,3 Mbit