Windows - notifikace o instalaci služby a/nebo tasku

Windows, Linux, UNIX, ... vs. PC hardware

Windows - notifikace o instalaci služby a/nebo tasku

Příspěvekod JejKey » pon 23. lis 2015 15:15:23

Zdravíčko,

jelikož se stále zvětšuje počet aplikací vybavených otravnostmi typu automatické aktualizace formou tasků nebo systémových služeb (takže se špatně hledají, špatně se zjišťuje, co přibylo a co se změnilo), hledám nějaký "system watchdog" - nástroj, který mne informuje o tom, když se v systému vytvoří nová služba, změní se její stav nebo když dojde k vytvoření tasku (abych to mohl odstranit dřív, než mi to vycucne FUP). Jsem smířen s tím, že proti tomuhle kroku z mobilního segmentu nic moc udělat nejde (lidi si na to zvykli a vývojáři to implementují i na desktopy), nicméně situace již přestává být snesitelná.
Matně si pamatuju, že někdy před sto lety na W98 existoval nástroj, který hlídal volání Windows API a ptal se, jestli chci danou akci (třeba CreateProcess) povolit nebo ne. Na název toho nástroje si už ale nevzpomínám a nedaří se mi dohledat něco podobného pro aktuální verze Windows (tj. W7+).
Zkrátka a jednoduše hledám nástroj, který mi umožní mít "final approval" předtím, než se v systému vůbec nějaká služba nebo task vytvoří (nebo změní) a já se tak mohl vyhnout přešvihnutému FUPu.

Předem díky za jakékoliv nápady.
MSI GT628 (C2Q9000@0,9125 V, 2×2 GB DDR3, GTS160M@0,9 V, ST9500420AS, Intel 5100AGN + SparkLAN WPER-116GN)
X3 (i7 4700MQ, 12 GB DDR3, GTX765M, Crucial M500, Intel X25-M 80 GB G2, ST500LT012) + NEC 2070NX
JejKey
AMD Phenom X2

Poděkoval: 9 ×
Získaná poděkování: 18 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Windows - notifikace o instalaci služby a/nebo tasku

Příspěvekod Lazar » pon 23. lis 2015 22:55:28

Možná by šly nadefinovat filtry v Process Monitoru, které by sledované události zobrazily, ale nejsem si jist že na to jde napojit nějaký zvukový alert.
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 126 ×

Zpět na Operační systémy