Snížení hlučnosti PC

Jak ztišit, „tichý“ hardware, postupy, fotonávody

Re: Snížení hlučnosti PC

Příspěvekod jOhny_01 » sob 22. říj 2011 6:57:25

Faramir, aku hlucnost zhruba pozadujes ? Pre mna je pre nepocutelny PC, pri ktorom mozem zaspat max10dB, a pre mojich spolubyvajucich tak 7. Vsetko v kompe mi ide v noci na 450otacok, len zdroj pri zatazi na 700. Pre kazdeho ma slovo "ticho" iny vyznam.
Ked mas prisrubovane disky v eurocase skrini neni sa comu divit.
Ja som to riesil v 1 skryni s 2 HDD s vatelinom zo zimnej bundy (podobalo sa to skor na nobasil nez vatelin :D ), disky pekne z kazdej strany zabalit a vlozit do 5,25". Pred to aj za to musis dat vetraky, inac si to len zateplis a disky sa upecu. Proste zozen vesci kus tenkeho mekuckeho molitanu a naskladaj to jak hamburger do 5,25"
Pozeram ze si si oblubil noctuu, ja pouzivam vsade S12B-ULN verziu, mam ju aj v zdoji. Hoci vyrobca udava hlucnost 6,8dB(A), co je tretinova (ciselna) hodnota oproti p12, je to stale nahlucnejsia cast mojho PC, hlucnejsi je uz len LCD.
Mas klasicku skrinku zo zdrojom hore, s tym vela nenarobis, max. tak vyrezat hore dieru na vetrak pre zdroj, otocit zdroj o 180 stupnov a celu skrinu otocit hore nohami, polozit na penove nohy. Kazdy komponent v ultratichom PC musi mat idealne svoj privod studeneho a co najdalej od vlastneho vyvodu vzduchu. Inak ti bude nakoniec vzdy fucat alebo horiet zdroj.
Pomohlo by foto ako to mas usporiadane. Ak mas skrinu zavretu, asi by bolo lepsie ju oddeklovat a vetraky este viac zregulovat, ale prides o prietok vzduchu okolo HDD a cipsetov.
S pouzitim velkych kvalitnych vetrakov a chladicov byva casto zostava tichsia nez samotne lacne alebo nevhodne nainstalovane cerpadlo vodnika.
Edit: pozor na teploty veskerych komponentov, v horucave klesa zivotnost kazdej suciastky, ale netreba to prehanat, 40 stupnov nieje vela.
AMD Phenom II X2 560@x4 B60 3,2GHz/1,368V (2.OC profil X2@3,7GHz/1,488V) + noctua u12p se2+prevodnik pwm-dc (do 38°3,6V do 48-58° 5-7V, nad 58° max); ASUS M5A88-M; 2x4GB DDR3 1600MHz/CL9@1532MHz/1,65V CL8 Kingston grey; Gainward 8500GT@700/1400/700 (256MB)passive + 9cm AC fan; ssd crucial m4-64gb; hdd samsung HD252HJ (250gb); noname zdroj 350w + noctua NF-S12B ULN, otvorena case CM elite 343mATX+noctua NF-B9@4,2V/650ot., silikonove nohy; ASUS DVD-rw
jOhny_01
Zilog Z80000

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter
Předchozí

Zpět na Ztišení, modifikace hardwaru