[Case Mod] M7

Úpravy počítačových skříní, styling celého počítače

[Case Mod] M7

Příspěvekod L4mka » úte 14. lis 2017 22:56:24

Obrázek

Vítam všechny u dalšího projektu! Je to jeden ze dvou, které chci dokončit ještě tento rok. Druhý bude v nové Cosmos C700P od skříni a brzy také založím vlákno zde na fóru :)

Po 24-hodinové akci Nvidia GeForce Garage v Polsku se opět se vrácím k mé nejoblíbenější skříni Phanteks Enthoo Evolv ATX TG. Tento projekt je pro (a ve spolupráci s) MSI.

Plán

Skříň bude nastříkána v "candy red" barvě. Na přední straně bude dominovat MSI drak ve stříbrno/šedém stylu a ještě takové dva pruhy. Skříň bude upravena i uvnitř, pro zjednodušení a uhlazení stylu.

Obrázek

Komponenty

Intel i9 7900X
MSI M7 ACK X299
MSI GTX 1080Ti Gaming X
Phanteks Evolv ATX Tempered Glass
Seasonic PRIME PLATINUM 1200
▪ Vodní chlazení Bitspower

RAM a SSD ještě nejsou dořešené :-D

Zde pár fotek skříně a HW :) Vše už mám doma a nějaký progress už taky zaznamenaný je, takže co nevidět zde přibyde první update :)
Obrázek

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 4 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: [Case Mod] M7

Příspěvekod L4mka » pon 20. lis 2017 23:13:24

UPDATE

Začátek je vždy celkem jasný - rozebrat skříň a odendat vše, co se bude upravovat, nebo úplně likvidovat :-D Všechny hliníkové díly na této skříni se budou stříkat, přední a horní panel na červenou a nohy skříně na černo.

Obrázek

Červená barva bude přesně tento mazda odstín. Je to taková metalíza/candy red barva :)

Obrázek

Nástřik se provádí ve dvou fázích. Jako první přijde tento mix červené a stříbrné a poté se nanáší určitým způsobem transparentní candy red barva.

Obrázek

Po první fázi to nevypadalo zrovna pěkně, trochu jsem se bál :-D

Obrázek

Další vrstva ale opravdu hodně změnila a barva je přesně, jaká má být. Toto je jen rychlá fotka s bleskem..

Obrázek

Po dokončení prvního nástřiku barvy byl čas věnovat se také vnitřku. Zde ještě pár fotek HW od MSI. Základní deska MSI X299 M7 ACK s procesorem i9 7900X a grafickou kartou MSI GAMING X 1080 Ti :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takto vypada skříň se všemi doplňky, kryty apod.

Obrázek

Po odstranění všeho nepotřebného to uvnitř trochu prokouklo :-D

Obrázek

Skříň doplní plechy, které začistí vzhled a skryjí všechny nepotřebné otvory atd.

Obrázek

Obrázek

Ovšem tady se vloudila maličká chybička a zpod plechu vykukuje část skříně, kterou nejspíš budu muset vyříznout, aby tam zbytečně nerušila.

Obrázek

Více již brzy! :))
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » úte 28. lis 2017 22:11:32

UPDATE

Po nastříkání obou vrstev červené "mazda" barvy, už to byla pěkná červená. Před stříkáním draka byla ale červená zalakována (pro jistotu) a také lehounce zdrsněna pro lepší přilnavost dalších barev.

Naštěstí MSI logo bylo dodáno ve vektorech, takže vyříznutí šablony na plotru byla sranda :D

Obrázek

Nejdříve ale pruhy, vše důkladně zalepit a poté stříbrné třpytky do ztracena směrem k drakovi.

Obrázek

Pruhy hotové :)

Obrázek

Zpátky ke skříni, namontoval jsem 240 rad Bitspower a také expu s premium hliníkovými držáky - opravdu luxusní záležitost :)

Obrázek

Obrázek

Od Bitspower bude celý okruh. Jejich nabídku si můžete prohlédnout na jejich eshopu a jde tam po registraci i objednávat :) http://www.bitspower.com.tw

Bloky, radiátory, fitinky, expa, pumpa, trubice = 100% Bitspower vodní okruh

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vymyšlený okruh mám tak, že na přední straně bude 240 rad a na horní 360, oba tloušťka 30 mm.
Horní rad je sice Touchaqua, ale to je jen další značka od Bitspower, defakto je na tom radiátoru akorát jiný text a logo :D

Obrázek

Obrázek

Jako další přišel na řadu CPU blok, stříbrný se mi tam nakonec nehodil tak, jak jsem původně myslel :D A proto přišel zásah a stříkání na Candy Red
Nejdříve pečlivě utěsnit, aby byly lakovány jen ty plochy, které nepřijdou do styku s vodou..

Obrázek

A vuala. Candy red blok je na světě :D

Obrázek

Obrázek

Ještě dvě fotky trochu na efekt zrcadlovkou :)

Obrázek

Obrázek

Více již brzy!
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » úte 05. pro 2017 21:49:57

UPDATE

Plechy do vnitřku skříně jsem nastříkal plničem a pak dvěma vrstvama matné černé barvy. Plechy se ještě asi odřou a poškrábou a budou se stříkat další vrstvy, ale nechtěl jsem pracovat s HW a mastnými plechy :D

Obrázek

Horní 360 rad je v této skříni trochu oříšek, pokud chcete aby byla pěkně vidět základní deska a nezakrýval ji radiátor s fany. Proto jsem se rozhodl ho namontovat ještě výš než standardně. Pro jistotu ještě skrz tento plech, který mi zbyl z Hex Gear skříně.

Obrázek

Další velmi důležitá část celého casemodu - červené šroubky :D

Obrázek

Pro PCIE kabely grafiky vytisknu na 3D tiskárně cable holder/organizer, který bude namontovaný na spodním plechu a kabely půjdou skrz. Nejdříve ale trocha měření, kam držák umístit :)

Obrázek

Obrázek

Už v prvním updatu jste si mohli všimnout zdroje od Seasonicu. Je to model PRIME PLATINUM 1200 :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Expu jsem z Bitspower držáků ještě musel vyndat kvůli leštění koncových částí. Ten "frosted" styl, nebo jak to nazvat, mi moc nesedí

Obrázek

Před leštěním

Obrázek

A po leštění

Obrázek

Obrázek

Držáky se dělí na několik částí a montáž je otázkou 8 šroubků a pak dalších 4 na radiátor.

Obrázek

Obrázek

V mezičase jsem taky nastříkal nohy skříně na matnou černou a namontoval zpět.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Cable organizer už je na místě :) Stejně tak i plech na straně, který už se nebude snad muset dále barvit a zůstane tam, kde je :)

Obrázek

Během těchto prací se mi podařilo dořešit RAM a SSD :D Více v příštím updatu!
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » úte 02. led 2018 22:32:43

UPDATE

Před Vánocemi a během jsem se na sepsání updatu bohužel nedostal, až dnes.. :)

Blok od Bitspower před leštěním

Obrázek

Obrázek

A po leštění, celkem patrný rozdíl a líbí se mi to tak více.

Obrázek

Obrázek

Nastal čas porušit záruční pečeť a vybavit kartu vodním blokem :D

Obrázek

Obrázek

Karta je i bez chladiče pořádný kus HW

Obrázek

Obrázek

Co se mi líbí, že při montáži vodního bloku je stále možnost použít původní backplate :)

Obrázek

Grafika je připravena na vodu

Obrázek

Uvnitř bloku je RGB pásek, zprvu jsem ho chtěl úplně vyndat ven :D Ale nakonec se mi podsvícení hodně líbí.

Obrázek

Obrázek

Osazený Bitspower CPU block na desce

Obrázek

Deska má pěkně řešené chlazení pro dva M.2 sloty, kdy je celý pasiv zajištěn dvěma šroubky a poté výklopný

Obrázek

Deska uvnitř skříně, začíná se to rýsovat

Obrázek

Přišla na řadu i grafika a první plánování okruhu - x hodin přemýšlení

Obrázek

Zbývá už jen dořešit pár otvorů pro průchodky vodníka a bude to skoro hotové :D

Obrázek

Obrázek

Dva radiátory a jedna expa je tak akorát pro tuto skříň a i tak bylo zajímavé okruh vymyslet :D
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » pát 19. led 2018 23:17:31

UPDATE

Další update je tu, konečně :D

Pokračování ve vrtání 20 mm otvorů pro průchodky fitinek. Zde se opravdu vyplatí 8x měř, jednou vrtej :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dlouho jsem přemýšlel jak půjde celý okruh spojit a nakonec povede jedna hadice pod horním krytem a tím pádem nebude vidět.

Obrázek

Celé combo nádoby, radiátoru a mnoha fitinek :D

Obrázek

Obrázek

Bitspower trubka v krásné červené barvě, do zadní části se hodí perfektně

Obrázek

Obrázek

Pumpa bude opět schovaná ve spodní části skříně. Vejde se tam jen tak tak a propojit okruh dole bude taky jen tak tak :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Už se to hezky kompletuje

Obrázek

Obrázek

Super 3D printed držák na kabely :)

Obrázek

Kabely jsou od CableMod, za což jim moc děkuji. Jsou to nové kabely verze PRO s hliníkovými cable combs na míru vyrobené pro tento projekt :) Ještě k tomu navíc sleeved power cord a ethernet kabel cat6.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A samozřejmě i 24 pin :)

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » pon 05. úno 2018 23:35:40

UPDATE

Poslední update je tu. Konečně :D Asi už někteří z vás viděli finální fotky na FB.. budou i tady brzy :) Teď poslední progress

RAMky jsou nakonec HyperX Fury 64 GB a SSD disk je Kingston KC1000 480 GB

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Obrázek

V horní části po trochu úprav umístěný 360 mm radiátor tak, aby zakrýval co nejméně z desky a bylo možnost se celkem dobře dostat i k ramkám

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Už se rýsuje první spoj :)

Obrázek

Ještě poslední a nakonec trochu náročný úkol - nějak to pospojovat dole s pumpou vše dohromady

Obrázek

Obrázek

Pumpa na místě

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zkouška osvětlení :)

Obrázek

Už jen namíchat vodu a naplnit

Obrázek

Obrázek

A taky trochu uklidit stůl :D

Obrázek

Finální fotky doplním ještě tento týden :)
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » pon 12. úno 2018 22:59:00

FINISHED

Tady je galerie dokončeného projektu. :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek