[Case Mod] M7

Úpravy počítačových skříní, styling celého počítače

[Case Mod] M7

Příspěvekod L4mka » úte 14. lis 2017 22:56:24

Obrázek

Vítam všechny u dalšího projektu! Je to jeden ze dvou, které chci dokončit ještě tento rok. Druhý bude v nové Cosmos C700P od skříni a brzy také založím vlákno zde na fóru :)

Po 24-hodinové akci Nvidia GeForce Garage v Polsku se opět se vrácím k mé nejoblíbenější skříni Phanteks Enthoo Evolv ATX TG. Tento projekt je pro (a ve spolupráci s) MSI.

Plán

Skříň bude nastříkána v "candy red" barvě. Na přední straně bude dominovat MSI drak ve stříbrno/šedém stylu a ještě takové dva pruhy. Skříň bude upravena i uvnitř, pro zjednodušení a uhlazení stylu.

Obrázek

Komponenty

Intel i9 7900X
MSI M7 ACK X299
MSI GTX 1080Ti Gaming X
Phanteks Evolv ATX Tempered Glass
Seasonic PRIME PLATINUM 1200
▪ Vodní chlazení Bitspower

RAM a SSD ještě nejsou dořešené :-D

Zde pár fotek skříně a HW :) Vše už mám doma a nějaký progress už taky zaznamenaný je, takže co nevidět zde přibyde první update :)
Obrázek

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 4 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: [Case Mod] M7

Příspěvekod L4mka » pon 20. lis 2017 23:13:24

UPDATE

Začátek je vždy celkem jasný - rozebrat skříň a odendat vše, co se bude upravovat, nebo úplně likvidovat :-D Všechny hliníkové díly na této skříni se budou stříkat, přední a horní panel na červenou a nohy skříně na černo.

Obrázek

Červená barva bude přesně tento mazda odstín. Je to taková metalíza/candy red barva :)

Obrázek

Nástřik se provádí ve dvou fázích. Jako první přijde tento mix červené a stříbrné a poté se nanáší určitým způsobem transparentní candy red barva.

Obrázek

Po první fázi to nevypadalo zrovna pěkně, trochu jsem se bál :-D

Obrázek

Další vrstva ale opravdu hodně změnila a barva je přesně, jaká má být. Toto je jen rychlá fotka s bleskem..

Obrázek

Po dokončení prvního nástřiku barvy byl čas věnovat se také vnitřku. Zde ještě pár fotek HW od MSI. Základní deska MSI X299 M7 ACK s procesorem i9 7900X a grafickou kartou MSI GAMING X 1080 Ti :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Takto vypada skříň se všemi doplňky, kryty apod.

Obrázek

Po odstranění všeho nepotřebného to uvnitř trochu prokouklo :-D

Obrázek

Skříň doplní plechy, které začistí vzhled a skryjí všechny nepotřebné otvory atd.

Obrázek

Obrázek

Ovšem tady se vloudila maličká chybička a zpod plechu vykukuje část skříně, kterou nejspíš budu muset vyříznout, aby tam zbytečně nerušila.

Obrázek

Více již brzy! :))
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » úte 28. lis 2017 22:11:32

UPDATE

Po nastříkání obou vrstev červené "mazda" barvy, už to byla pěkná červená. Před stříkáním draka byla ale červená zalakována (pro jistotu) a také lehounce zdrsněna pro lepší přilnavost dalších barev.

Naštěstí MSI logo bylo dodáno ve vektorech, takže vyříznutí šablony na plotru byla sranda :D

Obrázek

Nejdříve ale pruhy, vše důkladně zalepit a poté stříbrné třpytky do ztracena směrem k drakovi.

Obrázek

Pruhy hotové :)

Obrázek

Zpátky ke skříni, namontoval jsem 240 rad Bitspower a také expu s premium hliníkovými držáky - opravdu luxusní záležitost :)

Obrázek

Obrázek

Od Bitspower bude celý okruh. Jejich nabídku si můžete prohlédnout na jejich eshopu a jde tam po registraci i objednávat :) http://www.bitspower.com.tw

Bloky, radiátory, fitinky, expa, pumpa, trubice = 100% Bitspower vodní okruh

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Vymyšlený okruh mám tak, že na přední straně bude 240 rad a na horní 360, oba tloušťka 30 mm.
Horní rad je sice Touchaqua, ale to je jen další značka od Bitspower, defakto je na tom radiátoru akorát jiný text a logo :D

Obrázek

Obrázek

Jako další přišel na řadu CPU blok, stříbrný se mi tam nakonec nehodil tak, jak jsem původně myslel :D A proto přišel zásah a stříkání na Candy Red
Nejdříve pečlivě utěsnit, aby byly lakovány jen ty plochy, které nepřijdou do styku s vodou..

Obrázek

A vuala. Candy red blok je na světě :D

Obrázek

Obrázek

Ještě dvě fotky trochu na efekt zrcadlovkou :)

Obrázek

Obrázek

Více již brzy!
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » úte 05. pro 2017 21:49:57

UPDATE

Plechy do vnitřku skříně jsem nastříkal plničem a pak dvěma vrstvama matné černé barvy. Plechy se ještě asi odřou a poškrábou a budou se stříkat další vrstvy, ale nechtěl jsem pracovat s HW a mastnými plechy :D

Obrázek

Horní 360 rad je v této skříni trochu oříšek, pokud chcete aby byla pěkně vidět základní deska a nezakrýval ji radiátor s fany. Proto jsem se rozhodl ho namontovat ještě výš než standardně. Pro jistotu ještě skrz tento plech, který mi zbyl z Hex Gear skříně.

Obrázek

Další velmi důležitá část celého casemodu - červené šroubky :D

Obrázek

Pro PCIE kabely grafiky vytisknu na 3D tiskárně cable holder/organizer, který bude namontovaný na spodním plechu a kabely půjdou skrz. Nejdříve ale trocha měření, kam držák umístit :)

Obrázek

Obrázek

Už v prvním updatu jste si mohli všimnout zdroje od Seasonicu. Je to model PRIME PLATINUM 1200 :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Expu jsem z Bitspower držáků ještě musel vyndat kvůli leštění koncových částí. Ten "frosted" styl, nebo jak to nazvat, mi moc nesedí

Obrázek

Před leštěním

Obrázek

A po leštění

Obrázek

Obrázek

Držáky se dělí na několik částí a montáž je otázkou 8 šroubků a pak dalších 4 na radiátor.

Obrázek

Obrázek

V mezičase jsem taky nastříkal nohy skříně na matnou černou a namontoval zpět.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Cable organizer už je na místě :) Stejně tak i plech na straně, který už se nebude snad muset dále barvit a zůstane tam, kde je :)

Obrázek

Během těchto prací se mi podařilo dořešit RAM a SSD :D Více v příštím updatu!
L4mka
Intel 80386 SX

Zpět na Casemodding