[Case Mod] TUF S

Úpravy počítačových skříní, styling celého počítače

[Case Mod] TUF S

Příspěvekod L4mka » úte 07. úno 2017 21:33:40

Obrázek

Ahoj a vítejte u dalšího projektu. V devátém díle Boost My PC (cca rok zpět) jsem pro ASUS upravoval skříň Evolv ATX od Phanteks. Už tehdy mi svitl v hlavě nápad a teď se konečně dostávám k realizaci. Phanteks mezitím vydali novou verzi této skříně, která má bočnice z temperovaného skla - což beru jako velké plus.

Obrázek

Celkový styl počítače bude podle základní desky. Vybral jsem si Z170 desku ASUS TUF Z170 "S", protože nárůst výkonu Kaby Lake není nic extra a tato deska je prostě nádherná :)

Plán

Jako hlavní zde bude výroba jedné komponenty vodního chlazení - expanzní nádoby. Dále skříň bude upravena uvnitř přidáním nových plechů pro celkové zjednodušení a začištění vnitřku. Venkovní díly (kromě skel) budou nastříkány ve stylu desky a zalakovány.

Komponenty

Intel i5 6600K
ASUS TUF Z170 "S"
ASUS GTX 980 Ti Strix
Phanteks Evolv ATX Glass
G.SKill TridentZ 16GB 3200MHz White
CoolerMaster V850

Vše bude chlazeno vodním chlazením od Bitspower.

První kroky a nějaký progress už mám - především tedy naměření vnitřku skříně pro nové plechy. Hardware, skříň, vodní chlazení a vše na tento projekt už mám připravené, takže to půjde jak po másle :)

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 4 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: [Case Mod] TUF S

Příspěvekod NAJA » stř 08. úno 2017 7:50:46

Jsem se rozepsal jako švihák o tom , že ASUS TUF Z270 MARK 1 je stejně krásná deska ale od řady TUF bych opět očekával 5 let záruky jenže to tak není a proto chápu výběr Z170 a ..................
A pak jsem si všiml , toho pro mne po ránu malého S :mrgreen:
Předchozí projekt se holkám líbil tak se ukaž s tímto ledově mrazivým projektem (doufám,že to tak máš vymyšleno) ;)
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 142 ×

Příspěvekod L4mka » pon 20. úno 2017 23:25:38

NAJA píše:Jsem se rozepsal jako švihák o tom , že ASUS TUF Z270 MARK 1 je stejně krásná deska ale od řady TUF bych opět očekával 5 let záruky jenže to tak není a proto chápu výběr Z170 a ..................
A pak jsem si všiml , toho pro mne po ránu malého S :mrgreen:
Předchozí projekt se holkám líbil tak se ukaž s tímto ledově mrazivým projektem (doufám,že to tak máš vymyšleno) ;)

To chápu, po ránu si spousty věcí také nevšimnu :D A ano, je to myšleno jako ledové, ale zároveň elegantní :J

-----------------------------------------------------------
Obrázek

Tááák konečně první update! :) Začneme skříní - Phanteks Enthoo Evolv ATX TG. Za mě jedna z nejlepších skříní, kterou jsem kdy měl. Ale ani tak se nevyhne úpravě :D

Od Phanteks mimo skříně dorazily i RGB pásky (pro osvětlení stolu s touto sestavou, ve skříni bude asi jen bílé světlo, protože nejsem zastánce svítícíh kolotočů..). Také přišly ventilátory s velkým statickým tlakem ideální pro radiátor vodního chlazení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A nakonec ještě teplovodivá pasta Phanteks. S tou ještě zkušenosti nemám, tak doufám, že bude kvalitní :)

Obrázek

Zde už skříň odstrojena od všech demontovatelnýh dílů.

Obrázek

Obrázek

Do vnitřku skříně přijdou celkem 4 plechy, které většinou mají jen estetický vzhled - aby byl vnitřek čistější a zakryly se zbytečné otvory apod. Měřící a kreslící fáze pro všechny plechy mi zabrala asi hodinu, jsem puntičkář a chtěl jsem to všechno přesně a hlavně hezky :)

Obrázek

Plechy jsou páleny na laseru a ohýbány na CNC ohraňovacím lisu.

Obrázek

První plech uvnitř, přimontovaný bude do rámu skříně na 2x M3 šroub. Chybí v něm ale otvor pro radiátor (který bude 360 mm), protože jsem do poslední chvíle nevěděl jestli bude 35 nebo 55 mm tlustý.

Obrázek

Pro potřeby naměření otvoru jsem použil starší radiátor (který už něco pamatuje :D ), abych si nepoškrábal nový od Bitspower.

Obrázek

Otvor na radiátor jsem musel udělat o něco větší po obou stranách řezu, protože potom bych do skříně nedokázal radiátor resp. plech vložit zároveň s tím druhým.

Obrázek

Řez se zdařil celkem rovný, nicméně stejně bylo třeba malé srovnání pilníkem a poté zabroušení.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Před vrtáním otvorů pro horní díl jsem ještě přimontoval druhý plech, který bude také na M3 šroubech, ale se zápustnou hlavou.

Obrázek

A spodní část skříně hotová :)

Obrázek

Poté jsem vyndal tyto plastové (asi) krytky z pozic, kam se montují držáky pro HDD.

Obrázek

Plech se zmenšenými otvory, oproti skříni, pro kabeláž. A ohnutý o 27 stupňů - dle rámu skříně.

Obrázek

Obrázek

Aktuální stav :) Více již brzy!

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » čtv 02. bře 2017 20:28:21

Obrázek

Slibovaný render finální podoby uvnitř skříně :) Všechny trubky chci vést na 45 stupňů. Ještě si nejsem jistý, jak je zapojím a propojím v horní části.

Obrázek

Ale zpět k úpravě skříně. V horní části jsem musel vyříznout kousek skříně. To šlo celkem snadno. Řezy ještě zabarvím černou barvou.

Obrázek

Obrázek

Mimochodem, uhádne někdo na co bude tento plech? :)

Obrázek

Horní část, kam se dáji dát ventilátory i radiátor do tloušťky 60 mm (ale už zakrývá část desky), jsem se rozhodl zaplnit plechem.

Obrázek

Nevím, co se mi honilo hlavou, když jsem tento plech kreslil, protože je to otřesný :D

Obrázek

Obrázek

Takže jsem nechal vypálit plech nový a vyměnil ho za tu první verzi.

Obrázek

Obrázek

Mnohem lepší a čistší vzhled :)

Obrázek

Na plech jsem rovnou úřízl a přimontoval lištu pro LED pásek. Hliníkový profil s tenkým mléčným plexi vyšel na 149 Kč za metr, což mi přijde fajn cena.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A zde ještě samozřejmě render vnitřku v koukatelnější podobě :D Zlaté fitinky Bitspower a bílá pastel voda budou, doufám, krásná kombinace.
Bílá, zlátá a černá budou hlavní barvy této sestavy.
Jaký na tento vzhled máte názor vy? :)

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod NAJA » stř 08. bře 2017 7:10:30

Černá a bílá je velmi kontrastní a ty zlaté přechody ten kontrast zjemní . Jako čtenář fantasy bych napsal : ledově krásná a zároveň vznešená .
Ale to přijde až se skutečným leskem hotové sestavy :mrgreen:
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 142 ×

Příspěvekod L4mka » ned 19. bře 2017 17:33:04

Obrázek

Konečně jsem se dostal k výrobě custom expanzní nádoby na horní část skříně. Do plechu skříně byl vyfrézován otvor pro nádobu a 18x 3.2 mm pro šroubky.

Obrázek

Frézováno bylo u známého ve firmě na kvalitní mašině, aby byl výsledek co nejlepší.

Obrázek

Toto je finální návrh celé nádoby. Od spoda ji tvoří 20 mm plexisklo, 3 mm Al plech skříně, 3 mm těsnění, 10 mm plexisklo a pak už jen šroubky se zápustnou hlavou a dvojice Bitspower fitinek.

Obrázek

Obrázek

Na stroji jsem měl namontovné GoPro, ale s chlazením bylo stejně prd vidět, takže jsem jen udělal takhle screen. Hlavní otvor se bral 4 mm frézou ve třech krocích. Poslední krok byl pouze začišťovací na jednu setinu.

Obrázek

Obrázek

Při vypalování plechů jsem si vypálil i jeden jako expu. Jen tak pro test. Ale pak mi došlo, že s tím plechem dobře udělám napojení trubek z bloků desky, grafiky atd.

Obrázek

První várka HW, který půjde dovnitř. Samozřejmě jak jinak než ASUS. O vzhledu Z170S se netřeba asi už zmiňovat :D grafická karta je Strix GTX980Ti - ta samozřejmě bude také chlazena vodou.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ale zpět k nádobě. Render spodní části 20 mm plexi. 20 to bylo před frézováním, finální výška je 18 mm.

Obrázek

A zde už spojení skříně a prvního dílu plexiskla :)

Obrázek

Ještě zbývá vyfrézovat horní díl, který bude frézován na 5 osé mašině. Více brzy :)
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » úte 04. dub 2017 19:14:37

Obrázek

Horní část expanzky je už také vyfrézována :)

Obrázek

Ještě před fotkami složené expy mě napadlo, že se s vámi podělím o úplný začátek tohoto projektu :D A to o to, jak jsem si připravoval rozložení vodního chlazení na jedné starší desce s nevyužitými bloky.

Obrázek

Trochu vrtání, pár šroubkků a bylo to :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Složená nádoba. Šroubky se ještě budou barvit na zlatou barvu, aby více ladily k vodnímu chlazení :)

Obrázek

Obrázek

Těsnění je 3 mm průměr NBR.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jako další část je airbrush a lakování, které si udělá sám budoucí majitel této sestavy Richter Design. Plechy budou ve stylu digital camo, jako je základní deska. na přední části bude ještě airbrush TUF loga.

Obrázek

Airbrush bude v tomto stylu a barvách :)

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » čtv 04. kvě 2017 21:16:40

Obrázek

Trochu prodleva od posledního updatu :D Musel jsem během dubna udělat počítač do projektu Boost My PC od ASUSu, takže na toto nebyl čas :(
Každopádně airbrush a lakování je hotové, zítra se bude leštit a hned po víkendu bude další update

Aktuálně jsem namontoval do skříně základní desku, ramky a grafiku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

RAM jsou TridentZ DDR4 od G.Skill. 16 GB o frekvenci 3000 MHz.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Kompletní vodní chlazení je Bitspower. CPU block, který ale asi nakonec nevyužiji, protože se mi víc líbí ten "klasický" se zlatou základnou :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Z bloku grafické karty jsem sundal kryt, bez kterého se mi blok líbí víc.

Obrázek

Následně jsem pak sundal i tento černý terminál a nahradil průhledným.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nejširší karta jakou jsem kdy měl :D Je opravdu obrovská a s blokem i celkem těžká. Plexisklo bloku ještě budu leštit abych odstranil tento "freeze" vzhled.

Obrázek

Backplate přestříkána na bílo a také kovový rámeček kolem jádra, který byl původně červený.

Obrázek

Obrázek

Zadní 140 mm ventilátor jsem z černého vyměnil na bílý, vypadá to snad lépe.

Obrázek

Zadní strana skříně nabízí dvě pozice pro 2,5" disky. Osazeno jedno 512 GB SSD.

Obrázek

Pro 3,5" disk jsem ale musel vymyslet nové umístění, protože originální - ve spodku skříně - bude zaplněno pumpu.

Obrázek

Obrázek

Sem poté přijde 2TB Seagate Barracuda.

Obrázek

Obrázek

Pro kabely jsem otvory nenechával pálit - nebyl jsem si 100% jistý :D Vymyšlené to mám tak, že vyříznu otvor, který se pak zaplní kabely a přikryje tímto 3D výtiskem.

Obrázek

Obrázek

Tiskárnu mám teprve pár týdnů, nemám tam ještě vše odladěné a hlavně není to tiskárna za desítky tisíc, ale i tak kvalita už celkem obstojná :) Pokračování příště!

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » čtv 18. kvě 2017 18:51:47

Obrázek

Airbrush na skříni je hotový. Airbrush si dělal sám budoucí majitel :D Také čirý lak a následné leštění.

Obrázek

Na přední straně dominuje TUF logo.

Obrázek

Obrázek

Konečně jsem si srovnal v hlavě, jak bude celý okruh vypadat a můžu se pohnout dát. Do expanzní nádoby nakonec povedou 2 trubky (in a out samozřejmě). Protože montáž i demontáž by byla složitá za použití průchodek, tak v této horní části to bude bez nich.
Hodně času zabralo naměřování obou děr, protože jakákoliv nepřesnost nebo chyba by byla obrovsky vidět.

Obrázek

Ale povedlo se :D

Obrázek

Další krok bylo naměřit stejné dva otvory ve spodní části skříně.

Obrázek

Abych nezapomněl, tak tady ještě pár fotek fitinek od Bitspower. Všechny jsou v barvě True Brass a za mě vypadají úplně nádherně a jedinečně. O kvalitě se ani zmiňovat nemusím :D

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mezikrokem při vrtání dvou otvorů ve spodní části bylo i vyříznutí otvoru pro PCIE kabely a můj super 3D printed cable organizer :D

Obrázek

Zde už vše vyřezáno a vyvrtáno.

Obrázek

3D díl jsem zbrousil 400 papírem a pak nasprejoval do černé barvy, aby se tam trochu ztratil, přeci jen ta šedá by byla dost výrazná.

Obrázek

PCIE kabely jsem protahal skrz a také jsem přidal ještě 4 cable combs pro lepší organizaci a vzhled

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Custom kabely a ještě další materiál (sleeving, cable combs, klipy, konektory...) mám jako vždy od Icemodz. Doporučuji podívat na jejich eshop http://www.icemodz.eu, mají super ceny a pošta do vychází jen 5$.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

V příští části, kterou už připravuji, přijde na řadu montáž pumpy. Jedna z věcí, které jsem se trochu bál, protože to místo dole vychází akorát. Ale vyšlo to :D

Obrázek

Obrázek

Zde alespoň pár fotek Bitspower topu a zlatého Mod Kitu pro D5 pumpy.

Obrázek

Obrázek

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » pon 29. kvě 2017 21:34:52

Obrázek

Namontovat pumpu do spodní části byl celkem oříšek :D Ale nakonec se to povedlo.

Obrázek

Místa dole bylo opravdu tak akorát. Z horní části se mi podařilo vyvrtat pouze dva otvory. Druhé dva jsem dělal ze spodní části skříně.

Obrázek

Obrázek

Protože přístup k matkám s již namontovanou pumpou a vším byl obtížný, tak jsem se rozhodl matky přilepit k držáku lepidlem :D Aby byly 100% ve středech, použil jsem zápustné šrouby, které matky krásně vystředily.

Obrázek

Zde to nevypadá úplně krásně, ale černý sprej to vyřeší :D

Obrázek

Obrázek

Po nabarvení sprejem. Ono je to i celkem jedno, protože tato část nebude vidět, ale tak pro ten pocit jsem to nastříkal.

Obrázek

Abych mohl vše zapojit jak potřebuji bylo nutné vyříznout tento kousek do kterého se montují ventilátory.

Obrázek

Zde je připravená celá pumpa k montáži do skříně. Je to klasická D5 s PWM regulací.

Obrázek

Obrázek

Poté jsem do přední části už namontoval radiátor a ventilátory Phanteks.

Obrázek

Kolem ventilátorů je místo, kam jsem nacpal kabely od světel, ventilátoru a tak podobně

Obrázek

Vše to krásně překryje a začistí prachový filtr.

Obrázek

Kohoutky od Bitspower pro vypouštění jsou prostě něco, co musí mít každý můj projekt. Užitečné a krásné zároveň.

Obrázek

Trochu té zlaté ve spodní části. I zadní strana skříně je prosklená, takže to musí nějak vypadat :)

Obrázek

Hrozně se mi líbí zpracování zadního IO shieldu, škoda že už si ho skoro nikdo nikdy nevšimne :D Základní deska už je teď namontována do skříně "na pořád"

Obrázek

Obrázek

Před namontováním grafiky jsem ještě vyleštil plexi části. Ten matný vzhled plexi se mi prostě nelíbí.

Obrázek

Obrázek

Hrozně se mi líbí tyhle flow indicatory od Bitspower. Jsou i varianty, které měří průtok, ale jen v černé.

Obrázek

Už se to začíná rýsovat :D trochu.

Obrázek

Obrázek

Teď musí být grafika podepřena. Poté jí bude držet trubka na 45 stupňů směrem dolů.

Obrázek
L4mka
Intel 80386 SX

Příspěvekod L4mka » čtv 08. čer 2017 22:47:20

Obrázek

Poslední update je tu! Příště už budou finální fotky hotového compu :)

Vyměřování s trubkami bylo celkem dost, ale vyplatilo se a vše sedlo přesně a nemusel jsem to např. nějak složitě předělávat nebo tak něco :D

Obrázek

Obrázek

Bitspower průchodky - fitinky, bez kterých si asi nedokážu už žádný můj projekt představit :D

Obrázek

Obrázek

Pro grafiku bylo potřeba už při měření první průchodky, tak nějak myslet i na tu druhou

Obrázek

Propojení v horní části skříně, které pak zakryje expa

Obrázek

Grafika včetně všech fitinek připravena na stole, pro snažší montáž do skříně

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Jako další bylo potřeba dokončit tento úsek, taky docela dost měření a některé trubky jsem vícekrát zkracoval vždy tak o 1 mm aby byl výsledek rovný a pěkný

Obrázek

Jedna z věcí ze kterých mám největší radost. PCIE kabely pro grafiku jsou perfektně zorganizované a působí to opravdu velmi čistě

Obrázek

Obrázek

Ještě bych chtěl poděkovat Cooler Masteru za zdroj V850, klávesnici MasterKeys PRO L a myš MasterMouse LITE S :) Klávesnice i myš svítí bíle, takže ideální k tomuto

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zapojení poslední trubky a je hotovo

Obrázek

Obrázek

Už se to plní!!! :D

Obrázek