I5 6600K

Jak přetaktovat, vhodný hardware, postupy, rekordy

I5 6600K

Příspěvekod skeeve » ned 01. kvě 2016 17:21:13

Dobrý den,
mám asi týden sestavu I5 6600K, Asus Z170 Pro Gaming, DDR4 3200MHZ a chladič na tom mám toho Ninju 4 scythe...Chtěl bych se to pokusit přetaktovat co sem viděl videa a pár článků tak by to stímhle procesorem neměla být žádná věda.Jen změnit multiplier na 44-45 a zvednout napětí aspoň na 1.3V.Dále nevím jestli si mám nechat zapnutý XMP profil u pamětí někde sem četl že se to má vypnout, teď mám XMP profil zapnutý a tak ani nevím jak bych ho měl vypnout a manuálně nastavit asi na default 2133mhz nebo 2666mhz?Chtěl sem to první zkusit přetaktovat ale první problém na kterej sem narazil bylo že nemám přehozený jumpery na CPU over voltage jumper na enabled, to znamenená že bych asi musel celou sestavit ůplně vypojit ze zásuvky jako při resetování CMOSU? Chci se zeptat moc nechápu v tom manuálu zakladní desky u Clearování CMOSU píšou Use a metal object such as screwdriver to short the two pins ... co to je ?? to mam jako dát šroubovák na ty dva piny ?? u toho cpu oc jumperu je aspoň nějaká destička kterou jen přehodím.Potřeboval bych od někoho jasnej stručnej návod s kterým nemůžu nejlépe nic pokazit.Díky za odpovědi a případně rady....
skeeve
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: I5 6600K

Příspěvekod skeeve » pon 02. kvě 2016 15:31:48

Tak uz sem to prektaktoval na 4,5GHZ pri 1.320V a XMP mam zapnuty 3200Mhz.Teploty max 66 coz je asi dobry.V idle mam teploty 20-24 akorat me stve ze se mi ted toci zbytecne vetrak na procesoru pri idle, takze jeto hlucnejsi.Jinak CPU mi skace v CPU Z jak voltage tak frekvence, je to takhle dobre nebo ne ?Pri diablu 3 hraju na intergrovanou grafiku a mam az 73stupnu podle core tempu, je to v poradku?Dale bych se chtel zeptat jestli az budu davat noveho pascala jestli se to muze i pri pretaktovanem procesoru.Diky.
skeeve
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Re: I5 6600K

Příspěvekod NAJA » pon 02. kvě 2016 18:47:15

Mrkni v BIOSU jestli máš možnost ukládat OC profily . Pokud ano tak si ho ulož a pak si nastav vše na default tak jak to bylo nepřetaktované .
Budeš li chtít výkon tak při startu si v biosu vybereš OC profil , budeš li vědět , že nebudeš pařit či jinak zatěžovat CPU tak normálně nastartuješ v defaultu .
Je zbytečné kecat na Skype nebo surfovat se zvýšenou voltáží a hlukem fanů .
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 142 ×

Zpět na Přetaktování