Taktování i5-2500k na Gigabytu - nejde

Jak přetaktovat, vhodný hardware, postupy, rekordy

Taktování i5-2500k na Gigabytu - nejde

Příspěvekod Zango » pon 26. led 2015 16:43:15

zdravim,
tento problém je spíš pro Gigabajťáky...
nejde mi přetaktovat i5-2500k na MB Gigabyte GA-Z77x-UD3H, win7x64, nějaká paměť, grafika a tak.

Před tímto problémem jsem měl MB Asus a v biosu se dal i5 krásně a pohodlně přetaktovat na 4,3 a možná i výš ale to jsem nezkoušel. Pak mi deska odešla do věčných lovišť. Koupil jsem tenhle kus od Gigabytu a pomocí Easy tune 6 přetaktoval už nevim na kolik ale nebylo to moc stabilní ale šlo to přetaktit. Jak šel pak čas tak jsem přes live update upgradoval ruzné drivery (intel technoligy driver a různé takové updatiky co mi to nabídlo.) No, Easy tune už nejde spustit (open driver failure). Zkusil jsem Intel Extreme Tuning utility, ta mě taky nikam nepustí, zašedlé nebo neklikací tlačítka. Tak jsem si řekl že na to půjdu přes BIOS. Podle návodů na všech možných stránkách, žádný problém. U mě v BIOSu u těch hlavních položek (Advanced freqvence settings, Adv. voltage settings) je všechno zašedlé, nebo je tam jen přístupná volba AUTO. Nevim co s tím, nějak se to zamklo, nebo jestli jsem přehlédl nějakou odemikací volbu...

verze BIOSu: F18, tu jsem tam měl od začátku a pak pomocí live update mi to (světe div se) flashlo BIOS na ver. F18
O verzi F19 jsem četl jak na ní kde kdo nadává, tak do ty se mi moc chodit nechce.
Deska má volbu dvou BIOSů (boot hlavní, nebo boot záložní) na obou mám F18 a je jedno který BIOS nabootuju, stále je to zamčené.
Pomůže mi vyndat baterku z desky, vyzkratovat piny a zkusit ať se tam nahraje factory defalut BIOS (asi bych řekl že to bude F18) Nejsem moc zkušený v tomhle.

Nevíte co s tím je?

Ondra
Zango
Intel 4004

Poděkoval: 3 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Taktování i5-2500k na Gigabytu - nejde

Příspěvekod Tomas » pon 26. led 2015 19:10:02

Na 90% máš deaktivovanú nejakú volbu. Myslím že to býva OC option Default/Manual/nejaké prednastavené profily ...
HW: http://www.extrahardware.cz/forum/viewt ... 45&t=10158
"You never want a serious crisis to go to waste. This crisis provides the opportunity for us to do things that you could not before."
~ Rahm Emanuel
Tomas
Intel Pentium D

Poděkoval: 20 ×
Získaná poděkování: 98 ×

Příspěvekod Emil Pastelka » úte 27. led 2015 3:53:23

Pokud máte BIOS verze F18, pak máte rovněž i revizi 1.0 nebo 1.1 (pro 1.2 F18 není). Poslední verzí je tedy F20e. Nastavení které hledáte je v položce M.I.T. > Advanced Frequency Settings > CPU/PCIe Base Clock.
Pokud je u některého parametru volba Auto, stiskněte Enter pro vstup do nabídky, případně PageUp/PageDown.
A nebo rovnou video návod.
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Příspěvekod Zango » úte 27. led 2015 23:12:33

Děkuji za radu, už to funguje. Bylo to tam i napsane: to change settings pres: PU, PD (pageUp, pageDown), moje hloupost že mi to nedošlo. :zed:
Zango
Intel 4004

Poděkoval: 3 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Zpět na Přetaktování