Combinatorix

Nové a technologicky zajímavé hry, výkon ve hrách, ...

Combinatorix

Příspěvekod zxretrosoft » ned 17. črc 2016 20:56:42

Rád bych představil novou logickou hru Combinatorix. Naprogramována v PureBasicu.

Hra Combinatorix patří do série nezávislých her (Indie games), které si kladou za cíl podněcovat k tvořivému myšlení a pohybovat se v příjemném prostředí, tj. především v prostředí bez násilí, zbraní a jiné brutality.

Díky za podporu. Doufám že se vám bude líbit! ;)

Pravidla:
Hra je založená na jednoduchých pravidlech. Pomocí určitého počtu značek (ikonek) v každém kole, které umístíte na hrací plochu pomocí myši, ukažte míči cestu tak, aby skončil v cíli. To vše v určeném čase. Hra obsahuje více než 100 levelů a můžete hned zkusit kterýkoliv z nich. Prvních 10 levelů je výukových. Pak jsou úrovně těžší a těžší. Hra vyžaduje obvykle velkou míru představivosti a kombinačních schopností.

Stažení:
http://www.indiexpo.net/en/games/combinatorix

YouTube:
Uživatelský avatar
zxretrosoft
Intel 4004
 
Příspěvky: 9
Registrován: 13. 6. 2014
Bydliště: Praha
Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Combinatorix

Příspěvekod Emil Pastelka » ned 17. črc 2016 22:54:35

Záměr dobrý, koncepce taky, ale ta grafika i provedení jsou prostě špatné. Je vidět, že programátor a grafik jedno jsou. Kdyby ta hra měla jednoduchý funkční design, rychlejší tempo (nebo možnost zrychlení) a hlavně jiné pozadí, byla by o dvě třídy výš. V tomto případě vizuální stránka sráží dobrou myšlenku. Zvuková stránka jde ruku v ruce s grafikou - zvuky opět vybíral programátor podle kritérií 1) zdarma, 2) cokoliv co najdu na první pokus a 3) neřeším pocity hráče, který daný zvuk uslyší 100 a vícekrát.
A jako bonus, kdyby místo nudných bezpohlavních balónů vystupovali nějací roztomiláci s příběhovou vložkou (zaběhl se, pomoz mu domů...), opět by došlo k navýšení hodnoty a motivace.
Berte to, prosím, jako konstruktivní kritiku. Už jen to, že jste projekt dokončili a je funkční je víc, než většina lidí kdy zvládne. Jen mám takové životní krédo - buď pořádně, nebo vůbec :)
Uživatelský avatar
Emil Pastelka
AMD Duron
 
Příspěvky: 1213
Registrován: 23. 11. 2009
Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×


Zpět na Hry

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron