Diskuze o pravidlech diskuzí na EHW

Jak se tu chovat + novinky a změny

Diskuze o pravidlech diskuzí na EHW

Příspěvekod Lazar » stř 30. črc 2008 20:39:45

Prehled hardwaru v podpisech je vec, ktera zhorsuje vyhledavani informaci. Kdyz dnes hledate vyskyt urciteho chovani spojeneho s konkretnim HW, tak vyhledavac poskytne odkazy na tuny podpisu z temat uplne oftopic. I tady asi plati, ze mene je nekdy vice. :-(
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 126 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Základní pravidla

Příspěvekod Lukáš V. » stř 30. črc 2008 20:45:19

Ano to mně osobně taky vadí, proto bych rád, aby každý, kdo se chce pochlubit svou sestavou, založil vlastní vlákno v uživatelském infu a v podpisu jen vložil odkaz. Někteří už to dělají, jsem jim za to vděčný. :)

Cnews - Denní zpravodajství ze světa IT | Cnews Twitter | Sestava | CSFD | Steam
Můj Twitter

Necitujte celé předchozí příspěvky, neštvěte mě s userbary a barevnými podpisy.
Lukáš V.
Administrátor

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 6 ×

Příspěvekod SirAnthony » stř 30. črc 2008 21:10:31

Lukáš V. píše:Ano to mně osobně taky vadí, proto bych rád, aby každý, kdo se chce pochlubit svou sestavou, založil vlastní vlákno v uživatelském infu a v podpisu jen vložil odkaz. Někteří už to dělají, jsem jim za to vděčný. :)

Budu mít asi trochu lama dotaz, ale jak mohu to vlákno prosím vytvořit? Mám také podpis a když čtu vaše názory, uznávám že máte naprostou pravdu.
C2D E8400@3600/4GB Dominator/ATI HD5770/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/IBM T61+uDAC2HP+AKG K242HD/RockboxSansa e260+Etymotic Research ER-6i/FisherStudioStandard MT-6225+NAD 304+Technics SL-PJ28A+Tesla ARS9104(ModeByThales)+eGreat EG-R2A,Htc HD2 Android
SirAnthony
Motorola 68020

Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod Lazar » stř 30. črc 2008 21:12:50

Predpokladam, ze zalozenim noveho vlakna s nazvem sveho Nicku, sekci fora Uzivatelske info. Prikladu je tam dost. ;-)
Lazar
AMD Phenom II X6

Příspěvekod SirAnthony » stř 30. črc 2008 21:16:34

To jsem pochopil a už udělal, ale jak mohu v podpisu mít třeba jako Lukáš V. jen sestava a v tom odkaz na Uživatelské info.
C2D E8400@3600/4GB Dominator/ATI HD5770/Asus DX+Pro-Ject Head BoxSEII+AKG K240m/IBM T61+uDAC2HP+AKG K242HD/RockboxSansa e260+Etymotic Research ER-6i/FisherStudioStandard MT-6225+NAD 304+Technics SL-PJ28A+Tesla ARS9104(ModeByThales)+eGreat EG-R2A,Htc HD2 Android
SirAnthony
Motorola 68020

Příspěvekod Lukáš V. » stř 30. črc 2008 21:17:46

Musíš tam vložit :
Kód: Vybrat vše
[url=http://www.extrahardware.cz/forum/viewtopic.php?f=45&t=2284]Sestava[/url]

Ale není to třeba brát jako nějaké dogma, jen doporučení.

Cnews - Denní zpravodajství ze světa IT | Cnews Twitter | Sestava | CSFD | Steam
Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Příspěvekod SirAnthony » stř 30. črc 2008 21:20:00

Super. Díky!!
SirAnthony
Motorola 68020

Příspěvekod Lazar » ned 17. srp 2008 12:35:01

Ad blokovani/prepisovani odkazu jinam do Internetu. Mohl by spravce fora uvest pravidla, ktera tuto problematiku resi? Rad bych se s nimi seznamil. Je to vec, s kterou se setkavam poprve, tak by mi objasneni pomohlo. Z neznalosti bych to mohl omylem povazovat za cenzuru mych prispevku a toho bych se nechtel dopustit. Dekuji.
Lazar
AMD Phenom II X6

Příspěvekod AggramarAvenger » ned 17. srp 2008 13:33:13

EHW se zřejmě bojí, že by jim pan Stach ukradl čtenáře, jednoduše řečeno a v tom lepším případě. V tom horším stačí říct, že jsou na tom asi hůř jak malý děti - v té "válce".
...
Ne.. popravdě mi tahle samá otázka leží v hlavě už nějakou dobu také. Jestli to oni mají zapotřebí, jen si dělají ostudu.
MSI P45 Platinum; Intel E5200@3,5GHz; Sapphire 5750 1GB VaporX 870/1250; Geil 2x2GB BD; WD6401AALS, Seagate ST3250620AS, Samsung 1TB; SEASONIC S12II-380; NZXT HADES; 64bit Win7
AggramarAvenger
Intel 80486 DX

Příspěvekod Onecar » ned 17. srp 2008 13:50:09

Zajímavé, jaké idee se vytváří, ačkoli o tom máš nulové znalosti :-). Jestliže ti z webu DDBlábol.cz příjde za měsíc 100 lidí a ty ze svého serveru odešleš 1000 lidí, je něco v nepořádku. Pokud má Stach zájem o tyto návštěvníky, není problém, může dát na svůj web banner odkazující na EHW.cz a odkazy mu zde jistě povoleny budou. Reklama zdarma však opravdu ne.

Nevím, kolik toho víš o Google Page Ranku, ale Stach si jej svými články zvyšuje docela dost. Jednoduše jde o to, psát co nejvíc kontroverzní články, které budou odkazovány z jiných webů. Čím víc tzv. zpětných odkazů bude, tím větší PR (= Page Rank) => tím větší "relevantnost" webu ve vyhledávačích. DDBlábol je relevantní web?

Druhou věcí je, že tam píše mnohdy čiré spekulace/výmysly/dojmy/názory, které zejména rudě vidící stádo bere za fakta (a on to ještě za fakta vydává). Svými články neustále naráží na ostatní konkurenční weby, zejména PCT a EHW (DD je přece jediný objektivní), opravdu nevidím důvod, proč jej takto neblokovat..

Kdykoli na jeho webu uvedeš odkaz na EHW, Stach ti ho smaže (nebo minimálně zneaktivní, aby nám nezvýšil PR). Je to navíc takový prasák, že odjakživa neuvádí zdroje u svých článků (a když už ano, tak suše "expreview.com"). Žádný živý odkaz, žádné zvýšení PR serveru ExPreview.com, prostě a jen sprostá krádež, jiný výraz pro to není.. Zpětný odkaz je to jediné, co z toho IT weby mnohdy mají, všechny slušné české weby toto respektují a podporují weby, ze kterých čerpají.
„Pokud je ateismus náboženství, je poté zdraví forma nemoci a pleš barva vlasů.“
Onecar
VIP

Získaná poděkování: 1 ×

Příspěvekod pepak » ned 17. srp 2008 13:59:54

Onecar píše:Zajímavé, jaké idee se vytváří, ačkoli o tom máš nulové znalosti :-).

To je přímý důsledek toho, když se důvody příslušného pravidla tají.

Nevím, kolik toho víš o Google Page Ranku, ale Stach si jej svými články zvyšuje docela dost.

REL=NOFOLLOW to řeší, ne?

Kdo nebo co je DDblábol nevím, žádné jeho články jsem neviděl a nemám s ním nic společného.

Mimochodem, žádné pravidlo o odkazech jsem tady nenašel. Specielně jsem ho teď hledal.
pepak
Intel 80486 SX

Příspěvekod Onecar » ned 17. srp 2008 14:03:45

Ale přes rel=nofollow vyřešíš jenom nezvyšování PR, nevyřešíš odliv návštěvníků, tedy reklamu pro Stacha zdarma. Navíc, rel=nofollow není všespásný, ani nevím, jestli ho Google bere v potaz při výpočtu PR daného webu (v současnosti, kdysi tomu tak bylo) a pokud ano, jak moc.. Možná jenom přičte penalizaci, co já vím, výpočet je tajemství Google :-).

http://googleblog.blogspot.com/2005/01/ ... -spam.html

Skoro 4 roky stará věc, za tu dobu doznal jistě PR algoritmus jistých změn.

Jinak si počkejte na Mirka, jistě vám k tomu něco řekne ;-). Diskuse o "cenzurování" DDWorldu zde proběhla, ale za zavřenými dveřmi v privátní sekci. Jestli to byla chyba, to nechám na posouzení každému zvlášť.

Mirek Jahoda píše:V threadu Divoké diskuze na webu jsem zjistil, že je tam tolik blbosti, až se člověk chodí přesvědčit, že tomu tak je a hlavně oněch 400 visits (ze 400 000 měsíčně), co přivedl dle Analytics DDweb k nám, téměř určitě není v rovnováze s desítkami aktivních odkazů pod články a na fóru, jež jsem dosud toleroval (na rozdíl od všech dalších HW webů v ČR, ale už začínám chápat...).
„Pokud je ateismus náboženství, je poté zdraví forma nemoci a pleš barva vlasů.“
Onecar
VIP

Příspěvekod Brutvan » ned 17. srp 2008 14:12:25

to je stejně sranda, jak se ty české weby přes HW nenávidí, jediné štěstí je, že trh v ČR nic v celosvětovém měřítku neřeší, když tady někdo někoho překřičí, tak je to v globálu míň jak plivnutí do moře. Nejlepší je se nad tou českou malostí bavit. Jeden druhého pomlouvá za bláboly, přitom všichni mají nataženou ruku :lol: :up: :lol:
Brutvan
Zilog Z80000

Příspěvekod pepak » ned 17. srp 2008 15:06:12

Onecar píše:Ale přes rel=nofollow vyřešíš jenom nezvyšování PR, nevyřešíš odliv návštěvníků, tedy reklamu pro Stacha zdarma.

Hmm. Jestli je tohle politika ExtraHardware... Já když se na nějakém projektu podílím, tak mu věřím - nebojím se konkurenčních projektů, protože jsem si jistý, že ten můj je lepší.

Komentářový a podobný spam chápu jako problém v tom, že obtěžuje čtenáře, ale ne v tom, že by mi snad "ubíral návštěvníky".
pepak
Intel 80486 SX

Příspěvekod Lukáš V. » ned 17. srp 2008 15:27:59

Onecar to shrnul dobře. Abych běc uvedl na pravou míru. Nedávno jsme zavedli cenzuru na slovo d.d.w.o.r.l.d (bez teček), čímž jsme vyřadili aktivní odkazy na onu stránku. Důvod viz. Mirkův komentář ve Onecarově příspěvku. Není to vůbec o nenávisti vůči ostatním webům, já naopak velmi respektuji některé testy na cizích serverech. V podstatě to byla reakce na jeden závádný thread s titulkem "Divoké diskuze na webu", který jsem založil já osobně, ale bohužel se v posledních chvílích zvrhl v posměšné a nenávistné komentáře vůči webu Jana Stacha a tím pádem mu dělal obrovskou reklamu (podle Google Analytics) aktivními odkazy, které na web směřovaly. Není to o odlivu čtenářů, ale o tom, že tím roste prestiž magazínu, který dle mnohých čtenářů (i mně osobně) není objektivní a nadržuje některých značkám (všichni víme které).

Nehledejte za tím žádnou konspirační teorii, je to prostě tak. A i nadále platí, že aktivní odkaz si zaslouží pouze významné a hodnotné články, naopak vyvolávači flame apod. by měli dávat linky do bbcodu [code].

Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Re: Diskuze o pravidlech diskuzí na EHW

Příspěvekod AggramarAvenger » ned 17. srp 2008 15:56:52

Mno, za téma Divoké diskuze na webu si můžete sami - všichni tam začeli házet až moc špíny. Zato ale máte pádné argumenty, ať s nimi kdo chce souhlasí nebo ne, proč dělat takovou cenzuru.
To by ale mělo být v pravidlech fóra. Argumenty mi stačily a nic mi do toho není, ale podle mě by to tam mělo být jasně napsané.
MSI P45 Platinum; Intel E5200@3,5GHz; Sapphire 5750 1GB VaporX 870/1250; Geil 2x2GB BD; WD6401AALS, Seagate ST3250620AS, Samsung 1TB; SEASONIC S12II-380; NZXT HADES; 64bit Win7
AggramarAvenger
Intel 80486 DX

Příspěvekod 5c0 » ned 17. srp 2008 16:57:23

@ DDkrám, cenzúru schvaľujem, DD získava príliš veľa čitateľov zadarmo linkovaním jeho neobjektívneho plátku.

@ Podpis a HW - spravil by som to pravidlom, nemá význam to odporúčať, keď jeden to tam mať napísané bude, a druhý si tam dá link. Ale na to by som asi spravil poll či ľudia súhlasia, alebo jednoducho vyhodil relevanciu podpisu zo search. To je asi najlepšia alternatíva.
Obrázek Obrázek Obrázek @ 4 GHz
5c0
AMD K6-III

Příspěvekod mike » ned 17. srp 2008 16:59:08

Lukáš V. píše: jsme zavedli cenzuru

Jakakoliv cenzura je spatna.. nechal bych to na uzivatelich at zhodnoti co je pravda a co ne. Pokud uveri DDwebu ci jak tak asi maji duvod.
mike
Intel Pentium MMX

Příspěvekod 5c0 » ned 17. srp 2008 17:03:00

Práve, že cenzúra v tomto prípade je za dobro veci. DD je neobjektívny web, ktorého klientela medzi odborníkov rozhodne nepatrí.

Keby si to nechal na čitateľovi DD, by rástol pagerank zadarmo, lebo by získaval plno nalinkovaných odkazov z EHW. Pritom on na svojom webe EHW cenzuruje, lebo mu objektívne informácie do červeného krámu nesedia.

Navyše čitateľovi stačí pozrieť DD sám od seba a zistí si informácie (pokiaľ by tam mal dôvod ísť kvôli inému než pobaveniu sa)
Obrázek Obrázek Obrázek @ 4 GHz
5c0
AMD K6-III

Příspěvekod Shit » ned 17. srp 2008 17:05:13

Pokud někdo uvede link na web, kde byla konkrétní věc otestována, novinka zveřejněna atd, tak nevidím důvod mazat odkazy.
Pokud někdo uvede link na web, který pouze tlumočí svoje názory a udává je za fakta, tak to beru jako reklamu na web a tam mazání odkazů schvaluji.
Shit No1@game: Intel Xeon X3350, AF Extreme, Asus P5E (X38 + ICH9R), 4x1024 A-Data EE = 4096RAM @ 800MHz, PowerColor HD 5870 / 1024RAM, 2x320GB WD3200AAKS - RAID 0, Corsair TX750W, SB X-Fi Gamer & CM HAF RC-932. Shit No2@kancl: Intel C2D E6700, AF 7Pro, GA EP43-DS3LR (P43+ICH10R), 2x1024RAM A-Data EE 800MHz, 250GB Seagate a 2 x 250GB Seagate RAID 1, MSI 6600@GT, WXP 32bit / WXP 64bit. Shit No3@účto: Asus K8V-XE (VIA KT890+VT8251), 2x512RAM Kingston, A64 3000+, Maxtor 40GB, ATI 1300Pro.
Shit
AMD K6-III

Příspěvekod MadCap » ned 17. srp 2008 17:36:58

Ad podpis - dalsia demencia phpbb3, pretoze v podpisoch by vyhladavanie nemalo nic vyhladavat. V nastaveniach som na to obmedzenie nevidel, mozno by to slo rucne nejak vytunit a tak by to bolo aj spravne.
I’m a firestarter, twisted firestarter. You’re the firestarter, twisted firestarter.
I’m the self inflicted, mind detonator. Yeah. I’m the one infected, twisted animator.
MadCap
Intel 80386 DX

Příspěvekod Lukáš V. » ned 17. srp 2008 17:48:19

mike píše:
Lukáš V. píše: jsme zavedli cenzuru

Jakakoliv cenzura je spatna.. nechal bych to na uzivatelich at zhodnoti co je pravda a co ne. Pokud uveri DDwebu ci jak tak asi maji duvod.

Dobře, nejedná se o cenzuru ale o blokování (záměnu) jednoho slova za druhé :). Cenzuru bych označil spíše jako omezování svobody při psaní příspěvků a mazání takových, které odporují "našemu režimu". Necelý rok jsme linkování tolerovali, ale když už prekročilo určitou mez, zabránili jsme tomu. Situace se dostala do takového stavu, že skoro všechny články a novinky byly v daném threadu rozebírány a kritizovány. A tohle patří spíše na onen web než k nám. A pokud Monsieur Stach kritiku svého webu v komentářích nebo fóru maže, ať si o tom rozhodne každý čtenář sám, zda-li se mu vyplatí takový web číst.

Můj Twitter

Lukáš V.
Administrátor

Příspěvekod Mirek Jahoda » ned 17. srp 2008 18:23:52

Zmíněný web pana Stacha (resp. jeho název) je odnedávna jediným slovem, které je při odeslání příspěvku automaticky nahrazeno. U ničeho jiného se tomu tak neděje. Proč tomu tak je, se ve vlákně již objevilo.

Ještě vás opravím s nenávistí na českých webech: konkrétně s Vaškem Vlčkem z PCT, Adamem Vágnerem ze živě.cz či Karlem Polívkou ze SHW normálně komunikuji a bereme se samozřejmě jako konkurence (na poměrně malém hřišti), ale myslím, že vztahy jsou korektní. Nějaké vzájemné rejpnutí se Zdeňkem Obermaierem je spíš kolorit (tomu se ale na rozdíl od banovaného webu nedá upřít originalita článků, praktický přínos a vůbec nějaká invence).
Mirek Jahoda
Administrátor

Poděkoval: 52 ×
Získaná poděkování: 52 ×

Příspěvekod Lazar » ned 17. srp 2008 18:41:01

Kdyz clovek chtel za Rakouska-Uherska zjistit zda jeho posta je cenzurovana (kontrolovana), stacilo na konec dopisu napsat "... a nakonec ti posilam jeden exemplar blechy rakouske.". Dopis bez blechy se zalepil a poslal. Kdyz dopis dorazil blecha v nem byla.

Pro ty co s cenzurou nemaji zkusenosti, zacernovani nepovolenych slov je jednou z úplně nejklasictejsich forem cenzury. Vice klasik:

Švej vzal tuto domací relikvii a četl (dopis paní Mullerove)
Milá Aninko! Máme se zde velice dobře, všichni jsme zdrávi. Sousedka vedle na posteli má skvrnitý xxxxx a také jsou zde černé xxxxxxxxx. Jinak je vše v pořádku. Jídla máme dost a sbíráme bramborové xxxxxx na polívku. Slyšela jsem, že pan Švejku už xxxxxx, tak nějak vypátrej kde leží .....
Lazar
AMD Phenom II X6

Příspěvekod Mirek Jahoda » ned 17. srp 2008 19:03:48

Slovník pro automatickou cenzuru na EHW obsahuje tedy právě jedno slovo.
Mirek Jahoda
Administrátor

Poděkoval: 52 ×
Získaná poděkování: 52 ×

Zpět na Pravidla a oznámení