Kolečko myši ji odpojuje

Klávesnice, myši, tablety, joysticky, ...

Kolečko myši ji odpojuje

Příspěvekod boderdoder » čtv 03. zář 2015 16:19:22

Prosím o radu. Taková ptákovina to je.
Používám 2 obyčejné USB myši Genius u stolního PC bez problému. Občas potřebuji pracovat s notebookem Acer Extensa s připojením velkého externího monitoru a tak k tomu mám i tuto myš místo touchpadu na notebooku. Když ale ze zvyku pootočím kolečko myši dolů, tak uslyším zvuk obvyklý při odpojení zařízení USB a myš přestane pracovat - odpojí se. Jenže normálně svítí a při pohybu kolečkem nahoru se zase připojí. Ale to jen když to udělám hned vzápětí. Jinak myš zůstane mrtvá a obživne jen po restartu NTB, nebo při vložení do jiného počítače. Dělají mi to obě myši u několika notebooků (Acer 5220 5430)(OS WinXP i Win7). Obě ale u stolního PC Asus fungují normálně - proto taky ještě neletěly do elektroodpadu. Laboroval jsem s nastavením, s různými ovladači a nemohu na to přijít. Už jsem uvažoval o tom, že kolečko odstraním, abych s ním ze zvyku netočil (blbost že? :lol:).
Díky za každou radu
boderdoder
Intel 8008

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Kolečko myši ji odpojuje

Příspěvekod Emil Pastelka » čtv 03. zář 2015 20:29:09

Dělá to na baterii a i když je notebook napájen externě? Chovají se ta všechny USB porty?
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Re: Kolečko myši ji odpojuje

Příspěvekod boderdoder » čtv 03. zář 2015 20:40:19

Dělá to s baterkou i s napájením, je to stejné ve všech USB.
V OS WinXP to po odpojení (otočení kolečkem dolů) hlásí v TRAY "USB zařízení nebylo rozpoznáno" ... otočím nahoru a už se šipka hýbe. Prostě pakárna. Nemám žádnou myš za 500Kč, nebo bezdrát abych to porovnal, jsou to prostě shitky Genius. Nechápu.
boderdoder
Intel 8008

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Zpět na Vstupní zařízení