Herní vibrační podložka

Klávesnice, myši, tablety, joysticky, ...

Herní vibrační podložka

Příspěvekod iTomas » ned 15. úno 2015 21:05:58

Ahoj,

rád bych se podělil o informace z používání herní vibrační podložky Gametrix KW-901 JetSeat.

Podstatou je přenášení zpětného rázu z her za pomoci vibračních motorů. Jedná se o herní ovladač určený pro PC - vhodný je především pro hráče leteckých simulátorů a závodních her, kde se asi ocení nejvíce výše zmíněná zpětná odezva.

Gametrix KW-901 JetSeat má vibračních motorů šest. Normálně se zapojí do USB, a také do zásuvky. K tomu všemu slouží poměrně obsáhlý manuál. Rovněž je přítomen instalační CD disk, kde jsou programu, které jsou nutné ke správné funkci vibrační podložky. Vibrace fungují ve dvou režimech, které se vybírají v ovládacím softwaru podložky. Prvním módem je zachycení nízkofrekvenčních zvuků, které se přenášejí na vibrace. Druhý režim je celkově lepší a výraznější - vibrační podložka se chová jako zařízení s funkcí force feedback a zachytá vibrační efekty přímo generované hrou. Takže u závodní hry zachytíte, přejezd po nerovném terénu, u leteckých her je to především střelba a pády..závisí na tom, jak realistickou hru hrajete. Tento mód nejlíp funguje u IL-2 1946, World of Tanks a War Thunder.

Jsem příznivce hardcore leteckých simulátorů, takže mě jde spíše o zvýšení reality z dané hry. Jinak konstrukce je celkem ok, jediný co mi vadilo, že sezení není příliš příjemné u židlí, které nemají měkké polstrování. Pokud by někoho zajímalo víc informací, nechť mi dá vědět. :)

Obrázek
iTomas
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Herní vibrační podložka

Příspěvekod oneill » ned 15. úno 2015 23:03:32

Jak to funguje třeba v WoT?
oneill
Intel Celeron Conroe-L

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 201 ×

Re: Herní vibrační podložka

Příspěvekod iTomas » ned 15. úno 2015 23:43:52

WOT bohužel nemám, nicméně hra má zabudovanou podporu JetSeatu, takže by to mělo fungovat nejpřesněji (každý z šesti vibračních motorů v tomto módu funguje samostatně). Na netu je info, že je jsou vibrace odlišné pro lehké a těžké tanky, dále je poznat pohyb v nerovném terénu, kolize s budovami a dalšími objekty..
iTomas
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Zpět na Vstupní zařízení