Výměna CPU - problém s Win10

Intel, AMD, VIA, IBM, ...

Výměna CPU - problém s Win10

Příspěvekod ngomaichi » čtv 11. srp 2016 9:13:12

Zdravím,
nevím, jestli se to hodí sem nebo spíš do operačních systémů, kdyžtak prosím nějakého moderátora o přesunutí.

Dnes jsem si chtěl trochu upgradnout PC silnějším procesorem a to kouskem C2D E7600 3.06 GHz na místo původního E6550 2.33 GHz se kterým MB Intel DG33BU LGA775 funguje perfektně, ale nastal následující problém:
Windows 10 pokaždé skončí pouze u onoho modrého loga Win a to i při pokusu spuštění v nouzovém režimu, při pokusu spuštění nové instalace z USB i DVD. Prostě pokaždé jen to modré logo a nic. Ani ty bílé rotujicí kuličky, jako že se systém načítá nenaskočí.
Když jsem zkusil instalaci Windows 7, tak vše fungovalo normálně.

Pak jsou tu ještě dva rozdíly proti původnímu. Chvíli po zapnutí se všechny ventilátory roztočí naplno a při restartování tlačítkem PC běží, ale vypne se monitor. Musím PC natvrdo vypnout a znovu zapnout.

BIOS mám poslední vydanou verzi. Do něj se dostanu a CPU je v něm zobrazeno správně.
Zkusil jsem i vyndat na 30 minut baterku.

Po vrácení původního CPU zase jede PC v pohodě.

Ještě zbytek komponent:
RAM 2x4GB Kingston 6-6-6 a 2x2GB Kingston 6-6-6
VGA: MSI GTX750Ti 2GB
PSU: Fortron FSP500 Bluestorm II
HDD: Seagate Baracuda 2TB
a nějaká ASUS vypalovačka

Je možné, že by deska, která má ten procesor podporovat ho až tak moc nepodporovala nebo je problém někde jinde?

Vidět víc: car racing games download for mobile | ringtone download | truyện cổ tích. Dobrá zábava!
Naposledy upravil ngomaichi dne pon 15. srp 2016 4:46:10, celkově upraveno 1
ngomaichi
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Výměna CPU - problém s Win10

Příspěvekod ifkopifko » čtv 11. srp 2016 10:37:35

Ahoj,
na stránkach Intelu je to trochu chaotické z môjho pohľadu. Pre daný CPU tam nie je uvedená minimálna verzia BIOSu, takže je otázka či je vlastne podporovaný, alebo nie... hoci nevidím dôvod prečo by nebol, nikdy však nevieš. Tie príznaky sa podobajú na nejakú nekompatibilitu.

Popravde, neviem či si si takým "upgradom" vôbec nejako pomohol, lebo ten nový CPU má nižšiu frekvenciu FSB (čo u tej platformy hrá často významnú úlohu) a má aj menej L2 cache. Ak na danej doske nemáš možnosť pretaktovať FSB, tak by som sa na takúto výmenu asi vykašlal... obzvlášť keď to evidentne nie je bez dodatočných problémov.

Prípadne skús splašiť nejaký CPU, ktorý doska naozaj podporuje, problém ale je, že Intel to asi selektuje ešte aj podľa revízie daného modelu CPU.
ifkopifko
Moderátor

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 22 ×

Zpět na Procesory