Sluchatka pre rock

Zvukové karty (interní/externí), reproduktory, sluchátka, ...

Sluchatka pre rock

Příspěvekod Dr. Malcolm Betruger » úte 08. pro 2015 11:05:53

Zdravím,

neviem či sa dajú takto špecifikovať sluchátka, ale počúvam predovšetkým rockovú (hard rock) hudbu a vzhľadom k tomu by som si chcel zvoliť a kúpiť sluchátka. Ocenil by som sluchátka, ktoré by nemali zbytočne predimenzované alebo poddimenzované jednotlivé zložky zvuku (napríklad basy). Mali by to byť sluchátka do nejakých 130 EUR, ak by to bolo o niečo viac, nevadilo by to. Vedeli by ste mi prosím niečo odporučiť ? Dík. A dôležitá poznámka, mali by to byť sluchátka na uši, teda žiadne špunty ani pecky...
Dr. Malcolm Betruger
Motorola 6800

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sluchatka pre rock

Příspěvekod oneill » úte 08. pro 2015 20:49:06

Grado SR60e
Audio-Technica ATH-T500
Creative Aurvana Live 2
oneill
Intel Celeron Conroe-L

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 201 ×

Příspěvekod Dr. Malcolm Betruger » úte 15. pro 2015 12:47:26

Vdaka za tipy :) a co vravis na Beyerdynamic DT 770 Pro. Mal si ich na usiach ? Alebo niekto iny ?
Dr. Malcolm Betruger
Motorola 6800

Příspěvekod Tomas » úte 15. pro 2015 17:08:29

Beyer má všeobecne pomerne neutrálny vyrovnaný prednes vhodný na všetko, ale nie tým nudným až nepríjemným smerom ako AKG.

Ak teda môžu byť aj circumaurálne, na rock sú skvelé aj Sennehiser HD558
HW: http://www.extrahardware.cz/forum/viewt ... 45&t=10158
"You never want a serious crisis to go to waste. This crisis provides the opportunity for us to do things that you could not before."
~ Rahm Emanuel
Tomas
Intel Pentium D

Poděkoval: 20 ×
Získaná poděkování: 98 ×

Příspěvekod Emil Pastelka » úte 15. pro 2015 18:38:18

Nudný až nepříjemný... mohu potvrdit, že to na AKG naprosto sedí.
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Příspěvekod Tomas » úte 15. pro 2015 20:00:22

jn ono to (AKG) možno presné je, ale imho nezaujímavé, suché a tak nejak náročné, unavujúce na dlhší posluch
HW: http://www.extrahardware.cz/forum/viewt ... 45&t=10158
"You never want a serious crisis to go to waste. This crisis provides the opportunity for us to do things that you could not before."
~ Rahm Emanuel
Tomas
Intel Pentium D

Poděkoval: 20 ×
Získaná poděkování: 98 ×

Příspěvekod Dr. Malcolm Betruger » úte 22. pro 2015 18:20:22

Tak som nakoniec zvolil Beyerdynamic DT 770 Pro 80 ohm. Ich jedina konkurencia pre mna boli Shure SRH840. A musim povedat ze tieto Shure hrali neskutocne dobre, neskutocne neutralne. Aj o pol stupna lepsie ako tie beyery. Avsak tlacili ma na hlave a taktiez sa mi zosuchovali, boli celkovo dost tazke. Neviem si celkom predstavit mat ich na hlave napriklad dve hodiny kazdy den. Naproti tomu beyery su po stranke komfortu jedna basen. Takze komu by nevadilo horsie pohodlie u Shure 840 urcite by som mu ich po stranke zvuku a jeho vyvazenosti odporucal. Oni aj beyery hraju vyborne ale "disponuju" technologiou Bass Reflex ktora je viac na skodu nez na osoh. Niektore songy su potom mierne zadunene a je potrebne pouzit ekvalizer. 250 ohmova verzia tychto beyerov tymto netrpi avsak uz nedokazu hrat dostatocne silno z mobilu. Preto su dt 770 pro 80 ohmov najlepsim kompromisom medzi kvalitou zvuku pohodlim a stale este pouzitelnostou s mobilnymi zariadeniami v tejto cenovej kategorii.

Co sa tyka AKG, mal som na usiach 612Pro a v podstate sa zhodujem s vami ze ten zvuk bol srrasne obycajny nezazivny
Dr. Malcolm Betruger
Motorola 6800

Zpět na Zvuk