Sluchátka okolo 1000 kč

Zvukové karty (interní/externí), reproduktory, sluchátka, ...

Sluchátka okolo 1000 kč

Příspěvekod Mikorot » úte 02. kvě 2017 18:02:57

Ahoj potřeboval bych sluchátka do práce a tudíž nechcu moc investovat. Hledám nějaké celkem kvalitní uzavřené za rozumnou cenu na Filmovou a metalovou hudbu. Poslech: sety od Pandora Journey, Premium Extensions HQ, Two steps from hell atd. Mikrofon není potřeba, hlavní je solidní výšky a středy a alespoň průměrné basy.
Dají se takové sluchátka vůbec za tuto cenu sehnat ??

Co jsem se tak díval parádní jsou bud Audio-Technica ATH-T500 a podobné za 2500 a výše, kde už je to i na lepší zvukovku.
Takže bych potřeboval nějakou variantu, můžu jít až na 1500 kč pokud to bude stát za to (nejlépe Audio-Technica ATH-T500
za 1500 kč :-)) ,ale výš fakt ne.

Co jsem našel jako přijatelná dle recenzí a testu jsou asi tyto :
https://www.czc.cz/a4tech-bloody-g501/141634/produkt
https://www.czc.cz/kingston-hyperx-clou ... 91/produkt
a možná https://www.czc.cz/sony-mdr-v55l-modra/107677b4/produkt

Za jakoukoli radu budu vděčný, Díky moc za názory.
Naposledy upravil Mikorot dne úte 09. kvě 2017 15:11:04, celkově upraveno 1
Mikorot
Zilog Z8000

Poděkoval: 8 ×
Získaná poděkování: 2 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Sluchátka okolo 1000 kč

Příspěvekod Emil Pastelka » stř 03. kvě 2017 1:07:28

Ty v55l jsem koupil dcerám, aby se nesežraly, a docela mile mne překvapil zvukový přednes. Za ty peníze jim odpustím ne zcela zřetelné podání, ale to je problém se všemi uzavřenými sluchátky v dané cenové hladině. Docela dobře drží na hlavě, náušníky jsou měkké a díky velikosti ani nekolidují s brýlemi. V přímém srovnání s mými PortaPro ale neobstojí, protože 80 g není na hlavě poznat ani za pět hodin. Kdežto 200+ už ano.

A Audio-Technica ATH-T500 je od 1350 (poštovné z Jap. zdarma)
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 121 ×

Příspěvekod Mikorot » stř 03. kvě 2017 17:02:55

to je sice hodně lákavé, ale chi mít prodej z ČR i když za vyšší cenu.
Díval jsem se ješte na tyto sluchátka:
AKG K72
Audio-Technica ATH-AX1iS
AUDIO-TECHNICA ATH-M20x
Co vy na to ??
Mikorot
Zilog Z8000

Příspěvekod Emil Pastelka » pon 08. kvě 2017 20:43:48

S levnými AKG nemám zkušenost, ale AKG obecně uznává sice přesný, ale nezábavný zvuk. K72 sice nehrají vyloženě špatně, ale u nových kusů (někdy od poloviny 2016) občas přestane hrát jedna strana. Třeba to už vyřešili.
ATH-AX1iS - špatný materiál náušníků = uši nedýchají a potí se, slabší bas
ATH-M20x - o fous lepší materiály a údajně velmi dobré vyšší a střední pásmo, basy opět méně výrazné
Z těch tří bych asi vybral ATH-M20x, ale pokud by Vás to moc nebolelo, tak raději M30x, ale dle reakcí je znatelný rozdíl až u M50x.
Emil Pastelka
AMD Duron

Příspěvekod Mikorot » úte 09. kvě 2017 8:20:51

Taky bych nejradši koupil M50x, ale do práce kde to navíc nebudu využívat denně a kde mám starý pc se starou zvukovkou Realtek ALC888 codec na desce GA-EP45T-UD3LR to nemá podle mě smysl. Prý ješte superluxy nehrají špatně a jsou velmi levné, ale nevim no. ASi nakonec koupim M20 X
Mikorot
Zilog Z8000

Příspěvekod Emil Pastelka » úte 09. kvě 2017 22:43:15

ALC888 není špatný čip, ale D/A převodník na desce není to pravé. Pokud byste si chtěl udělat radost, pak Behringer UCA222 patří k tomu nejlepšímu, co lze levně připojit k USB (a nakoupit v ČR).
Pokud byste chtěl využít sluchátka na maximum, pak nepostačí jen kvalitní DAC, ale bude třeba i sluchátkový zesilovač. Nicméně to už je jiná cenová :)
Emil Pastelka
AMD Duron

Příspěvekod Mikorot » stř 10. kvě 2017 7:41:17

Hm to zní dobřeee, ale už ted jsem finančně přes čáru. Kdybych ale kupoval něco domu pak by k tomu šla i zvukovka nejspiše ASUS Strix Raid Pro. Měl jsem starou Asus xonad dx/xd ale bohužel mi před pul rokem odešla. Do budoucna planuji 5,1 system cca za 50-60 Tis. +ASUS Essence STX II. Ale to už se bavíme o daleké budoucnosti :-)
Mikorot
Zilog Z8000

Příspěvekod Mikorot » úte 16. kvě 2017 14:34:49

Ahoj tak sluchátka pořád nedorazily. Čekačka je týden až 3 pak dám info.
Jínak bych měl dotaz jaký je rozdíl ve zvuku mezi sluchátky:
Audio-Technica ATH-AVC500
Audio-Technica ATH-M50x
Mikorot
Zilog Z8000

Příspěvekod Emil Pastelka » čtv 18. kvě 2017 22:12:50

Tak nejprve by mělo zaznít, že na Všem stávajícím zvukovém řetězci rozdíl nepoznáte. Pokud by sluchátka byla zapojena do kvalitního zdroje, tak bude poznat, že M50x jsou cílena na profesionální nasazení (profesionální ve smyslu pracovní nástroj) do studia. Od takových sluchátek není požadován primárně zábavný zvuk, ale naopak jasně rozlišitelné spektrum. Záměrně nepoužívám výrazy jako "přesné" nebo "věrné" a podobně.
AVC500 jsou naopak směrována na konzumaci médií a zábavu. To je vidět i na charakteru zvuku, který je laděný pro vyšší kontrast a líbivost. V této cenové kategorii se neřeší přesný souběh kanálů (pravá strana hraje mírně jinak, než levá), nebo shodný přednes mezi různými kusy téže řady.
Nakonec ani M50x nejsou všespásná. Hluboké, silné a prokreslené basy s téměř ideálně lineárním středovým pásmem lehce kazí postupný útlum vyššího pásma. Nicméně vyšší frekvence kolísají stále umírněně a lze to řešit ekvalizací.
Naopak AVC500 má hluboký bas zastřený, následuje propad v nižších středech (mužský vokál) a konec spektra mizí v docela divoké křivce. AVC500 je tak ideální pro poslech elektronické hudby s ženským vokálem.
U M50x je také výhoda (a tento fakt je často opomíjen či ignorován), že hrají vyrovnaně a bez zkreslení i při nižších hlasitostech. AVC500 jsou kvalitou přednesu přímo úměrné míře zesílení.
Emil Pastelka
AMD Duron

Příspěvekod Mikorot » sob 17. čer 2017 0:18:26

Tak sluchátka už dorazily, koupil jsem ty M20X a musím uznat že jsou fakticky dost dobrá. Okolní zvuk tlumí vcelku dobře a naopak ze sluchátek ven nejde nic slyšet i když jsou úplně na max. Zvuk je pěkně čístý , žádný šum a celkově hraji vyváženě. Dá se na nich poslouchat jakýkoli žánr a zní to velmi dobře. Ale pozoruji že pokud chci slyšet více detailu musí se sluchátka dát na vyšší hlasitost což se moc dlouho poslouchat nedá :-). Už i u těchto sluchátek je dost znát jak kvalitní je nahrávka a hlavně na čem to člověk pouští. Pc co mám v práci má celkem naprd desku a zvuk zni nezábavně a je velice přebasovaný a tlumený. Equalizer sice trochu pomůže,ale pořád to není ono. Na druhou stranu doma na pc to hraje úplně luxusně. Zvuk je vyvážený zpěv je velmi ostrý a je dobře rozumět kdo co zpívá, ale i přesto pořád cítím že by to chtělo slyšet více detailu, hold nejsou to sluchátka za 5000 a více. Asi by pomohla i nějaká ta zvukovka, ale k tem to sluchátku to fakt nemá význam. původně jsem za sluchátka chtel dát jen 1000 kč, ale tech 1500 za ně vůbec nelituji.
Pokud se někdo rozmýšlí, že by si je koupil na místo něčeho levnějšího, opravdu musím uznat, že to za to tyto sluchátka stojí a pokud chce poslouchat kvalitní zvuk (poměr cena výkon) tak je to jasná volba a určitě nebude zklamaný. Co se týče komfortu při nošení sluchátka sedí na hlavě velmi dobře a po delší době se uši potí jen velmi málo. Jediná věc co bude ale asi u všech sluchátek je, že pokud nosíte brýle počítejte s mírným až středním nepohodlím.
Doufám, že toto vlákno ještě někomu pomůže stejně jako mě.
PS: děkuji všem za příspěvky hlavně Emilu pastelkovi
Mikorot
Zilog Z8000

Zpět na Zvuk