Upgrade herního PC

Značkové počítače, sestavy v obchodech, počítače na míru

Upgrade herního PC

Příspěvekod Spidervepr » pon 01. kvě 2017 15:59:01

Zdravím všechny počítačové nadšence a prosím Vás o radu.
Mému současnému stroji bude na podzim už 6 let a začínám v mnoha hrách cítit, že už ani minimální detaily mu nedělají dobře. No a stát mi nedávno vrátil nějaký daně, tak bych je chtěl smysluplně využít a část použít na zlepšení PC :J

Sestava:
DESKA: ASUS Maximus IV Gene-Z stepping B3
PROCESOR: Intel Core i5 2500K 3,30GHz
CHLADIČ PROCESORU: GELID Solutions Tranquillo Rev. 2
PAMĚTI: Kingston HyperX blu 12GB DDR3 (kit 2x 4GB + 1x 4GB) 1333MHz CL9
GRAFICKÁ KARTA: Sapphire Radeon HD 6950 2GB DDR5
HDD: Seagate Barracuda 7200.12 3.5" 1TB
ZDROJ: Seasonic M12II-620W 80Plus Bronze
CASE: Lian Li PC-60FNW

Už od pohledu je jasné, že slabý článek je hlavně grafická karta. Pak asi i HDD a lehce snad procesor a starší a pomalejší verze pamětí.
Takže můj laický plán je vyměnit GK za tuto:
MSI GeForce GTX 1060 ARMOR 6G OCV1
a přikoupit SSD disk. V poměru cena x velikost a zajímavé parametry, mě zaujal tento:
ADATA SSD SU800 256GB
Uvažoval jsem o koupi menšího SSD a přikoupení ještě jednoho HDD, ale stávající deska má pouze 2x SATA 6GB konektory. A nevím jak dobrý je nápad zapojit HDD do SATA 3GB? Je to citelně ppomalejší nebo o tom mám uvažovat?
Varianta s větším SSD se mi líbí i z toho pohledu, že kromě systému bych tam rád dal i nějaké hry, které hraju nejčastěji a tam gigabajty lítají...
Byl bych rád, kdybyste mi poradili a řekli svůj názor jestli tento upgrade má smysl a jestli sestavu nebude brzdit procesor a paměti? Taky nová karta má novou sběrnici 3.0 a stará deska má jen 2.0. Načetl jsem si, že kompatibilní to je, ale co propoustnost staré sběrnice? Nebude to brzda? Zdroj by měl bý v pohodě, když nová GK má o dost menší nároky na napájení než stávající, která jede ve hrách prakticky pořád naplno.
Ještě bych měl dodat, že hraju na rozlišení 1080p a v budoucnu (možná po příštích daních =) ) bych rád pořídil ještě jeden monitor s vyšším rozlišením a dále v budoucnu bych rád postupně obměnil i zbytek sestavy.
Ale nějak se mi nechce dát 30K a více za nové herní PC, když mám pocit, že by toto mohlo za oněch 10K adekvátně pomoct.
Nebo se pletu?
Děkuju za každou odpověď, radu a připomínku.
Spidervepr
Intel 4004

Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Upgrade herního PC

Příspěvekod Emil Pastelka » stř 03. kvě 2017 0:49:54

Váš plán je OK a nákup zmíněných komponent má smysl. Paměti ani CPU brzdou nebudou, natož v rozlišení 1080p. PCIe 2.0 také nepoznáte. Trochu jsem se ztratil v popisu těch SSD/HDD. Pokud se budeme bavit o HDD jako o "tom mechanickém", pak rozdíl mezi 3GB a 6GB rozhraním nepoznáte ani při důkladném měření.
Emil Pastelka
AMD Duron

Poděkoval: 15 ×
Získaná poděkování: 120 ×

Re: Upgrade herního PC

Příspěvekod Spidervepr » pát 05. kvě 2017 18:05:59

Po zjištění, že zdejší forum již není tak aktivní, jsem otázku vznesl i na jiném foru, kde jsem pár rad dostal. I tak velmi děkuji za reakci.
Moje lehce zmatené vysvětlování disků jste pochopil naprosto přesně a děkuji za ujištění. Po doporučeních jsem vybral Kingston UV400 240GB. Druhý pevný disk ještě počká, ten můžu přidat kdykoliv.
GK jsem i přes doporučení na RX480/RX580 ponechal tu dle mého výběru. Stojí asi o +- 1.300,- více než 4GB varianty výše zmíněných, ale hra zdarma (Wildlands rád vyzkouším, když beta na mé stávající kartě byla těžce hratelná), MSI Cashback, mnohem lepší energetická náročnost (ne kvůli fin. úspoře, ale nárokům na zdroj atd.) a dobrá možnost kartu přetaktovat, mě přesvědčilo. Navíc mám pocit, že na kvalitní ovladače pro AMD si člověk počká déle než na ty od nVidie, ale to může být pocit =)
Každopádně ještě jednou díky za reakci :ano:
Spidervepr
Intel 4004

Poděkoval: 1 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Zpět na PC sestavy