Muze zdroj za praskani zvuku v PC?

Napájecí zdroje, skříně, casemodding, tuning, ...

Muze zdroj za praskani zvuku v PC?

Příspěvekod LGmarq » pon 25. led 2016 11:24:14

Ahoj, uz se na toto tema napsalo spoustu topicu, ale v podstate nikdy s resenim daneho problemu. Nicmene chci se zeptat na to, zda-li muze zdroj PC zpusobovat praskani zvuku?

Napadlo me to z techto duvodu: zkouseny 1) reprobedny jsou zapojene do zvukovky, 2) sluchatka na frontpanelu (jack) a 3) USB sluchatka (Cavimanus GX). Na vsech je praskani, ale jen ve hrach. Vypnul jsem integrovanou zvukovku v biosu, presto USB sluchatka praskaji dale. Jelikoz je to jenom ve hrach, skoro to vypada, ze problem nastava budto pri zahrati systemu (na stranu druhou je velmi kvalitni odvod vzduchu u bedny Fractal Design) nebo zvysenym vykonu (350w v zatezi). Zdroj mam CoolerMaster Silent Pro 700 (pouze 80Plus), ktery je ale 3 roky stary. Bezel prumerne 3hodiny denne.

Zkousel jsem vse mozne, ovladace, odinstalace kodeku, zmena frekvence na prehravani (16bit 44k na 24bit 96k a vsechny mozne dalsi kombinace), vyzkousel jsem PC zapojene jen do zasuvky (bez UPC), odpojil jsem prebytecna zarizeni (dalsi HDD/SSD, ventilatory).

Bohuzel nerozumim problematice praskani, resp. napajeni obecne, zda-li je to nejaka komponenta, nebo zdroj.

Sestava je mesic stara, nicmene nemuzu si vzpomenout, zda-li to delalo i na predchozi (kde byl stejny zdroj). Nikdy ovsem vykonnostni problemy nebo jakekoliv jine nestability (padani, restarty apod). Hlavni problemem je prave identifikace komponenty, ktera to dela, nevim co reklamovat a hlavne jak to dokazovat prodejci ;)
(nebo jestli je to jen SW problem?).

Asus Strix GTX980
Asus Z170-A
i7-6700

Diky
LGmarq
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Muze zdroj za praskani zvuku v PC?

Příspěvekod ifkopifko » pon 25. led 2016 13:48:26

Ahoj. No otázka je, čo to je "praskanie", skús to prípadne nahrať.

A tiež, v akých hrách to je, či to nie je vlastnosť zvukového prejavu danej hry. Keďže je to aj u USB zvukovky, pripadá mi to pravdepodobné.

Skús napríklad nasledovný pokus: Zvuky hry stiahni na minimum/nulu v nastaveniach hry. Pusti si nejakú hudbu na pozadí v prehrávači (nejakú mp3 alebo čo) a potom zapni hru, ktorá pobeží bez zvuku... že či bude "praskanie" aj v tej hudbe.
ifkopifko
Moderátor

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 22 ×

Příspěvekod LGmarq » úte 26. led 2016 1:49:21

ifkopifko píše:Ahoj. No otázka je, čo to je "praskanie", skús to prípadne nahrať.

A tiež, v akých hrách to je, či to nie je vlastnosť zvukového prejavu danej hry. Keďže je to aj u USB zvukovky, pripadá mi to pravdepodobné.

Skús napríklad nasledovný pokus: Zvuky hry stiahni na minimum/nulu v nastaveniach hry. Pusti si nejakú hudbu na pozadí v prehrávači (nejakú mp3 alebo čo) a potom zapni hru, ktorá pobeží bez zvuku... že či bude "praskanie" aj v tej hudbe.

diky, s tou hudbou me to vůbec nenapadlo. Mezi tim sem koupil novy zdroj, takze muzu rict odpověď na otázku...minimalne v mym pripade zdroj nemůže za praskani ;)

Stahnul sem zvuky ve hre a pustil mp3. Ta dělala to same (praskani).
Tady jsem nahral na mobil praskani https://youtu.be/I9als83s8J4
Pokud jsem to nahraval přes shadowplay, praskani nebylo. Taky jsem si vsiml, ze pokud vypnu VSYNC, tak praskaniho je mnohonasobne vice, při zapnutem VSYNC pak sem tam praskne.

Asus shodou okolnosti vydal spoustu updatu k desce, bios (s microcode updatem - vypadalo slibne), update sw i fw pro usb, novy realtek ovladace...super. ale ani jedno nezbralo.

Takze karta, nebo deska. Nevim proc, ale napadlo me snížit frekvenci DRAM (mam 3000mhz corsairy). Mel jsem je nastavene na 2800, snizil jsem je na 2400mhz a praskani zmizelo....nechci to zakriknout, ale asi problém vyresen. Coz je super, ale vůbec tomu nerozumim, proc ;) teoreticky se to neprotahlo skrz sbernici, tak to dělalo tyhle problémy...

Kazdopadne moc diky, timhle si me navedl spravnym smerem :bravo:
LGmarq
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Příspěvekod ifkopifko » úte 26. led 2016 9:17:13

Tak to je už riadna haluz. Nenapadlo by mi, že za to môže RAM. :D Nestabilita RAM síce môže spôsobovať všeličo, ale praskanie zvuku a pri tom žiadne iné typické príznaky (padanie programov, systému, atď)?

Každopádne dobrá práca... asi... snáď to bolo ono a neraduješ sa predčasne, lebo mi to vôbec nejde do gebule, prečo by za to mohla RAM... a to len v hernej záťaži. :)
ifkopifko
Moderátor

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 22 ×

Zpět na Skříně a zdroje