Skrin na server - hodne disku, dobra manipulace s nimi

Napájecí zdroje, skříně, casemodding, tuning, ...

Skrin na server - hodne disku, dobra manipulace s nimi

Příspěvekod Jirk4 » stř 31. říj 2012 16:36:03

Smutna chobotnice hleda novy domov.

Obrázek

Pozadavky:
pozice pro min. 6x HDD (lepe ale 8x HDD) s dobrou manipulaci (vymena disku) a chlazenim
rozumna cena (cca do 2000 Kc) a kvalita (predchozi skrin CM330, ktera by stacila ale ta manipulace je desna)
normalni design

A tak asi...
profil: [url]http://bit.ly/2j6FRrX[/url]
Jirk4
Intel Pentium D

Poděkoval: 3 ×
Získaná poděkování: 1 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Skrin na server - hodne disku, dobra manipulace s nimi

Příspěvekod berazde » stř 31. říj 2012 22:22:27

Co třeba Fractal Design Arc Midi? Pozice pro 8 disků, dva oddělené vyjímatelné koše, kvalitní konstrukce, dobré chlazení atd.

edit:// Ani tenhle Antec nevypadá špatně.
berazde
Cyrix 6x86MX

Poděkoval: 2 ×
Získaná poděkování: 9 ×

Příspěvekod Pavel Boček » ned 04. lis 2012 18:05:26

Skříně Fractal jsou IMHO shit. Stačilo mi jednou mít v ruce R3ku a už to nechci. Na servery odjakživa Chieftec. Problém trochu je, že krapet zaspali a nemají nic se zdroje dole. No zas na server se to taky nehodí, dřív nebo poděj by se tam ucpal filtr jelikžo se očekává, že se o to nikdo starat nebude ;)
[url=http://www.hwworld.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=254:boinc-team-cz&catid=27:boinc&Itemid=144]BOINC Team CZ[/url] (oficiální stránka)
[url=http://forum.cnews.cz/viewtopic.php?f=45&t=17227]sestavy[/url]
HW: Ruger LCP (9 mm Browning), Saab 9000 CDE 2.3i (110 kW, poctivý auto, projde generálkou)
Pavel Boček
Nepřizpůsobivý

Získaná poděkování: 16 ×

Příspěvekod Adam Kahánek » pon 05. lis 2012 16:09:27

Pavel Boček píše:Skříně Fractal jsou IMHO shit. Stačilo mi jednou mít v ruce R3ku a už to nechci.

Můžu být tak smělý a zeptat se, kolik těch skříní Fractal ti prošlo rukama? :roll:
AMD Phenom II X4 955 BE|Noctua NH-U12P|Otternase LN2 Pot|MSI 890FXA-GD70|MSI R5870 Lightning|Super Talent Performance 2000MHz CL8|Samsung HD250HJ|Samsung HD322HJ|WD1600JS|Gigabyte ODIN GT 800W|LG GH22NS50|Dell E2210H|Genius SP-HF1100X
Adam Kahánek
Intel Pentium Pro

Poděkoval: 4 ×
Získaná poděkování: 13 ×

Příspěvekod Pavel Boček » čtv 08. lis 2012 19:06:21

Jak jsem řekl, R3, R4 je totéž a soudě dle fotografií a parametrů těch ostatních to bude jedna sorta (a jo, fakt, existují ukazatele kvality skříně, které člověk pozná z fotky). Za ty prachy by člověk brečel co dostane.

Ovšem fakt je, že na trhu je skříní co bych spočítal na prstech jedné ruky co by mi vyhovovaly bez kompromisů. Nakonec normálně zakotvím u Cooler Masteru. Mají v nabídce strašně moc šmejdů a designových výplachů mozku, ale mezi nimi existuje několik jednotek dobrých skříní, což jsem zprvu nečekal ;)

ADD// radši se ani nenadechuj, výlevy o tom, kolik ti jich prošlo desítek rukama nejsou nijak relevantní, jelikož jako 90% lidí ty (nejen pro mne kritické) nedostatky ani nevnímáš, nebo když už jo, tak je tak nebereš, tak je mi tvoje hodnocení na nic. Ovšem např. na R3 jsou prostě prvky, které jsou horší než na všech no-name sráčích co jsem kdy v životě měl v ruce, takže to je prostě neodpustitelné a ta firma u mne skončila.
[url=http://www.hwworld.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=254:boinc-team-cz&catid=27:boinc&Itemid=144]BOINC Team CZ[/url] (oficiální stránka)
HW: Ruger LCP (9 mm Browning), Saab 9000 CDE 2.3i (110 kW, poctivý auto, projde generálkou)
Pavel Boček
Nepřizpůsobivý

Příspěvekod Oggi09 » čtv 08. lis 2012 21:00:09

A které jsou to
Pavel Boček píše:ty (nejen pro mne kritické) nedostatky
?
Oggi09
Intel Pentium MMX

Získaná poděkování: 56 ×

Příspěvekod Pavel Boček » čtv 08. lis 2012 21:11:33

Např. gumovost spíš než tuhost celého zadního dílu se záslepkami (odhadem tak 2/3 skříní). Normálně bych čekal, že skříň bude oporou pro osazené karty, zvlášť pro dlouhé těžké grafiky. V reálu tam kokot výrobce navrtá milion děr a celý zadek je jak z papíru a výsledkem je, že osazené karty drží pohromadě skříň. Takže to máme tepelné a dvojí mechanické namáhání, v kombinaci s RoHS to dopadlo tak, jak to dopadlo.

Dále, celý plechový díl pod základní deskou. Opět, čekal bych, že to bude desce dávat oporu. V případě R3 se jedná o papír, takže zatlačení jakéhokoli kabelu do konektoru rovná se prohnutí ZD nehorázným způsobem a tak 20 % šanci nenávratné destrukce desky, opět díky RoHS samozřejmě. Horší vlastnosti tohoto dílu jsem ještě u žádné jiné skříně ve svém životě neviděl.

U R3 je celkově celá konstrukce naprosto zoufale neodpovídající hmotnosti. Ono se totiž několik kilo (a asi značná část ceny skříně) z celé hmotnosti nasypalo do bočnic, kde je jakási velmi hutná hmota. To je sice hezké z hlediska hluku, ale skříň by neměla být držena pohromadě bočnicemi. Bez nich se Define R3 dá jednou rukou zkroutit do roztodivných tvarů.
Pavel Boček
Nepřizpůsobivý

Příspěvekod Adam Kahánek » pát 09. lis 2012 1:27:57

Pavel Boček píše:ADD// radši se ani nenadechuj, výlevy o tom, kolik ti jich prošlo desítek rukama nejsou nijak relevantní, jelikož jako 90% lidí ty (nejen pro mne kritické) nedostatky ani nevnímáš, nebo když už jo, tak je tak nebereš, tak je mi tvoje hodnocení na nic. Ovšem např. na R3 jsou prostě prvky, které jsou horší než na všech no-name sráčích co jsem kdy v životě měl v ruce, takže to je prostě neodpustitelné a ta firma u mne skončila.

No jistě, co jiného by člověk od mistra Bočka taky mohl čekat. Takže praktické zkušenosti lidí s těmi skříněmi jsou vlastně nepodstatné, jelikož pan Boček je takový velký odborník a důležitý člověk, že jiný jak jeho názor nepřipadá v úvahu. Můžete mi, pane Boček, vysvětlit, proč bych jako neměl vnímat nedostatky skříní? Obviňujete mne snad z neobjektivnosti? Upřímně, ani mne Vaše reakce nepřekvapila mistře, protože Vy jste ten neomylný a důležitý, podle něhož je téměř vše odpad. Mnoho lidí už Vaše výstřední a idiotské názory zná, takže se zase můžete vrátit tam, odkud jste přišel a neoxidovat na tomto fóru. Děkuji.
AMD Phenom II X4 955 BE|Noctua NH-U12P|Otternase LN2 Pot|MSI 890FXA-GD70|MSI R5870 Lightning|Super Talent Performance 2000MHz CL8|Samsung HD250HJ|Samsung HD322HJ|WD1600JS|Gigabyte ODIN GT 800W|LG GH22NS50|Dell E2210H|Genius SP-HF1100X
Adam Kahánek
Intel Pentium Pro

Příspěvekod Pavel Boček » pát 09. lis 2012 1:47:17

Jaká praktická zkušenost? Že v životě neviděli, jak se to dělá lépe, že nemají ponětí proč je to na hovno, protože vůbec nevidí do elektroniky a v neposlední řadě, že za to dali tři litry, tak to prostě je über a přesto nejede vlak? Ale notak, s tím na mě nechoď :roll:

Ano, když to tak na sebe práskáš, jsi nekompetentní. Např. v recenzi R4 ses těch průserů co ta skříň má ani nedotkl, ale není divu, na polovinu těch věcí jsi ani nemohl narazit když nedošlo k plné montáži skříně.

Nikde neříkám, že jsem neomylný a takové :shit: , mám jen přísná kritéria a nebojím se říct, když je něco šmejd a nesplňuje je to i tam, kde jsou z toho ostatní na větvi. Ohledně toho zbytku, chlape, buď se začni v diskuzi chovat normálně, nebo se na to vyser. To vážně EHW tak klesl, že drží lidi co dokážou vyprodukovat tohle? Eště doufám někdo přiběhne a začne to tu cenzurovat, to se teprv ukáže, zač je toho loket. :lol:
Pavel Boček
Nepřizpůsobivý

Příspěvekod Adam Kahánek » pát 09. lis 2012 7:21:44

Ne, akorát jsi člověk, kterého z duše nenávidím a klidně to dám veřejně najevo a teda můžu říct, že jsi jediný takový. Mám tě a těch tvých chytrých řečí už plné zuby. No a nejsem teda sám (nemluvím teď jen o redaktorech). Ono když se podíváš, nikdy jsem neměl potřebu se v diskuzi vyjadřovat takhle, jen u tebe, takže se v diskuzích, kromě těch s tebou, chovám slušně.

Mohl bys být laskavě konkrétní a nemít řeči okolo jako tradičně? My recenzujeme skříně pro NORMÁLNÍ LIDI a ne pro inteligenty Bočky, kterým se nelíbí plech o milimetr kratší. Měkčí konstrukci, což je imho největší nedostatek Define, jsem zmínil, jenže ta se projeví jen po odstrojení, kdy to zajímá dost málo lidí, jelikož jen do toho fláknou PC a tím končí. Potom ho maximálně přenesou, kdy je právě ta pevnost už ok. Jen tak na okraj, měl jsi už v rukách Define R4, že si dovolíš ji hodnotit? A to, že ji dokážeš z pohledu kvality provedení zhodnotit (a odsoudit) podle fotek, s tím na mě opravdu nechoď. To, že tobě něco nevyhovuje, neznamená, že to bude nevyhovovat i normálním lidem, to si laskavě uvědom, než začneš sířit takové bludy, že Fractaly jsou odpad. To je, jako bych řekl, že všechny Cooler Mastery jsou odpad, protože mi u nich něco nevyhovuje. Ono, kdyby byly odpad, horko těžko by v recenzích dopadaly tak dobře (jedině by teda všichni redaktoři, co je testovali a chválili, byli podle tebe neobjektivní) a lidi, co si je koupili, by je tak chválili (neobjektivní lidi? :lol: ). ;)

Na závěr budu rád, když toto fórum opět opustíš tak, jako to bylo ještě donedávna, než ses tady opět zjevil (z DIIT tě vyhodili nebo co?). Byl tady svatý klid.
Adam Kahánek
Intel Pentium Pro

Příspěvekod Pavel Boček » pát 09. lis 2012 7:27:41

Člověče, zajdi radši k psychologovi, ty to fakt potřebuješ :hand: Plech o milimetr kratší? Tomu krámu chybí minimálně pět, spíš deset centimetrů na výšku aby se vůbec dalo použít tu slavnou díru nahoře…jedna novinka: kdybys zvednul prdel a šel do toho namontovat ventilátory do VŠECH pozic co to má, tak pochopíš, o čem mluvím.
Pavel Boček
Nepřizpůsobivý

Příspěvekod Adam Kahánek » pát 09. lis 2012 7:32:28

Vidíš a já mám pro tebe novinku, že jsem to vyzkoušel, protože jsem chtěl něco otestovat. Takže než začneš vynášet závěry, tak si ověř svoje informace. ;)

A čeho se to má vlastně týkat? Místa je nahoře relativně dost a i přes osazení Noctuy NH-D14 se tam ventilátory v pohodě vlezou. Nebo snad narážíš na to, že se zvedne hlučnost? No to by bylo opravdu nečekané.
Adam Kahánek
Intel Pentium Pro

Příspěvekod Pavel Boček » pát 09. lis 2012 7:39:04

Nedá se manipulovat s kabely té perforaci nahoře. Měl jsem tam jen samotný ATX 12 V a napájení větráků a bylo to úplně v prdeli. Nakonec ta gumová kravina vypadla a po dvou minutách marného snažení se o nacpání jí zpět jsem to mrsknul někam do kouta. K čemu to celý je když se to nedá použít? Proč maj sakra výrobci dycky strach udělat to trochu větší? Ve skříni musí být místo aby se v ní dalo pracovat…
Pavel Boček
Nepřizpůsobivý

Příspěvekod Adam Kahánek » pát 09. lis 2012 12:03:40

To chce ale kdyžtak myslet dopředu a protáhnout si tam ten kabel ještě předtím, než osadíš desku. V Define R4 je tam toho prostoru dost a zapojit přídavné napájení pro procesor není problém, jen ho musíš protáhnout předtím, než tam dáš desku. A navíc je v tomhle Fractal nadprůměrný, jelikož existuje hodně skříní, kde po osazení horního větráku nemáš už žádnou šanci přídavné napájení připojit.

Každopádně souhlasím s tím, že ty gumové průchodky jsou nešikovné a mohou vypadnout. Oproti R3 jsou ale o dost lepší a když jsem protahoval kabely v R4, tak jsem se občas celkem divil, že to nevylítlo.
Adam Kahánek
Intel Pentium Pro

Příspěvekod Pavel Boček » pát 09. lis 2012 21:20:45

No a co když měním zdroj, to budu vydělávat desku? No to snad né, nejsme ani v Mini-ITX segmentu, ani v 90. letech aby to člověk musel celý rozdělat když chce udělat nějakou prkotinku…
Pavel Boček
Nepřizpůsobivý

Příspěvekod Adam Kahánek » pát 09. lis 2012 21:37:21

Naštěstí běžní lidi zdroje moc často nemění. Pokud má člověk osazený nějaký malý chladič na procesor, tak se to dá bez vytahování čehokoliv, ale to platí pro případ, kdy např. mění ten zdroj, ale pokud by osazoval nové PC, tak je lepší to protáhnout a zapojit ještě předtím, než dá desku do skříně. Pokud tam má ale takové monstrum jako NH-D14, tak se to minimálně bez sundání chladiče bude dělat dost blbě a budou u toho padat dost sprostá slova.
Adam Kahánek
Intel Pentium Pro

Příspěvekod Pavel Boček » pát 09. lis 2012 21:42:16

Proto je základ mít disky z boku :)
Pavel Boček
Nepřizpůsobivý

Příspěvekod Jirk4 » sob 16. pro 2017 1:28:42

berazde píše:Co třeba Fractal Design Arc Midi? Pozice pro 8 disků, dva oddělené vyjímatelné koše, kvalitní konstrukce, dobré chlazení atd.

edit:// Ani tenhle Antec nevypadá špatně.

Kurna to snad ani neni mozne, skrin ktera mela byt docasna vydrzela 5 let. Ale koupil jsem Fractal (nakonec Mini) a je to naprosta pecka. :D Disku se tam vejde 6x + 2x do 5.25" pozice, coz by mohlo stacit, aktualne jich mam prave 8 s vyhledem na zredukovani. :)
profil: [url]http://bit.ly/2j6FRrX[/url]
Jirk4
Intel Pentium D

Poděkoval: 3 ×
Získaná poděkování: 1 ×

Příspěvekod berazde » pon 18. pro 2017 9:56:31

Jsem rád, že dobře slouží :)
berazde
Cyrix 6x86MX

Získaná poděkování: 9 ×