Vadný zdroj ?!?!

Napájecí zdroje, skříně, casemodding, tuning, ...

Vadný zdroj ?!?!

Příspěvekod Mikorot » stř 06. zář 2017 14:24:02

Ahoj potřeboval bych radu. Při testování PC jsem si všim, že OCCT mi na 12 V větvi ukazuje 11,2V a při zátěži dokonce pod 11V. Tím jsem se zhrozil a rozhodl se prověřit zdroj. Hned jsem se kouknul do biosu, kde bylo napětí vpořádku okolo 12,2 V. zkusil jsem nějeké jiné programky, ale všechny ukazovaly opět 11,2-11V (jak v zátěži tak bez). Rozhod jsem se udělat test powersuply v programu OCCT. Po 20 s se pc vyplo(ne modra smrt!!!)a po cca 3-5 S se začlo samo zapínat. Zkusil jsem to pak znova několikrát a pokaždé se PC vyplo do 30s. V te době ukazuje Occt na 12V větvi jen 10.8V a pak konec. Proto jsem koupil multi metr. A změřil 12V větev. A co jsem naměřil??
Správných 12.20 -12.22V a 5,06-5,07V na 5v větvi v zátěži i bez (i před vypnutím). Dále jsem se díval na odběr a pokaždé se pc výplo při překročení odběru cca 430 W. Takže bych potřeboval poradit jestli dát na test powersuply od OCCT a nebo v tom nehledat vědu? A nebo koupít nový zdroj ??

Jinak bych měl ještě jednu otázku a to, pokud má zdroj výkon 600 W čili by měl utáhnout komponenty s celkovým součtem 600W a reálná spotřeba může být třeb spotřeba 700-800 W dle učinnosti zdroje, pravda ??

PS: Pc je stabilní a v náročných hrach je odběr max 310 W.Pouze occt dokáže vytížít sestavu více(co jsem pozoroval).

PC I5 4670K oc 4,5 GHZ, 16Gb ram, R9 280 X OC, 2xHDD, 1x SSD,Vodnik,Tuning světla cca 45 W. ZDROJ ModXStream Pro 600W cca 5 let starý.
Naposledy upravil Mikorot dne čtv 07. zář 2017 14:44:50, celkově upraveno 1
Mikorot
Zilog Z8000

Poděkoval: 8 ×
Získaná poděkování: 2 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: Vadný zdroj ?!?!

Příspěvekod SpaceExplo » čtv 07. zář 2017 10:25:18

Pokud je tvuj zdroj celym jmenem OCZ ModXStream Pro 600W, pak doporucuji precist nasledujici recenzi: http://www.hardwaresecrets.com/ocz-modx ... ly-review/
Predevsim v kapitole 7 "Load Tests" je psano, ze pri testu plnyho odberu 600W se zdroj 2x vypnul.

Co se odberu tyce, tak ano - melo by to byt tak, ze pokud je zdroj certifikovan na 600W, tak to je vystupni/dodavany vykon a odber ze site je povysen o obracenou ucinnost -> napsany je to kostrbate, ale smysl to dava, priklad: pokud je odber 300W a zdroj ma pri tom odberu ucinnost 80%, tak ze site se bude brat 300/0,8 = 375W.

Obecne se da rici, ze se bezne prodavaji zdroje, ktere neumi dodat deklarovany vykon - jsou to proste levny smejdy :-( Je mozne (rikam mozne, nikolik jiste), ze je to pripad tveho zdroje a pro to se chova jak se chova.

Psal jsi, ze "chcipa" u 430W, ale ze odber ve hrach mas maximalne 310W - pokud je tedy vsechno stabilni a 5 let to vydrzelo, tak bych to asi nechal s tim PC dozit.

Jedna vec by me ale zajimala - kdyz si prectec tu recenzi, vsimnes si, ze vykon je rozdelen do vetvi a 12V1, 12V2 atd.. Mozna by stalo za to, zkontrolovat kabelaz a podivat se, jestli mas ruzna pripojena zarizeni (svetla, HDD) nejak "rovnomerneji" pripojeny na ruzny kabely.
SpaceExplo
NexGen Nx586

Poděkoval: 11 ×
Získaná poděkování: 36 ×

Příspěvekod Mikorot » čtv 07. zář 2017 21:48:48

Jako jde mi spíše o to abych ted nešetřil na zdroji a on mi s sebou nevzal celou sestavu. jinak na jednu větev mam připojeny HDD a SSD a na druhou Světla a ventilaroty + čerpadlo. Ale možná jsem našel viníka, do grafiky s 2X8 pin, mám zapojeny 1x8 a 1x6 pin.
Mikorot
Zilog Z8000

Příspěvekod SpaceExplo » čtv 07. zář 2017 21:57:14

Tak ta grafika je rozhodne zajimava myslenka. Teoreticky by ta mohla byt duvod, proc se to pri OCCT vypina - zkus to a uvidis.

Zdroj, stejne jako jakkakoli jina elektronika, muze chcipnout kdykoli - a je skoro jedno jestli je novej nebo starej :-( Ja chapu, ze chces nejakou utechu nebo odhad - ale realne se to proste neda rict. Ano, u novyho je vyssi sance, ze vydrzi, ale taky muze prijit vadnej a odpali to vsechno na fleku :-(
SpaceExplo
NexGen Nx586

Poděkoval: 11 ×
Získaná poděkování: 36 ×

Příspěvekod Mikorot » čtv 07. zář 2017 22:09:51

Asi jsem blazen, ale nikde nemůžu najít kabel pci express samec / samec 6+2 pin všude jsou jen prodlužky a nebo redukce, ale vše je 8 pin power nebo 4+4 , čili to do te grafiky nijak nenacpu. To si fakt v dnešní době budu muset koupit 2 kabely a vyrobit si svůj vlastní kabel ??????
Mikorot
Zilog Z8000

Příspěvekod Mikorot » pát 22. zář 2017 9:12:23

Tak konečně se mi pdařilo najít čas a zjistil jsem, že zdroji už nic nepomůže a pro náročnější karty potřebuji jako je ted koupená R9 290 4Gb oc NOVÝ ZDROJ !!! Aktuální zapojení přes 2 zdroje :-)

Můžete mi poradit jaký zdroj by byl good. Jde mi hlavně o kvalitu/ cena/výkon a záruku. Nejlepe s částčne nebo úplně odpojitelnými kabely. Mám v plánu k této r9 290 později bud dokoupit ješte jednu r9 290 a nebo v budoucnu 2x RX 580. Ted činí moje spotřeba v zátěži (cpu + gpu) cca 400-450 w (idle 150 W)čili s další kartou by zdroj by měl být 750w při good cecě i 850 W.

Koukal jsem se na Seasonic FOCUS Plus 750 Gold a Seasonic FOCUS Plus 850 Gold (za min příplatek 100w navíc)
Podle recenzí je tento zdroj hodně dobrý, ale byl bych rád kdyby stál o něco měně .
Takže se vás ptám jaký máte názor na tento zdroj a na jeho cenu a jaké by jste mi za něj navrhli další alternativy ??
Mikorot
Zilog Z8000

Zpět na Skříně a zdroje