zapojení chladiče

Chladiče procesorů, grafik, pevných disků, vodní chlazení, ...

zapojení chladiče

Příspěvekod wever » úte 23. zář 2014 10:14:59

Dneska když jsem zapnul PC, tak jsem zjistil, že jeden ventilátor (ten co je víc vzadu) na chladiči grafiky se netočí. Zřejmě se netočil ani včera, protože když jsem včera v noci vypul PC tak chladič byl hodně horký.
http://www.czc.cz/arctic-accelero-twin- ... 12/produkt
Ale konnektor byl zapojený a já ho nevytahoval.
čtyřpinový kabel od ventilátoru je černý,červený,zelený,modrý a na něj je paralelně napojený třípinový černý, červený, zelený. Třípinový byl zapojený do kabliku od zdroje, na černý a bílý. Na co jsou tedy ty dvě zásuvky, proč jeden má tři a druh čtyři piny? Kam by se měly správně zapojit? Je možné či správné to zapojit do sys. fan a případě hluku regulovat otáčky? Já totiž původně hledal odkud vychází hluk a to jak byl horký chladič, nic jsem nehrál jen zkoušel nainstalovat program ve Windows.
wever
Intel 80386 DX

Poděkoval: 4 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: zapojení chladiče

Příspěvekod NAJA » úte 23. zář 2014 18:32:29

Trhni si nohou , na jeden a ten samý dotaz , jen jinak položený jsi založil dvě vlákna :zed: :zed: :zed:
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Poděkoval: 5 ×
Získaná poděkování: 142 ×

Příspěvekod wever » úte 23. zář 2014 21:41:16

tento dotaz se netýkal primárně regulace otáček ale těch konektorů na grafice, to druhé téma se týká systémových ventilátorů, těch co odvádí teplo z casu. Já nevěděl, že chladič grafiky = systémový ventilátor, což jsem teď vydedukoval z tvoji reakce
wever
Intel 80386 DX

Příspěvekod NAJA » stř 24. zář 2014 7:12:04

wever píše:tento dotaz se netýkal primárně regulace otáček ale těch konektorů na grafice, to druhé téma se týká systémových ventilátorů, těch co odvádí teplo z casu. Já nevěděl, že chladič grafiky = systémový ventilátor, což jsem teď vydedukoval z tvoji reakce

Stále jedno a totéž téma : CHlazení , regulace otáček , zapojení fanů , konektory na fanech .
Je tam něco co chybí nebo nadbývá ?

Když má deska čtyřpinové konektory tak je logické použít i čtyřpinový ventilátor . To je k PWM řízení otáček a jen některé desky s PWM uměly řídit otáčky i napětím .
Pokud má deska třípinové konektory tak reguluje otáčky napětím . K této desce se připojují třípinové ventilátory .
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod wever » stř 24. zář 2014 21:31:22

Ale toto vlákno se týká grafiky, takže ohledně chladiče twins accelero turbo píšu sem. Ta grafika přeci neví nic o tom ventilátoru teď mi to došlo, že to vlastně je na samostatném obvodu a s gragikou to není nijak spojené. Takže ten ventilátor je asi vadný, i když nechápu co se na něm mohlo pokazit, že se netočí.
wever
Intel 80386 DX

Příspěvekod NAJA » čtv 25. zář 2014 6:17:46

wever píše:Ale toto vlákno se týká grafiky, takže ohledně chladiče twins accelero turbo píšu sem. Ta grafika přeci neví nic o tom ventilátoru teď mi to došlo, že to vlastně je na samostatném obvodu a s gragikou to není nijak spojené. Takže ten ventilátor je asi vadný, i když nechápu co se na něm mohlo pokazit, že se netočí.

Mám ti to okopírovat nebo budeš furt tak hloupě pindat ?
Ve vedlejším vlákně se ptáš na možnost zapojení fanů grafiky do deskoveho konektoru sysfan .
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod wever » pát 26. zář 2014 11:48:46

Si ochotný mi poradit jaký ventilátor si pořídit na grafiku? Mám teplotu 67° když hraju hru. ASUS ATI 4870 - EAH4870/HTDI 512MB DDR5
wever
Intel 80386 DX

Příspěvekod NAJA » pát 26. zář 2014 18:09:04

Ale 67°C v zátěži je přeci velmi dobrá teplota !
A poradit ventilátor ti nemůžu pokud nebudu vědět jaký tam je chladič .
Pokud je to tahle : http://www.alave.cz/asus-eah4870-g-htdi ... i:p:214967
Tak jedině vyměnit celý chladič : Arctic Accelero S1 PLUS , Arctic Cooling Accelero Twin Turbo III atd.

Ale já bych šel do tohoto monstra protože ho můžu směle dát i po upgrade na novější grafiky , k němu si koupíš 2 pomaloběžné fany a máš vystaráno : http://www.alza.cz/alpenfohn-peter-2-d524157.htm
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod Tomix » sob 27. zář 2014 1:45:52

Raději Raijintek Morpheus, pokud jsme u extrémních řešení (pokud vím, tak Morpheus je nejvýkonnější vzduchový chladič GPU).

Třeba tady:
http://www.tiphardware.cz/chlazeni/vga-chlazeni-pro-graficke-karty/na-grafickou-kartu/raijintek-morpheus-heatpipe-vga-cooler.html

Ventilátory jsou v balení.
Core i5 4670K | Scythe Mugen 4 | GTX 760 Hawk | Asus Gryphon Z87 | 16 GB DDR3L Crucial VLP | Delta DPS-500QB | Samsung 840 EVO | Mionix Avior 8200 | NEC EA244WMi | Denon PMA-720AE | Asus Zenbook UX303LA-R4390H
Tomix
Moderátor

Poděkoval: 54 ×
Získaná poděkování: 246 ×

Příspěvekod wever » sob 27. zář 2014 2:27:45

Je tam namontovaný Arctic Accelero Twin Turbo, ale jede jen jeden ventiláror který je navíc hlučný. Je pro mě důležité, aby byl tichý.

Alpenföhn Peter 2 to už je moc drahé, to by bylo pro výkonnou grafiku, ale tahle co tam je jen obyč. i když se v grafikách nevyznám, myslím že nebude mít velký rating, ale hry na ní jdou hrát krásně.

Ta grafika Arctic Cooling Accelero Twin Turbo III vypadá dosti rozměrně a nevím jestli by se mi tam vešla, když na procesoru budu mít chladič freezer 13
http://www.arctic.ac/eu_en/freezer-13.html
který je dost široký. Cena chladiče Arctic Turbo II , III a ty další větší než jsem doufal. Ale asi nic jiného nezbude. Nejspíš teda půjdu do Arctic Turbo II, pokud neexistuje ještě nějaká levnější a stejně tichá varianta.
wever
Intel 80386 DX

Příspěvekod NAJA » sob 27. zář 2014 9:56:02

Tomix píše:Raději Raijintek Morpheus, pokud jsme u extrémních řešení (pokud vím, tak Morpheus je nejvýkonnější vzduchový chladič GPU).

Třeba tady:
http://www.tiphardware.cz/chlazeni/vga-chlazeni-pro-graficke-karty/na-grafickou-kartu/raijintek-morpheus-heatpipe-vga-cooler.html

Ventilátory jsou v balení.

Pokud vím tak oba mají udávaný výkon 360W !
Ve kterém kšeftě mají v balení ty fany ?
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod NAJA » sob 27. zář 2014 10:17:37

wever píše:Je tam namontovaný Arctic Accelero Twin Turbo, ale jede jen jeden ventiláror který je navíc hlučný. Je pro mě důležité, aby byl tichý.

Alpenföhn Peter 2 to už je moc drahé, to by bylo pro výkonnou grafiku, ale tahle co tam je jen obyč. i když se v grafikách nevyznám, myslím že nebude mít velký rating, ale hry na ní jdou hrát krásně.

Ta grafika Arctic Cooling Accelero Twin Turbo III vypadá dosti rozměrně a nevím jestli by se mi tam vešla, když na procesoru budu mít chladič freezer 13
http://www.arctic.ac/eu_en/freezer-13.html
který je dost široký. Cena chladiče Arctic Turbo II , III a ty další větší než jsem doufal. Ale asi nic jiného nezbude. Nejspíš teda půjdu do Arctic Turbo II, pokud neexistuje ještě nějaká levnější a stejně tichá varianta.

1) nevyměnitelnost jednoho poškozeného fanu je problém těchto výrobků (Twin Turbo atd...)
2) jestli tedy nutně chceš šetřit tak se raději pusť do domácí opravy .
Sundej ten plastový rámeček s ventilátory , kup si dva fany a rozdvojku k napájení : http://www.czc.cz/c4arbubdbchpea98ric5hec8gd/seznam
Fany přichytíš stahovacími páskami a ventilátory zapojíš do konektoru na desce , třeba sysfan .
Než bych to TwinTurbo vyhodil tak bych to zkusil takhle , cca330 kaček ;)

p.s. Docela dlouho ti trvalo než jsi napsal co máš za chladič na té grafice :hmm:
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod wever » sob 27. zář 2014 11:13:26

Já to psal hned na začátku, první příspěvek, ale není to dvojka, ale jednička.
wever
Intel 80386 DX

Příspěvekod NAJA » sob 27. zář 2014 16:30:02

Rady jsi dostal , jak dražší tak levnější . Jak se zařídíš je už jen na tobě .
:zed:
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod wever » sob 27. zář 2014 21:47:49

74°C bez větráku je stále v pohodě? To se tak zahřálo jak jsem hrál Call of Duty 4 - Modern Warfare. Je to tak výrazně tišší. Když sem odmontoval větrák od pasivu, tak se zdá že jede tiše... Příjde mi škoda kupovat nový chladič. Jinak mimo hru 69°C.
wever
Intel 80386 DX

Příspěvekod NAJA » ned 28. zář 2014 8:42:28

Děláš ze sebe troubu často a rád ?
Co ještě chceš vědět ?
Co ještě máme vydedukovat z tvých neúplných informací ?
Nejprve to bylo 67°C teď už je to 74°C .
Který ventilátor jsi sundal ? Jeden poškozený nebo celé plato a teď jedeš pasívně ?
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod wever » ned 28. zář 2014 10:05:43

Pasiv jsem nechal, sundal jsem ten větrák.

Edit: Tak jsem ho tam dal zase zpátky. Rozdíl teplot je dost velký. Oddělal jsem vrtuly ventilártoru, kápl tam malou kapku oleje a už to jede zase docela tiše, sice ne tak ticho jako bez větráku, ale je to lepší.
wever
Intel 80386 DX

Příspěvekod NAJA » ned 28. zář 2014 17:08:00

Alespoň , že jsi nechal pasív .
Co kdyby jsi poslal odkaz na ten tvůj chladič ať se dobereme nějakého konce . Těch chladičů s označením TwinTurbo je docela dost tak si ho najdi na netu a odkaz sem nakopíruj ať se podívám . Doteď nevím jestli má jeden nebo dva fany (vrtule jak jsi to nazval) HD4870 není grafika na pasívní provoz a taky kdo ví jak to máš ve skříni se vzduchem .
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Příspěvekod wever » stř 01. říj 2014 14:08:51

Ale na netu jsem ho už nenašel. Není to ani arctic accelero twin turbo II, ani III, je to prostě ta první verze arctic accelero twin turbo. Dva větráky. Skříň je dobře větraná 4mi větráky.
wever
Intel 80386 DX

Příspěvekod NAJA » stř 01. říj 2014 16:31:02

Aha nenašel , tak jako já .
Takže když sundáš ty originál ventilátory tak jak jsi to už udělal , tak si tam dáš tolik fanů tak velkých aby to pokrylo celou plochu pasívu a máš vystaráno .
Ale to už jsem ti jednou napsal , takže to můžeme tady uzavřít .
NAJA
AMD Athlon 64 X2

Zpět na Chladiče