SATA mechanika jako IDE Master

CD-ROM/RW, DVD-ROM/RW/RAM, Blu-ray, HD DVD, ...

SATA mechanika jako IDE Master

Příspěvekod Freeman177 » ned 25. pro 2011 20:44:23

Zravím všechny
mám takový menší problém. Donedávna sem používal mechaniku s rozhraním ATA, kterou sem měl propojenou se základní deskou skrze datový kabel, připojený k primárnímu IDE slotu, v biosu se mi tedy zobrazovala jako Primary IDE Master a u Primary IDE Slave bylo not detected a pak 2 harddisky připojené pomocí SATA kabelů. Mechanika se však odporoučela a já si teď koupil jinou s rozhraním SATA.

Se základní deskou sem ji zkoušel propojit stejně jako disky pomocí SATA kabelu. Ale když sem se pak kouknul do BIOSU tak u Primary IDE Master bylo "Not Detected". Nevíte někdo jak ji zapojit jako Primary IDE Master s pomocí toho SATA kabelu. Děkuji všem za reakce.

Moje základní deska je ASUS M4N78 a nová mechanika je Samsung SH-S222AL LS (http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... 09J1XS16I5).
Freeman177
Intel 4004

Poděkoval: 0 ×
Získaná poděkování: 0 ×

Share On:

Share on Facebook Facebook Share on Twitter Twitter

Re: SATA mechanika jako IDE Master

Příspěvekod Lazar » ned 25. pro 2011 22:08:26

Pokud je povolen na základní desce IDE řadič, pak mi přijde logické že, výsledkem je Primary IDE Master not Detected.

Aby se SATA zařízení jevilo jako IDE musí být patřičné SATA porty(řadič) nastaven v BIOSu na Legacy/IDE mód. Jaký je pro takový režim konkrétně důvod?
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 126 ×

Příspěvekod Freeman177 » ned 25. pro 2011 22:26:50

Důvodem je to, že když jsem to měl takto nastaveno vše fungovalo... v momentě když sem IDE Master změnil na "not detected" a mechanika je v SATA jako disky tak nefunguje...ve windows se vůbec nezobrazí...tak sem si myslel že by toto mohlo pomoci...opravte mě pokud se pletu...

btw: kde konkrétně se v BIOSU mění ten mód těch portů?
Freeman177
Intel 4004

Příspěvekod Lazar » ned 25. pro 2011 23:05:24

Tak v manuálu pro tento MB přímo tuto volbu nevidím. Možná to zajistí volba režimu SATA, při vypnutém IDE.
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socketAM3/M4N78/E4378_M4N78_manual.zip

Nastavení režimů je v Main -> Storage Configuration -> SATA Mode Select [SATA, RAID, AHCI].
Lazar
AMD Phenom II X6

Poděkoval: 7 ×
Získaná poděkování: 126 ×

Příspěvekod Freeman177 » úte 27. pro 2011 20:42:47

Problém vyřešen...při SATA módu fungují na této základní desce pouze porty SATA 1-3. Takže stačilo přepojit do SATA 3 a už to běží.

btw: pokud je graficka karta připojena ve slotu PCI Express x16 je téměř nadpozemský výkon dostat ten kabel do toho portu jelikož se kryje s tou graf. kartou. Fakt blbě vyřešené od ASUSU...! :/
Freeman177
Intel 4004

Zpět na Optické mechaniky